Ogniwo pokonało na wyjeździe Skrę

7 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Ogniwo Sopot

Oleksand Czasowski (z piłką) zdobył dla Ogniwa w Warszawie dwa przyłożenia. Oleksand Czasowski (z piłką) zdobył dla Ogniwa w Warszawie dwa przyłożenia.

Rugbiści Ogniwa pokonali na wyjeździe Skrę Warszawa 38:15 (24:0). Końcowy wynik nie oddaje przebiegu tego spotkania. Sopocianie mieli problemy szczególnie w pierwszej połowie, gdyż narzekali na sędziowanie. - Przeciwko nam podyktowano 24 karne. Dlatego mieliśmy kłopoty z płynną grą - podkreśla Robert Rogowski, drugi szkoleniowiec sopockiej drużyny. Ponadto goście przez 10 minut musieli grać w osłabieniu po żółtej kartce dla Dmytro Mokrecowa.

Punkty zdobyli
Skra:
Sebastian Kostałkowski 5, Michał Droszcz 5, Paweł Krajewski 5
Ogniwo: Oleksandr Czasowski 10, Łukasz Szablewski 6, Mateusz Piotrowski 5, Roman Żuk 5, Grzegorz Szczepański 5, Sławosz Hodura 5, Wojciech Piotrowicz 2

OGNIWO: Wilczuk, Karol, Pionk - Wojtkuński, Mokrecow - Graban, Iwańczuk, Powała-Niedźwiecki - Szablewski - Piotrowicz - Hodura, Mrowca, Szczepański, Czasowski - Żuk oraz Gruza, Piotrowski, Rutkiewicz, Zając, Pietryk, Nurzyński, Pogorzelski

PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ ZDJĘCIA Z DERBÓW ARKA GDYNIA - LECHIA GDAŃSK

Ogniwo zrealizowało w Warszawie to po co przyjechało. W meczu z beniaminkiem zdobyło pięć punktów. Jednak sukces nie przyszedł sopocianom. Paradoksalnie nawet w pierwszej połowie, w której zdobyli aż cztery przyłożenia, częściej grali w defensywie niż w ofensywie.

- Przed przerwą częściej przy piłce byli gospodarze, a my kontrowaliśmy i wykorzystaliśmy praktycznie każdą sytuację do zdobycia przyłożenia. Grało nam się tym trudniej, gdy mecz obfitował w mnóstwo karnych. Sędzia na pewno nam nie sprzyjał, gdyż przeciwko nam podyktował ich 24. Dlatego mieliśmy kłopoty z płynną grą - podkreśla Robert Rogowski, drugi szkoleniowiec Ogniwa.
Po zmianie stron Ogniwo zdobyło jeszcze dwa przyłożenia. M.in. debiutancką "piątkę" w ekstralidze zdobył Mateusz Piotrowski. Dla skrzydłowego był to pierwszy występ w seniorskich rozgrywkach.

- W drugiej połowie to my się pozwoliliśmy trzykrotnie skontrować, ale nie było już optycznej przewagi Skry, jak to miało miejsce przed przerwą - dodaje Rogowski.

8 Skra Warszawa 9 0 0 9 104:425 1

* Posnania nie przystąpiła do rundy wiosennej.

Tabela wprowadzona: 2015-11-07

Wyniki 9 kolejki

• ARKA GDYNIA - LECHIA GDAŃSK 44:19 (30:7)
  • Skra Warszawa - Ogniwo Sopot 15:38 (0:24)
  • Posnania - Master Pharm Budowlani Łódź 7:35 (7:22)
  • Pogoń Siedlce - Orkan Sochaczew 59:17 (26:5)