Vistal dał rzucić tylko 14 bramek

13 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Magdalena Stanulewicz (nr 14) zdobyła 6, a Monika Kobylińska (nr 8) 4 bramki. Jednak gdynianki w niedzielę zaimponowały przede wszystkim grą defensywną. Magdalena Stanulewicz (nr 14) zdobyła 6, a Monika Kobylińska (nr 8) 4 bramki. Jednak gdynianki w niedzielę zaimponowały przede wszystkim grą defensywną.

Piłkarki ręczne Vistalu pokonały w Gdyni KPR Kobierzyce 28:14 (11:6). Lider PGNiG Superligi zaliczył najlepszy mecz w tym sezonie, jeśli chodzi o szczelność defensywy. Poprzednio zasługujące wynik w tym względzie podopiecznych Pawła Tetelewskiego wynosiły 18 trafień po stronie strat. To bardzo dobry prognostyk przed zaległym pojedynkiem na szczycie w Szczecinie, który wyznaczony jest na 16 listopada o godzinie 17:30.

VISTAL: Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 1 bramka, Łabuda 4, Urbaniak, Dorsz 1, Kobylińska 4, Stanulewicz 6, Kozłowska 2, Matieli 3, Szarawaga 3, Granicka 1, Borysławska 1, Uścinowicz, Macedo 2

KPR: Słota, Demiańczuk - Skalska, Wojda 2, Mączka 4, Wesołowska 1, Łuczkowska, Kaźmierska, Łyszczyk 2, Szymańska 1, Bartkowska 1, Linkowska 2, Michalak 1

Od początku meczu jedyną niewiadomą były końcowe rozmiary wygranej gospodyń. Rożnica miejsc w tabeli w pełni potwierdziła się na parkiecie. Ani razu nie było nawet bramowego remisu. Wynik spotkania otworzyły Monika KobylińskaAneta Łabuda. Inauguracyjny kwadrans kończyliśmy przy prowadzeniu miejscowych 6:2 i już 2. karze dla Barbary Szymańskiej. To było ostrzeżenie dla przyjezdnych, że różnicy umiejętności nie mogą się starać zniwelować zbytnią agresją w grze.

W pierwszej połowie Vistal nieco odpuścił dopiero w 3 ostatnich minutach. Od 11:4 dał się zaskoczyć Oliwii BartkowskiejMarcie Łyszczyk. Goście poradziły sobie lepiej, gdy przyszło grać 6 na 6, a w ekipie Vistalu karę odsiadywała Kobylińska.

Kwadrans po zmianie stron wystarczył liderowi, by poprawić wynik na 22:10. Wykazać się mogły zawodniczki pierwszej linii, gdyż dużo akcji kończonych było kontrami.

Wówczas była realna szansa, aby pokusić się o lepszy wynik w... korespondencyjnym pojedynku z Pogonią. Na inaugurację sezonu w Szczecinie właśnie KPR przegrał aż 13:32. Vistal na takim pułapie wcześniej nie bronił. Mecze, w których tracił najmniej bramek miały miejsce u siebie z Kościerzyną i Jelenią Górą, ale i w nich rywalki zaliczały po 18 trafień. Tym razem defensywa była o wiele lepsza, mimo że Paweł Tetelewski dał odpocząć w niedzielę najbardziej rutynowanej z gdyńskich bramkarek, Małgorzacie Gapskiej.

13. bramkę Kobierzycom udało się zdobyć w 52. minucie, gdy Vistal miał ich na koncie 25. Przez kolejne 7 minut miejscowa defensywa nie pozwoliła na oddanie celnego rzutu rywalkom. Udało się to dopiero Łyszczyk po kontrze na 14:26. Końcowy rezultat ustaliły udane akcje najskuteczniejszej tego dnia w miejscowych szeregach - Magdalenie Stanulewicz oraz Martynie Borysławskiej.

Wyniki 10 kolejki

• VISTAL GDYNIA - KPR Kobierzyce 28:14 (11:6)
  • AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:22 (19:9)
  • Kram Start Elbląg - Selgros Lublin 27:26 (15:8)
  • Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 40:25 (17:13)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:20 (14:12)
  • Energa AZS Koszalin - UKS PCM Kościerzyna 36:12 (18:6)
  • Weryfikacja meczu z 2. kolejki
  • Metraco Zagłębie - Pogoń 10:0 (walkower). Na parkiecie 24:30. W zespole gości zagrały 4 zawodniczki spoza Unii Europejskiej. Regulamin dopuszcza występ 3.

Opinie (20)

• Brawo dla naszych (1)

Aczkolwiek jaki jest sens takich meczy, z drużynami z dolnej części tabeli... Na pewno poziomu ligi nie podnoszą. Wczoraj nie najsilniejszy przecież AZS wygrał z Olimpią bez specjalnego wysiłku.

Ekstraklasa (I liga) powinna być mniejsza, z większą ilością meczy pomiędzy najsilniejszymi zespołami.

• 13 4

• Owszem,brawo dla naszych ale

jak na mecz z drużyną która jest na ósmej pozycji to ....tak sobie.Widać że mimo dużych zmian w szeregach Vistalu dziewczyny ogarniają temat.Dzisiaj na pewno nie daly z siebie wszystkiego,a mogłyby,wynik byłby wówaczas zdecydowanie bardziej miażdżący.