Polskie szczypiornistki uległy Białorusi

17 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Polskiej reprezentacji grę przeciwko Białorusi utrudniły kontuzje Moniki Kobylińskiej (z piłką) oraz Marty Gęgi (nr 23). Polskiej reprezentacji grę przeciwko Białorusi utrudniły kontuzje Moniki Kobylińskiej (z piłką) oraz Marty Gęgi (nr 23).

Od porażki rozpoczęła reprezentacja Polski piłkarek ręcznych trzydniowy turniej w Gdańsku. W hali AWFiS biało-czerwone przegrały z Białorusią 23:24 (11:12). Na domiar złego kontuzją już w 8. minucie grę okupiła rozgrywająca Vistalu Gdynia i najskuteczniejsza zawodniczka PGNiG Superligi - Monika Kobylińska. W sobotę o 18 rywalkami podopiecznych Leszka Krowickiego będą Ukrainki, które na inaugurację rozgrywek uległy Słowaczkom 25:28 (11:12). Dwie godziny wcześniej zgrają zespoły, które w piątek cieszyły się z wygranej. Bilety zaczynają się od 15 zł.

POLSKA: Kordowiecka, Płaczek - Janiszewska 3, Kobylińska 1, Achruk 4, Drabik, Gęga 4, Grzyb 3, Balsam 1, Galińska, Roszak 2, Kozłowska, Lisewska 2, Szarawaga, Nocuń 1, Michałów 2

MONIKA STACHOWSKA OCENIA OBECNĄ REPREZENTACJĘ POLSKI

W podstawowej siódemce mecz rozpoczęły trzy piłkarki ręczne Vistalu Gdynia: Weronika Kordowiecka, Katarzyna JaniszewskaMonika Kobylińska. Ta ostatnia rzuciła bramkę na 2:1, ale już w 8. minucie zderzenie z rywalką okupiła kontuzją prawej nogi. Już do końca meczu nie pojawiła się na parkiecie.

Natomiast bardzo dobrze między słupkami poczynała sobie gdyńska bramkarka. Gdyby nie dobre interwencje popularnego "Korka", Polki przegrałyby pierwszą połowę znacznie wyżej niż jednym trafieniem (11:12). Mimo dobrej dyspozycji Kordowieckiej, w drugiej połowie na parkiecie pojawiła się kolejna golkiperka, gdyż selekcjoner Leszek Krowicki w grze chciał sprawdzić całą "16" wpisaną tego dnia do protokołu.

W defensywie dużo grała rozgrywająca Vistalu - Joanna Kozłowska, a na koło wchodziła jej koleżanka klubowa - Joanna Szarawaga. W polu komplet zawodniczek, które mecz zaczynały na ławce, pojawił się już pod koniec pierwszej połowy. Musiały one zastąpić m.in. Martę Gęgę, która na kilkanaście minut opuściła boisko z powodu dolegliwości kolana.

• Polska - Białoruś
  • Joanna Szarawaga
Wśród młodych rozgrywających, które dostały szansę była m.in. Romana Roszak. To wychowanka UKS Conrad Gdańsk, znana wówczas pod panieńskim nazwiskiem Fornalik, która obecnie występuje w Koszalinie.

Pierwszy moment kryzysu w biało-czerwonych nastąpił w 8. minucie, gdy rywalki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie (3:2). Hasło do odrabiania strat dała Janiszewska, która zdobyła bramkę oraz "odesłała" Anastasję Łobacz na ławkę kar. W 2-minutowej przewadze nasza drużyna odskoczyła na 6:4.

Drugi słabszy okres nastąpił po inauguracyjnym kwadransie. Białorusinki odskoczyły na 11:8. Straty udało się zniwelować m.in. trafieniom wspomnianej Roszak i Sylwii Lisewskiej.

Drugą połowę bramką na 13:11 rozpoczęły rywalki. Potem Polki traciły jedno trafienie bądź remisowały. Według tego scenariusza grano aż do 52. minuty. Dopiero wówczas Janiszewska dała naszej reprezentacji prowadzenie 22:21. Potem gdyńska skrzydłowa dołożyła jeszcze jedną bramkę.

Niestety, w końcówce żadnej innej naszej reprezentantce nie udało się umieścić piłki w siatce. Na pół minuty przed końcem Białorusinki znów uzyskały korzystny wynik (24:23). Polki zdjęły bramkarkę, zaatakowały siódemką w polu, ale niecelnie rzuciła Gęga.

- Musimy się nauczyć walczyć do końca. Wiele elementów jest do poprawy. Zadanie utrudniła nam kontuzja Kobylińskiej, ale musimy się liczyć z takimi sytuacjami. Jak jedna zawodniczka wypada, brać odpowiedzialność na siebie muszą pozostałe - oceniła Kinga Achruk, kapitan biało-czerwonych.
W meczu otwierającym turniej Słowacja pokonała Ukrainę 28:25 (12:11). Z tą drugą drużyną biało-czerwone zmierzą się w sobotę. Bilety na oba mecze dnia zaczynają się od 15 zł.

• Źle to wygląda

Zdaje się, że musimy poczekać na lepsze czasy dla naszej kobiecej piłki ręcznej...

• 14 0

• Gramy tym co mamy najlepsze i na tyle nas obe nie stac. Taka jest smutna prawda!

• 11 0

• Kobi, życzę zdrowia!Bez Ciebie będzie cienko w Vistalu przed rundą finałową ligi.