stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pomorski Festiwal Wschodnich Sztuk Walki (1 opinia)

Już po raz trzeci odbędzie się w Gdańsku Pomorski Festiwal Wschodnich Sztuk Walki organizowany przez sekcję Taekwondo Hapkido Koryo z Gdańska i ZSO nr 2. Podobnie jak w poprzednich latach, celem wydarzenia jest promocja wśród młodszych i starszych zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez regularne uprawianie sportów walki, a także integracja środowiska sportowców i sympatyków tradycyjnych sztuk walki oraz wspólna zabawa dla zawodników na zakończenie roku treningowego. Jak zawsze hasło przewodnie imprezy to "każdy jest zwycięzcą".

W poprzednich edycjach Festiwalu blisko 140 zawodników z kilkunastu pomorskich klubów rywalizowało w kilku konkurencjach o miejsce na podium. Zawodnicy wykonywali kopnięcia z wyskoku i tak zwane walki umowne, popularnie nazywane formą lub walką z cieniem. Praktyczne umiejętności samoobrony prezentowali podczas markowanego ataku broniąc się przed różnymi formami ataku. Jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji było łamanie trzycentymetrowych desek uderzeniem dłoni lub kopnięciem. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak konkurencja drużynowa o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, gdzie w formie krótkiego pokazu młodzi adepci prezentowali uprawiane przez siebie sztuki walki, a zwycięzcy zostali wybrani przez publiczność. Konkurencje przeplatane były pokazami mistrzów takich sztuk walki jak japońskie kendo, judo, aikido, iaido i jodo, chińskie kung-fu oraz koreańskie hapkido i taekwondo.

Także w tym roku organizatorzy zapraszają do hali sportowej Gimnazjum nr 33 w Gdańsku Osowej, gdzie na żywo będzie można zobaczyć podobne konkurencje w ramach III edycji Festiwalu. Na matach pojawią się znani i nowi mistrzowie i uczniowie sztuk walki z Japonii, Chin i Korei. Spotkanie z dalekowschodnią kulturą zaowocuje wiedzą o wschodnich stylach walki, historii i tradycji ich uprawiania, a przy okazji będzie można sprawdzić się w specjalnie przygotowanych konkurencjach. Dla najmłodszych przewidziane są zabawy i quizy, a dla odważnych zmagania na macie. Wśród wszystkich obecnych biorących udział w głosowaniu na najlepszą drużynę Festiwalu rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody.

Po raz drugi zapraszamy także do udziału w konkursie fotograficznym na najlepsze zdjęcie z Festiwalu. Dynamika i ruch będą myślą przewodnią tegorocznego współzawodnictwa. Wystarczy zabrać ze sobą aparat, a następnie wysłać swoje zdjęcia do organizatorów. W tym roku po raz kolejny na czele jury składającego się z zawodowych fotografów stanie pan Maciej Kosycarz.

Wydarzenie objęły swoim patronatem medialnym Radio Plus, Dziennik Bałtycki, TVP Gdańsk oraz portal trojmiasto.pl. Ponownie honorowy patronat Festiwalowi przyznał Marszałek Województwa Pomorskiego, pan Mieczysław Struk oraz Komendant Wojewódzki Policji, pan insp. Jarosław Rzymkowski.

Organizatorzy zapraszają nie tylko zawodników, ale wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę ze sportami walki, aby na własne oczy przekonać się o różnorodności i możliwościach sztuk z dalekiego Orientu. Zawody i pokazy 10 czerwca w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Wodnika 57 w Gdańsku Osowej. Oficjalne otwarcie o 10:30, a planowane zakończenie Festiwalu o godzinie 14:30.

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11.07 g.15.00
ŁKS Łódź
11.07 g.16.00
Juvenia Kraków
11.07 g.16.30
Unia Tarnów
11.07 g.17.30
Jantar Ustka
12.07 g.17.30
Lech Poznań
08.07 g.20.00
Lech Poznań
04.07 g.20.00
Cracovia
03.07 g.20.30
Korona Kielce
28.06 g.15.00
Jagiellonia Białystok