Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot 88:93. Koszykarze dopięli swego

dak.
18 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Paweł Leończyk w meczu z Polskim Cukrem Toruń zaliczył najlepszy występ w tym sezonie. Zdobył 20 punktów i zebrał 10 piłek, dzięki czemu zapisał double-double. Paweł Leończyk w meczu z Polskim Cukrem Toruń zaliczył najlepszy występ w tym sezonie. Zdobył 20 punktów i zebrał 10 piłek, dzięki czemu zapisał double-double.

Trefl Sopot pokonał na wyjeździe Polski Cukier Toruń 93:88 (24:23, 17:23, 27:20, 25:22) na zakończenie 29. kolejki Energa Basket Ligi. Żadna z drużyn w całym spotkaniu nie potrafiła znacząco zdominować rywala, ale w ostatniej kwarcie to żółto-czarni dopięli swego i wciąż liczą się w walce o czwarte miejsce przed fazą play-off. Najlepszy mecz w sezonie z double-double na koncie zaliczył kapitan Paweł Leończyk.

Asseco Arka Gdynia - Anwil Włocławek 80:84. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

POLSKI CUKIER: Jackson 21 (1x3, 6 as.), Woods 19 (6 zb.), Bragg 12 (2x3), Cel 12 (2x3), Diduszko 9 (1x3) oraz Ramljak 6 (1x3), Samsonowicz 5 (1x3), Kulig 4, Wieluński 0

TREFL: Omot 15 (1x3), Gruszecki 13 (3x3), Radicević 8 (1x3, 10 as.), Olejniczak 8, M. Kolenda 4 oraz Leończyk 20 (10 zb.), Paliukenas 12 (1x3), Ł. Kolenda 8, Moten 5 (1x3)

Tylko zwycięstwo pozwalało wierzyć Treflowi Sopot w to, że fazę play-off rozpoczną na własnym parkiecie. Jednak by tak się stało koszykarze musieli liczyć jeszcze na korzystny wynik pozostałych meczów, a tak się złożyło, że Śląsk Wrocław przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 71:82.

Warianty dla Trefla Sopot na zakończenie rundy zasadniczej w pierwszej "4"

Sopocianie potrzebowali trochę czasu na złapanie odpowiedniego rytmu, gdyż od początku to gospodarze prowadzili spotkanie. Co prawda wynik otworzył Michał Kolenda, ale Polski Cukier odpowiedział trzema celnymi rzutami. Obie drużyny grały ofensywnie, ale goście objęli przewagę dopiero w 8. minucie po akcji Nuniego Omota (20:19).

Żółto-czarni kontynuowali dobrą grę, ale "pierniki" nie dawały za wygraną, mimo że już przed spotkaniem nie mieli szans na fazę play-off. Swego dopięli po "trójce" Aarona Cela w 15. minucie, a koledzy poczuli wiatr w żaglach. Celnym rzutem zza łuku swoją drużynę poderwał jeszcze Karol Gruszecki, który doskonale zna toruńską halę, gdyż grał w niej w latach 2017-2020. Jednak miejscowi byli skuteczniejsi i do szatni schodzili przy 5-punktowej zaliczce.

Oba zespoły nie spuściły z tonu również po przerwie. Oglądaliśmy ofensywną i wyrównaną grę, jednak żadna z drużyn nie potrafiła objąć znaczącej dominacji, gdyż największa przewaga wyniosła 6 "oczek".

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 72:66. Relacja, oceny

Początek ostatniej kwarty niewiele różnił się od poprzedniej, ale goście w niespełna 3 minuty zaliczyli serię 11:0. Wydawało się, że "dowiozą" spokojne zwycięstwo, ale gospodarze zdołali jeszcze postraszyć, gdyż na 57 sekund przed końcem na 88:91 trafił Donovan Jackson. Jednak ostatnie słowa należały do Gruszeckiego, który ustanowił wynik tego starcia.

Dzięki tej wygranej żółto-czarni mają jeszcze szanse na ukończenie sezonu zasadniczego na 4. miejscu. W niedzielę muszą pokonać Astorię Bydgoszcz, a Śląsk musiałby przegrać z... Polskim Cukrem.

16 Polpharma Starogard Gdański 29 5 24 2456:2720 34
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-03-19

Wyniki 29 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - Anwil Włocławek 80:84 (13:19, 18:11, 23:27, 26:27)
  • Polski Cukier Toruń - TREFL SOPOT 88:93 (23:24, 23:17, 20:27, 22:25)
  • Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 71:82 (12:14, 16:26, 22:16, 21:26)
  • Polpharma Starogard Gd. - PGE Spójnia Stargard 93:106 (22:29, 19:24, 18:33, 34:20)
  • King Szczecin - HydroTruck Radom 97:87 (20:27, 24:19, 22:18, 31:23)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Enea Zastal BC Zielona Góra 90:80 (25:13, 30:29, 23:21, 12:17)
  • GTK Gliwice - Legia Warszawa 80:89 (23:17, 20:25, 19:26, 18:21)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Pszczółka Start Lublin 89:92 (28:35, 21:18, 20:19, 20:20)