Tylko 4 punkty Trefla w czwartej kwarcie

30 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Artur Mielczarek jako jedyny z Trefla potrafił dotrzymywać kroku torunianom przez cały mecz. Artur Mielczarek jako jedyny z Trefla potrafił dotrzymywać kroku torunianom przez cały mecz.

Fatalna pierwsza kwarta w obronie i tragiczna czwarta w ataku. Z taką grą koszykarze Trefla nie mieli szans na zwycięstwo z Polskim Cukrem. Choć w pozostałych częściach spotkania skutecznie gonili w Toruniu gospodarzy, to i tak zostali rozbici 59:82 (11:30, 22:13, 22:19, 4:20). W składzie żółto-czarnych zabrakło kontuzjowanego Filip Dylewicza.

KOSZYKARZE ASSECO WYGRALI U SIEBIE Z POLFARMEKSEM

Polski Cukier: Trotter 21 (3x3, 8 zb., 9 as.), Sulima 12 (5 zb.), Diduszko 11 (6 zb.), Weaver 11 (7 zb., 7 as.), Skifić 9 (1x3) oraz Śnieg 11, Perka 7 (1x3, 5 zb.), Lambarski 0, Galan 0, Sanduł 0

TREFL: Mielczarek 17 (3x3), Ireland 12 (1x3, 5 as.), Marković 9 (5 zb., 6 as.), Śmigielski 4, Kulka 0 oraz M. Kolenda 8 (2x3), Karolak 7 (1x3), Stefański 2 (5 zb.), Ł. Kolenda 0, Majewski 0, Motylewski 0, Stamenković 0

Trener Zoran Martić musiał radzić sobie po raz pierwszy w sezonie bez Filipa Dylewicza. Silny skrzydłowy ma problemy ze ścięgnem Achillesa, a to wyłącza go z gry na kilka spotkań. Ma wrócić na boisko na mecz z Siarką Tarnobrzeg, który zaplanowany jest na 12 listopada. W pierwszej piątce zastąpił go Grzegorz Kulka. Dla niego był to pierwszy występ w sezonie. Wcześniej bowiem leczył uraz.

Roszady w pierwszej piątce nie wpłynęły pozytywnie na żółto-czarnych, którzy fatalnie weszli w mecz. W pierwszej kwarcie mieli problem, aby skutecznie przeszkadzać gospodarzom w rzutach za dwa punkty. Ci oddali takich 15, a trafili aż 12. Czoła stawiał im jedynie Artur Mielczarek, który zdobył 7 z 11 punktów Trefla. Niestety dla niego rywale mieli po 10 min. 30 pkt.

Kiedy drugą kwartę trafieniem rozpoczął Bartosz Diduszko było już 32:11 dla torunian. Ten sam koszykarz podwyższył prowadzenie na 38:13 w 13 min. Niespodziewanie nastąpiło przebudzenie żółto-czarnych, którzy na więcej nie pozwolili już gospodarzom. Ich serię zaczął Anthony Ireland. Przyjezdni potrafili zatrzymać rywali bez punktu przez 5 min. Kiedy Amerykanin kończył perfekcyjny okres gry swojej drużyny na tablicy wyników pojawiło się 38:28. Sopocianie zanotowali więc serię 15:0. I gdyby nie dobra końcówka kwarty w wykonaniu Tomasza Śniega, to przewaga gospodarzy wynosiłaby mniej niż 10 pkt. A tak na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 43:33.

23 min. przyniosła celny rzut za trzy punkty Mielczarka (46:39). Rzuty z dystansu tego koszykarza były jednak jedynym pozytywem po stronie Trefla w tym okresie gry. Torunianom ponownie udało się odjechać, tym razem na 55:42. Ale 4 pkt z rzędu Mielczarka, trafienie Piotra Śmigielskiego oraz Irelanda dały sopocianom przed czwartą kwartą nadzieję na zwycięstwo (62:55).

Mało kto spodziewał się wówczas, że w niej nie będzie emocji. Trefl zagrał jednak tragicznie w ataku. W 33 min. pierwsze punkty dla przyjezdnych w tej części gry zdobył Jakub Karolak. Na następne czekaliśmy do... ostatniej minut. Zdobył je Michał Kolenda. Poza tymi dwoma fragmentami sopocianie walili głową w toruński mur. A to sprawiło, że nie został on rozbity. Natomiast Treflowi przyniosło to bolesną porażkę.

Wyniki 4 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Polfarmex Kutno 73:67 (22:13, 17:20, 16:21, 18:13)
  • Polski Cukier Toruń - TREFL SOPOT 82:59 (30:11, 13:22, 19:22, 20:4)
  • TBV Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 63:66 (18:15, 16:12, 14:14, 15:25)
  • PGE Turów Zgorzelec - MKS Dąbrowa Górnicza 94:70 (22:11, 34:21, 17:16, 21:22)
  • Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 65:61 (16:12, 15:14, 12:23, 22:12)
  • Stelmet BC Zielona Góra - King Szczecin 87:81 (19:28, 23:17, 22:17, 23:19)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 65:68 (14:15, 16:7, 15:22, 20:24)
  • Rosa Radom - Siarka Tarnobrzeg 68:64 (13:22, 14:11, 21:11, 20:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 71:63 (25:15, 17:9, 14:16, 15:23)

Opinie (8)

• Proponuje jeszcze dać Czesiowi trzeci etat!

jeden ma w PLK, drugi w II lidze to jeszcze niech bierze kasę jako trener. Tak to jest jak się zatrudnia kolesiów kosztem młodych zawodników.

• 14 6

• wy...ć Stamenkowića razem z Maritićem i Czesia na dokładkę, może wtedy wszystko stanie na nogach a nie na głowie

• 18 4

• (1)

Asseco przed puzelkami i jest dobrze. Kupujcie jeszcze więcej emerytów w rodzaju Dyla, trzymajcie ćwoka Stefana i będzie git.

• 13 8

• jesteś niedorozwinięty i tyle na temat

• 0 7

• Tref!?! CO? 4 punty to jest dno!

• 7 4

• Obiektywnie

2 zwycięstwa w pierwszych 4 meczach przed sezonem każdy brałby w ciemno wiec nie narzekajmy, lepiej wygrać 50% meczy 1 pkt a resztę -30 niż przegrać 17 meczy z rzędu po kilka pkt.
    Skład jest jaki jest, szanujmy co mamy ...

• 8 4

• Czesio chce podobno dograć do emerytury w Asseco

Są naciski władz

• 7 4

• Zastanowce sie nad soba chlopaki..

Jesli druzyna ktora gra w ekstraklasie i rzuca 4 punkty w kwarcie to mysle,ze grajacy w niej zawodnicy powinni naprawde bardzo mocno zastanowic sie nad zmiana zawodu. Brawo chlopaki, jeszcze troche i pozostanie Wam Liga Środowiskowa !