Polskie unihokeistki liderują w el. MŚ. Kibice dopisali w hali AWFiS

31 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 20:35 (31 stycznia 2019)
Polskie unihokeistki zrobiły krok w stronę mistrzostw świata. Polskie unihokeistki zrobiły krok w stronę mistrzostw świata.

Odbywające się w hali AWFiS w Gdańsku eliminacje do mistrzostw świata unihokeistek rozpoczęły się bardzo dobrze dla reprezentacji Polski. Na początek zmagań nasze zawodniczki rozgromiły Włoszki 18:1, a drugiego dnia pokonały Estonki 7:1. Kolejny mecz biało-czerwone rozegrają w sobotę, o godz. 17 z Belgią. Bilety w cenach 10-35 zł do nabycia na stronie eBilet.pl.

Aktualizacja, godz. 20:35

Polska - Estonia 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)
Najlepsze zawodniczki: Małgorzata Kulczycka (Polska) i Johanna Siling (Estonia)

7:1 Siling 58:53

POLSKA: Bernacka, Tomczyk; J. Krzywak, Z. Krzywak, Arendarczyk, Noga, J. Szelzchen; Rogala, Buczek, Plechan, Kulczycka, Kozanecka; Timek, Zagórska, Stenka, Samson, Krzystyniak; K. Szelzchen, Marek, Drzymala

Drugiego dnia zmagań Polki ponownie zagrały mecz, w którym były faworytkami i tym razem nie zawiodły. Już w 5. minucie spotkanie bramkarkę rywalek pokonała Agata Plechan. W pierwszej części meczu swoje trafienie dołożyła także: Agnieszka Timek

w drugiej części meczu biało-czerwone dobiły rywalki. Dwa gole Katarzyny Rogali oraz gole Małgorzaty Kulczyckiej i Timek więc na tablicy wyników było już 6:0. W ostatniej tercji Polski nieco spuściły z tonu i dały sobie w niej strzelić jedną bramkę. Wcześniej do siatki trafiła także Klaudia Szelzchen i starcie zakończyło się wynikiem 7:1.

Włochy - Polska 1:18 (0:3, 0:7, 1:8)
Najlepsze zawodniczki meczu:
Sabina Sodaro (Włochy) i Agata Plechan (Polska)

1:18 Buczek as. Plechan 59:26

Reprezentacja Polski udział w eliminacjach mistrzostw świata rozpoczęła od meczu z Włoszkami. Od pierwszego gwizdka sędziego dominacja biało-czerwonych nie ulegała wątpliwości, niestety skuteczność nie była najlepsza. Na szczęście tylko do 16. minuty, kiedy sygnał do ataku dała kapitan - Agata Plechan, golem strzelonym w przewadze. Chwilę później na 2:0 podwyższyła młodsza z sióstr Zuzanna Krzywak, po podaniu tej bardziej doświadczonej, czyli Joanny, a wynik pierwszej odsłony ustaliła Małgorzata Kulczycka fenomenalnym strzałem z dystansu w samo okienko.

Przeczytaj zapowiedź eliminacji mistrzostw świata w Gdańsku

Na dobre Polki rozkręciły się w drugiej odsłonie, w której strzeliły rywalkom aż siedem goli. To jeszcze mocniej zagrzewało kibiców, którzy głośno dopingowali swoje ulubienice. A jeśli komuś wydawało się, że ostatnia część gry będzie przespana, to był w dużym błędzie. Polki nie zamierzały spuszczać z tonu i raz za razem atakowały bramkę Włoszek. W efekcie w tej tercji doszły do prowadzenia 17:0. Wówczas honorowe trafienie zaliczyły rywalki, ale wynik zamknęły biało-czerwone.

W grupie 20 zawodniczek powołanych na turniej do reprezentacji Polski znalazły się cztery zawodniczki Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk: Patrycja Bernacka, Hanna Samson, Maja StenkaMalwina Zagórska. Pierwsza z nich to bramkarka, a w protokole, poza występem zapisały się Stenka i Zagórska. Maja zdobyła dwie bramki na 10:0 i 17:0. Asysty przy nich zaliczyła Malwina, która łącznie miała ich aż cztery.

Drugiego dnia zmagań Polki zmierzą się z Estonkami, które na inaugurację przegrały z Czeszkami 3:10. Bramkę częściej niż co minutę oglądaliśmy w starciu drugiej grupy Szwecja - Francja. Skandynawska reprezentacja wygrała aż 61:0

Przypomnij, że aby wywalczyć awans na światowy czempionat, Polki muszą zająć przynajmniej drugie miejsce w grupie. To gwarantuje udział, ale można też awansować z trzeciego miejsca w grupie. Z europejskich kwalifikacji (4 grupy) do szwajcarskiego turnieju wejdzie 10 ekip.

Będą to drużyny z pierwszych i drugich miejsc w grupach eliminacyjnych oraz dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc. O tym, które zespoły z trzecich miejsc awansują zadecydują osiągnięcia z rozgrywek grupowych w kolejności: zdobyte punkty, bilans bramkowy, większa ilość bramek zdobytych. Poza Gdańskiem dwie grupy rywalizują także w słowackim Trenczynie.

Wyniki 1. dnia eliminacji:
Szwecja - Francja 61:0 (22:0, 14:0, 25:0)
Najlepsze zawodniczki meczu: Sofia Joelssen (Szwecja) i Lucie Thevenet (Francja)

Estonia - Czechy 3:10 (2:4, 1:0, 0:6)
Najlepsze zawodniczki meczu: Saskia Ormak (Estonia) i Adela Bocanova (Czechy)

Wyniki 2. dnia eliminacji:
Francja - Dania 0:19 (0:, 0:10, 0:6)
Najlepsza zawodniczka meczu: Lucie Thevenet (Francja) i Mathilde Lundberg Christensen (Dania)

Belgia - Włochy 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Najlepsze zawodniczki meczu: Sielke Forment (Belgia) i Camilla Olshov (Włochy)

Norwegia - Szwecja 1:17 (1:4, 0:5, 0:8)
Najlepsze zawodniczki meczu: Karen Farnes (Norwegia) i Johansson Delgado (Szwecja)

• Unihokej (1)

Brawo dziewczyny ! Jeszcze Belgia a potem pogrom Cech i na MS!!

• 16 0

• Gratulacje

Brawo dziewczyny rządzą ! ;)

• 6 0

• Brawo, brawo, brawo! Świetny mecz, dobry wynik i pewny awans do Mistrzostw Świata. Fantastyczna atmosfera na trybunach. Gratulacje dla organizatorów.

• 7 0

• Brawo super powodzenia

• 6 0

• Pokażcie jakieś zdjęcia jak ci kibice dopisali? (3)

• 4 2

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• Przyjdź na jakiś mecz i przekonaj się na własne oczy jaką wspaniałą atmosferę stworzyli organizatorzy i kibice :-)