Tymińska pogrzebała szanse na medal MŚ

12 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Po skoku wzwyż Karolina Tymińska spadła na 21. miejsce, gdyż uzyskała wynik aż o 10 centymetrów słabszy niż jej rekord życiowy. Po skoku wzwyż Karolina Tymińska spadła na 21. miejsce, gdyż uzyskała wynik aż o 10 centymetrów słabszy niż jej rekord życiowy.

Karolina Tymińska od szóstego miejsca rozpoczęła start w siedmioboju podczas mistrzostw świata w Moskwie. W biegu na 100 metrów przez płotki lekkoatletka SKLA uzyskała wynik 13.48. Niestety, w dwóch następnych konkurencjach - skoku wzwyż oraz pchnięciu kulą - poniosła duże straty, a szanse medalowe uciekły bezpowrotnie, choć sopocianka podciągnęła się w klasyfikacji po biegu na 200 metrów. Poniedziałek w Moskwie był jednak dla Polski udany, bo złoty medal w rzucie młotem wywalczył Paweł Fajdek z KS Agros Zamość.

Karolina Tymińska po kiepskim starcie w niedzielę Anny Rogowskiej była praktycznie ostatnią trójmiejską nadzieją na włączenie się do walki o podium mistrzostw świata.

ROGOWSKA W ELIMINACJACH NIE ZALICZYŁA ŻADNEJ WYSOKOŚCI

Zawodniczka SKLA jest wieloboistką, która bazuje na konkurencjach szybkościowych i biegowych, a w konkurencjach technicznych stara się jak najmniej tracić do rywalek. Dlatego tak ważne w jej wykonaniu inauguracja, gdyż 7-bój tradycyjnie rozpoczyna się od 100 metrów przez płotki.

Dwa lata na temu na mistrzostwach świata w koreańskim Daegu Tymińska wystartowała świetnie. Wynikiem 13.12 ustanowiła rekord życiowy, a potem podążyła po "życiówkę" także w siedmioboju (6544 punktów) i czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji.

Powtórzenie tego rezultaty dałoby sopociance pierwsze miejsce w Moskwie. Zwyciężyła bowiem Brianne Theisen Eaton z Kanady w czasie 13.17.

TYMIŃSKA CZWARTA W MISTRZOSTWACH ŚWIATA 2011

W poniedziałkowy poranek Karolina została zakwalifikowana do najsilniejszej, czwartej grupy, która kończyła rywalizację w tym boju 33 zawodniczek. Sopocianka nie zbliżyła się do rezultatu z 2011 roku, gdyż w tym roku tak szybko już nie biega.

W najlepszym starcie w Kladnie miała 13.47. W Moskwie uzyskała 13.48. Ten rezultat dał podopiecznej Michała Modelskiego piąte miejsce w serii i szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Następnie wieloboistki przeniosły się na skok wzwyż. To konkurencja, obok oszczepu, za którą Tymińska najbardziej nie przepada. Jej rekord życiowy to 1.78, a został ustanowiony dwa lata temu w Sopocie.

TYMIŃSKA Z REKORDEM ŻYCIOWYM W GRAND PRIX IM. SIDŁY

W Moskwie Karolina w pierwszych podejściach pokonała 1.62 i 1.65, a 1.68 zaliczyła w trzeciej próbie. Konkurs zakończyła trzema strąceniami na 1.71. Tym samym w tym boju zajęła 29. pozycję i poniosła wielkie straty. Dla porównania najlepsza w tej konkurencji Nafissatou Thiam z Belgii skoczyła 1.92 m. W klasyfikacji generalnej Tymińska spadła z 6. aż na 21. miejsce.

Słabo spisała się również Karolina w pchnięciu kulą. Poprzestała na 13.74 m, choć w karierze pchała już ponad 15 metrów, a w klasyfikacji generalnej awansowała tylko o jedną lokatę. Najlepsza w tym boju - Julia Maechtig (Niemcy) uzyskała 15.48.

W ostatniej z rozgrywanych w poniedziałek konkurencji - biegu na 200 m - Karolina uzyskała czas 24.13, piąty w całej stawce, ale i o 0,74 gorszy od rekordu życiowego uzyskanego na igrzyskach w Pekinie.

Po czterech konkurencjach Tymińska plasuje się na 12. miejscu. Od strefy medalowej dzieli ją ponad 200 punktów. Starty praktycznie nie do odrobienia, gdyż sopocianka we wtorek wystartuje w skoku w dal i w biegu na 800 metrów, które są jej mocnymi konkurencjami, ale zapewne straty poniesie w oszczepie.

12. Karolina Tymińska (Polska) 3628

Choć rywalizacja w Moskwie nie przynosi sukcesów reprezentantów Trójmiasta, to poniedziałkowe zmagania zaowocowały złotym medalem dla biało-czerwonego. Paweł Fajdek sensacyjnie zwyciężył w rzucie młotem.

24-letni podopieczny Czesława Cybulskiego już w pierwszej kolejce znokautował rywali wynikiem 81.97 bijąc swój życiowy rekord o 62 centymetry. Został najmłodszym młociarzem w historii, który zdobył złoto w historii mistrzostw świata.

Co więcej, jego drugi najlepszy rezultat w Moskwie, a więc 80.92 z drugiego podejścia, wciąż było lepszym wynikiem niż 80.30, które dało wicemistrzowski tytuł Węgrowi Krisztianowi Parsowi. Po brąz sięgnął Czech Lukas Melich (79.36).

Na 9. pozycji rywalizację ukończył mistrz świata z 2001 i 2005 roku oraz wicemistrz z 2009 roku, a także mistrz olimpijski z Sydney - Szymon Ziółkowski (76.25).

Opinie (3) 1 zablokowana

• ..Pani Rogowska ... och były czasy

.. teraz proponuje zajać sie raczej czymś innym, z twarzą zakończyć karierę.

• 9 0

• moja kobita duzo lepiej skacze na tyczce, niż ta rogowska

a jakie ma rezultaty

• 1 1

• Niby wszystko OK.....

...ale już na tym zdjęciu widać błąd jaki popełnia Pani Karolina podczas skoku wzwyż. Gdyby nie ten nieszczęsny skok wzwyż.....na pewno zdobywałaby medale, i to regularnie. Potrzeba tylko trochę skromności trenera i zwrócenie się o pomoc do doświadczonego trenera lub trenerki. A co do Ani Rogowskiej....moim zdaniem to tylko jednoroczny wypadek przy pracy, nieudany sezon związany ze zmianami w treningu technicznym..no i się pogubiła dziewczyna, ale wróci!!!