Rafał Sumowski
18 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przegrali w Ergo Arenie z Vive Tauron Kielce 29:40 (17:20). Spotkanie obserwowała rekordowa liczba 4215 kibiców, którzy do przerwy oglądali radosną wymianę ciosów. W drugiej połowie niepokonani w Superlidze kielczanie spokojnie odjechali gospodarzom, pozbawiając ich nadziei na sprawienie sensacji.

Plaszczak, Sokołowski - Mogielnicki 2, Kornecki 5, Rogulski 5, Prymlewicz 1, Papaj 2, Lijewski 3, Kondratiuk 6, Rakowski 2, Abram 3, Nilsson, Piątek.
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin)
Widzów: 4215
Szmal, Sego - Grabarczyk 1, Jurecki 4, Tkaczyk 5, Reichmann 11, Chrapkowski 2, Bielecki 5, Jachlewski 4, Strlek 3, Musa 1, Zorman 1, Rosiński 3

Pomeczowy dwugłos trenerów
Tałant Dujszebajew Tałant Dujszebajew
TAŁANT DUJSZEBAJEW (Vive Tauron Kielce):
Nie zagrał dziś Ivan Cupić, który miał problemy z żołądkiem, a Julien Aguinagalde i Denis Buntić dostali czas, by odpocząć przed rewanżowym meczem w Lidze Mistrzów z Montpellier. Mimo to, zagraliśmy solidny mecz przez całe 60 minut i jestem zadowolony.

Chciałbym pochwalić Wybrzeże, bo to młode chłopaki, które bardzo dobrze pracują. Mają jeszcze teoretyczne szanse na to, by zagrać w play-off. Życzę im wszystkiego dobrego. Jeśli będą pracować tak jak robią to teraz, niebawem powinni wykonać krok w stronę ósemki.

Damian Wleklak Damian Wleklak
DAMIAN WLEKLAK (Wybrzeże Gdańsk):
Dla nas ten mecz był bezcennym doświadczeniem. Szkoda, że tej krwi zepsuliśmy kielczanom tak mało, ale walczyliśmy na tyle, na ile daliśmy radę.

Chciałem podziękować licznej publiczności. Będziemy pracować nad tym, by dawać im jeszcze więcej radości niż do tej pory.

Zobacz bramkę Grzegorza Tkaczyka na 26:20 dla Vive Tauronu.

Zobacz bramkę Marcina Lijewskiego na 8:10.

Początek meczu opóźni się o kilka minut ze względu na transmisję w telewizji.
Na trybunach w tej chwili ponad 2000 osób, ale pod kasami czekają jeszcze spore kolejki
Z reprezentantów Polski w składzie kielczan nie ma Krzysztofa Lijewskiego, który wraca do pełni sił po kontuzji. Oprócz niego z czołowych graczy Vive nie wystąpią Aguinagalde i Cupić, których trener Dujszebajew oszczędza przed rewanżowym meczem Ligi Mistrzów z Montpellier Agglomeration.
Przypomnijmy, że zespół z Kielc gościł już w Ergo Arenie 23 października 2012 roku, gdy mierzył się z I-ligowym wówczas Wybrzeżem w Pucharze Polski. W hali zasiadło 3 tysiące widzów, a samo spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Vive prowadzonego przez Bogdana Wentę 36:15 (16:10).

DWA INNE ŚWIATY W ERGO ARENIE
Na parkiet jako pierwsi wychodzą mistrzowie Polski, których kibice nagradzają gromkimi brawami. Szczególnie gdy wyczytywani są reprezentanci kraju.
Na trybunach zasiada w tej chwili ponad 4000 kibiców. To oznacza rekordową widownię podczas meczu gdańskich szczypiornistów.
Dzisiejszy mecz cieszy się sporym zainteresowaniem szczególnie pośród młodzieży szkolnej, co ma z pewnością związek z promocją przygotowaną przez Wybrzeże dla grup zorganizowanych i możliwością wykonania wspólnego zdjęcia z jednym z reprezentantów Polski.
1'
Początek meczu.
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Strlek (VIVE TAURON).
1'
Faulowany Kornecki (WYBRZEŻE). Rzut karny dla gospodarzy
2'
[1:1] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rogulskii (WYBRZEŻE).
2'
[2:1] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
3'
Głośny doping "GKS Wybrzeże!" z trybun.
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Rosiński (VIVE TAURON).
5'
Rzut Korneckiego (WYBRZEŻE) broni Szmal (VIVE TAURON)
6'
Rzuca Bielecki (VIVE TAURON), ale czujny był Plaszczak (WYBRZEŻE)
6'
[3:2] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
6'
[3:3] Bramkę zdobywa Bielecki (VIVE TAURON).
6'
[4:3] Bramkę zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
7'
[4:4] Bramkę zdobywa Bielecki (VIVE TAURON).
7'
Narastające oklaski z trybun, choć z pewnością brakuje nieco zorganizowanego dopingu
8'
Udana interwencja Plaszczaka (WYBRZEŻE) po rzucie Bieleckiego (VIVE TAURON)
8'
Szmal (VIVE TAURON) broni rzut Rogulskiego (WYBRZEŻE)
9'
[4:5] Bramkę zdobywa Chrapkowski (VIVE TAURON).
9'
[4:6] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
10'
[5:6] Bramkę zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
11'
Rzut karny dla kielczan
11'
[5:7] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bielecki (VIVE TAURON).
12'
[5:8] Bramkę zdobywa Bielecki (VIVE TAURON).
12'
[6:8] Bramkę zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE).
12'
[6:9] Bramkę zdobywa Chrapkowski (VIVE TAURON).
12'
Nieśmiałe "Wybrzeże goool!" z trybun.
czas
12'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE).
13'
[7:9] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
13'
[7:10] Bramkę zdobywa Strlek (VIVE TAURON).
14'
[8:10] Bramkę zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE).
14'
[8:11] Bramkę zdobywa Musa (VIVE TAURON).
16'
16'
[8:12] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Tkaczyk (VIVE TAURON).
17'
[9:12] Bramkę zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
17'
[9:13] Bramkę zdobywa Jurecki (VIVE TAURON).
17'
Rzut karny dla gdańszczan za faul na Rogulskim (WYBRZEŻE)
17'
[10:13] Bramkę z rzutu akrnego zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
18'
[11:13] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE).
19'
[12:13] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE). Znakomita asysta Nilssona
19'
[12:14] Bramkę zdobywa Jurecki (VIVE TAURON).
21'
Żółtą kartką otrzymuje Papaj (WYBRZEŻE). Rzut karny dla kielczan
21'
[12:15] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Zorman (VIVE TAURON).
22'
[12:16] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
24'
[13:16] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
24'
Gdańscy szczypiorniści jak na razie dzielnie walczą z mistrzami Polski. Bura należy się jednak kibicom, którzy dopingiem reagują niemal wyłącznie w wypadku zdobycia przez gdańszczan bramki.
25'
[13:17] Bramkę zdobywa Jurecki (VIVE TAURON).
25'
Udana interwencja Sokołowskiego (WYBRZEŻE)
26'
[14:17] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
26'
[14:18] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
27'
[15:18] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
27'
Udany przechwyt i bramka nareszcie ożywiła publiczność
28'
[15:19] Bramkę zdobywa Jurecki (VIVE TAURON). Podręcznikowy rzut z podłoża
wykluczenie
28'
Jurecki (VIVE TAURON) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Rogulskim. Rzut karny dla gdańszczan
28'
[16:19] Bramkę z 7.metra kozłem zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
29'
[16:20] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
30'
[17:20] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
30'
Mamy już oficjalne dane co do liczby widzów na dzisiejszym meczu. Na trybunach zasiada 4215 kibiców.
30'
Koniec I połowy. Vive Tauron Kielce prowadzi z Wybrzeżem Gdańsk 20:17.
30'
Obydwie drużyny urządziły sobie w pierwszej połowie radosną strzelaninę, gdyż rzuciły łącznie 37 bramek. To z całą pewnością wynik godny odnotowania.
W przerwie odbywa się tradycyjny konkurs dla kibiców. Jego zwycięzca otrzyma koszulkę z podpisami reprezentantów Polski grających dla Vive Tauron Kielce.
Rozpoczęła się II połowa meczu
31'
[17:21] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
32'
[18:21] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
32'
[18:22] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
33'
[19:22] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
33'
Zablokowany rzut Bieleckiego (VIVE TAURON), a chwilę później nad bramką rzuca Chrapkowski (VIVE TAURON)
34'
Nad bramką rzuca Kornecki (WYBRZEŻE)
35'
[19:23] Bramkę zdobywa Tkaczyk (VIVE TAURON).
wykluczenie
35'
Papaj (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
35'
[20:23] Bramkę zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE).
36'
[20:24] Bramkę zdobywa Tkaczyk (VIVE TAURON).
37'
Faulowany przy rzucie Reichmann (VIVE TAURON). Rzut karny dla gości.
37'
[20:25] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bielecki (VIVE TAURON).
38'
[20:26] Bramkę zdobywa Tkaczyk (VIVE TAURON).
39'
Znakomita interwencja Plaszczaka (WYBRZEŻE)
40'
[21:26] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
40'
[21:27] Bramkę zdobywa Tkaczyk (VIVE TAURON).
42'
[21:28] Bramkę zdobywa Strlek (VIVE TAURON).
wykluczenie
42'
Lijewski (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
43'
[21:29] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
43'
[22:29] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE).
44'
44'
Rzut karny dla Wybrzeża
wykluczenie
44'
Musa (VIVE TAURON) otrzymuje dwuminutową karę.
45'
[23:29] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
wykluczenie
45'
46'
Bielecki (VIVE TAURON) trafia z rzutu karnego w poprzeczkę
46'
[23:30] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
47'
[23:31] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
48'
[23:32] Bramkę zdobywa Grabarczyk (VIVE TAURON).
czas
48'
48'
[23:33] Swoją 10. bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
49'
Mogielnicki (WYBRZEŻE) ładnie przerywa kontrę gości
51'
[23:34] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
51'
Gdańszczanie stracili już 5 bramek z rzędu
wykluczenie
53'
Piątek (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę. Rzut karny dla gości
53'
[23:35] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Jachlewski (VIVE TAURON).
54'
[23:36] Bramkę zdobywa Rosiński (VIVE TAURON).
54'
[24:36] Bramkę zdobywa Abram (WYBRZEŻE).
55'
[25:36] Bramkę zdobywa Abram (WYBRZEŻE).
55'
[25:37] Bramkę zdobywa Jachlewski (VIVE TAURON).
56'
[26:37] Bramkę zdobywa Abram (WYBRZEŻE).
56'
[26:38] Bramkę zdobywa Jachlewski (VIVE TAURON).
58'
58'
[27:38] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
59'
[27:39] Bramkę zdobywa Jachlewski (VIVE TAURON).
59'
[28:39] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
59'
[29:39] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
60'
[29:40] Bramkę zdobywa Rosiński (VIVE TAURON).
60'
Koniec meczu. Vive Tauron wygrało z Wybrzeżem 40:29 (20:17)

Wyniki 20 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Vive Tauron Kielce 29:40 (17:20)
  • Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 36:24 (16:13)
  • Azoty Puławy - Śląsk Wrocław 32:25 (16:12)
  • MMTS Kwidzyn - Nielba Wągrowiec 32:16 (16:8)
  • Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 41:28 (22:12)
  • PGE Stal Mielec - Pogoń Szczecin 24:30 (12:14)

Opinie (34)

• A doping gdzie? Bez młyna nie da rady krzyknąć GKS? Gardło zaboli?

• 36 0

• doping słabizna (2)

na piłkarkach ręcznych Vistalu duuuuużo lepszy :)

• 13 11

• Klucha (1)

Doping slabizna bo zwyczajnie go nie było i tyle. .

Może wreszcie ktoś się dołączy do dopingu?

• 4 3

• do kogo ludzie maja sie dolaczyc?siedzieli za mna kolesie z Iskry i sami sie dziwili ze nikt nie prowadzi dopingu...

• 4 0

• (1)

Szkoda, że dziś bez dopingu! Tak się nie da oglądać meczu. Panie i Panowie co się dziś działo, jakaś akcja protestacyjna? We Wrocławiu byliście z dopingiem, a u siebie nie? Mam nadzieje, że z Chrobrym będzie doping jak się patrzy, a hala AWFiS będzie pełna i reszta kibiców pomoże w dopingu. Jest to potrzebne, bo to będzie mega ważny mecz, który jest jak najbardziej do wygrania. W Puławach zwycięstwo także możliwe!

• 19 1

• Ten mecz pokazał różnice w poziomach!

Generalnie mecz bez historii. Kilku naszych pokazało parę ciekawych akcji i widać, że jeżeli będą ciężko pracować to mogą zajść daleko. Na pewno wyróżnia się Rogulski, Kornecki, Kondratiuk oraz Piątek w obronie. Młody bramkarz jak złapie dzień, a do tego Lijek bez strat to jest własnie podstawowa siła naszego Wybrzeża. Na tych graczach plus Sulej opiera się nasza gra i trzeba to dalej szlifować.
      Dzisiejszy mecz pokazał też, że sport bez dopingu jest nijaki. Pomimo swojej dynamiki, szybkości, emocji i wielu innych pozytywnych symptomów! Fajnie było na mecz z Wisłą, gdzie dopingowały oba kluby kibica! Dziś było cicho jak na rybach!

• 12 0

• (1)

Właśnie a gdzie był młyn???

• 16 2

• Jak jest młyn, to mnóstwo komentarzy negatywnych...

... Jak go nie ma to nagle się okazuje, że jest potrzebny? A inni kibice nie mogą dopingować? Może jak następnym razem będzie "cała hala ręce w górę", to reszta poza klaskaniem wydusi z siebie "GKS Wybrzeże"?

• 10 1

• "fanka" znow wstawia 1 Sokołowi !!!!!! (1)

• 3 7

• fanka - pewnienigdy na meczu nie bylas

wszedzie cie pelno tylko szkoda ze przed komputerem,
      siejesz zamet i nic pozytywnego nie wnosisz

• 3 1

• Bagieta - czyżby ustawione oceny ???

Srednia oddanych głosów z 15 meczy wynosi 25 głosów. Jak zrozumieć ostatni "wzrost" formy Bagiety - gdzie średnia oddanych głosów wynosi niemal 190...?
    Pytanie do Weroniki - Czy oby nie Ty i tobie podobni stoją za tym procederem "promocji" nieudaczników ....?
    Nie odpisuj mi tym razem jako "Tomek"

• 4 8

• marudy

Ciągle po każdym meczu można przeczytać mnóstwo negatywnych komentarzy na Młode Wybrzeże czy inaczej młynek, nikt nigdy obcy do nich nie chce dołączyć, a hala tylko klaszcze i to często po swojemu nawet nie w rytm bębna? To czego Wy się spodziewacie? ! Może na następnym maczu wszyscy co marudza pójdą razem ze mną na sektor dopingujacy? !

• 17 3

• Czemu Wybrzeże nie próbuje grać skrzydłami? Skrzydłowi różnie dobrze przez większość meczu mogli sobie w narożnikach postawić krzesła. Rozgrywający ich nie widzą?

• 15 0

• Niestety bez prowadzenia dopingu się nie da (3)

Polacy naród wstydliwy, większość boi się wyjść przed szereg, zacząĆ, niejeden chciałby pokrzyczec i poklaskac, ale tak samemu głupio. Brakuje siatkarskich "plaskaczy" - a szkoda! Rekord frekwencji, ale na pewno nie w sile dopingu. Poza tym ludzie, gdzie Wam się aż tak spieszy, ze nie możecie wytrzymać na krzesłach ostatnich 3 minut meczu? Te pielgrzymki przed samym końcem nie były fajne. Życzę drużynie i kibicom wszystkiego dobrego. Ps a jak się podobała maskotka mistrzostw w piłce ręcznej?

• 21 1

• Pielgrzymi (2)

Było dużo szkół, rodzin z dziećmi, nie wszyscy z nich chcieli dodatkową godzinę spędzić w korku wyjazdowym. Ten obiekt jest super, ale wjazd i wyjazd niestety trochę niedomaga.

• 3 4

• wyjazd ok.

Bez przesady z tym godzinnym wyjazdem!!!!Ale fakt, że wiocha z tym wychodzeniem przed końcem meczu!!!! Wstyd..

• 6 0

• Akurat widziałem dużo par, on i ona, całkowicie dorosłych, którzy nie mogli już wytrzymać tych ostatnich minut. I jestem ciekaw, czy zaoszczedzili cokolwiek czasu. Wątpię.

• 2 0

• prowadzacy

Przede wszystkim to gdzie jest pozadny spiker ktory zainicjuje i pociagnie doping. Ja bylem zalamany bo zamiast krzyczc to przyszli chipsy wpieprzac... a przy karnych spiker prosil o klaskanie dla bramkarza a nie o zaklucenie skupienia dla Bieleckiego. Lepiej wogole niech sie nie odzywa jak ma zamulac