Derby koszykarzy w Gdyni dla Asseco

7 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Filip Matczak trafił w sobotę 7 z 8 rzutów z gry, a w obronie wyłączył w pierwszej połowie Michała Michalaka. Filip Matczak trafił w sobotę 7 z 8 rzutów z gry, a w obronie wyłączył w pierwszej połowie Michała Michalaka.

Koszykarze Asseco po raz drugi w sezonie okazali się lepsi od lokalnego rywala, Trefla Sopot. Gdynianie wygrali we własnym obiekcie 25. derby Trójmiasta 89:81 (20:18, 18:11, 23:16, 28:36). Punktowy rekord sezonu zaliczył Filip Matczak, który w wspólnie z A.J. Waltonem zdobył 46 pkt. W barwach Trefla udany debiut zaliczył Bojan Popović. Serb był czasami główną opcją w ataku przyjezdnych. Sopocianie obudzili się jednak dopiero w ostatniej kwarcie, a to okazało się niewystarczające na grające zespołowo przez 40 minut Asseco.

Matczak 23 (3x3, 7 zb.), Walton 23 (5 as.), Galdikas 13 (14 zb.), Frasunkiewicz 8 (2x3), Szczotka 7 (5 zb.) oraz Radosavljević 8 (1x3), Kowalczyk 2, Parzeński 2, Szymański 2, Żołnierewicz 1
Sędziowie: Trawicki, Fiedler, Nowicki
Widzów: 3000
Lydeka 17 (8 zb.), Leończyk 14 (6 zb.), Vasiliauskas 13 (3x3), Michalak 12 (2x3, 6 zb.), Bendzius 4 oraz Popović 16 (2x3), Dutkiewicz 3 (1x3), Stefański 2, Kemp 0, Dzierżak 0, Kulka 0

Trenerzy po meczu

David Dedek David Dedek
DAVID DEDEK (Asseco)
Doping motywował nas do lepszej gry. Rywalizowaliśmy z drużyną, która ma wielu doświadczonych koszykarzy, z przeszłością w różnych kadrach narodowych. Zagraliśmy dobrze trzy kwarty, natomiast w ostatniej wypadliśmy za miękko w obronie. Na szczęście w końcówce zachowaliśmy zimną krew i wygraliśmy. Takie zwycięstwo w derbach liczy się podwójnie.

Darius Maskoliunas Darius Maskoliunas
DARIUS MASKOLIUNAS (Trefl)
Muszę pogratulować Asseco, które zagrało dobre zawody. Ale oni zawsze prezentują się tak u siebie. Patrząc na statystyki nie wygląda, że momentami była duża różnica punktowa. Niestety w decydujących momentach rywale byli lepsi i trafiali rzuty przy naszej dobrej obronie. W ostatnich sekundach akcji dostaliśmy 3-4 rzuty za trzy, które nas dobiły. Bardzo słabo rzucaliśmy za trzy. Widzieliśmy, że będziemy mieli wolne pozycje z dystansu, niestety nasi strzelcy nie zaprezentowali się z dobrej strony. A to nas dużo kosztowało. Pozytywną rzeczą, po ostatnią meczu z AZS, jest to, że widziałem po zawodnikach, iż chcą walczyć. Jeżeli tak zagramy w kolejnych spotkaniach, to w końcu się odbudujemy.

Trefl tylko trzy razy wygrywał w Gdynia Arena podczas derbów Trójmiasta. Do tego bilans tych spotkań jest bardziej korzystny dla Asseco, które wygrywało w sumie 16 razy
W składzie gości znalazł się Popović (TREFL Sopot), który dołączył do drużyny w środę wieczorem. Czy już w tym spotkaniu da radę powstrzymać Waltona (ASSECO Gdynia) ?
Mecz w Ergo Arenie wygrali w tym sezonie goście 77:65
Galdikas odbiera nagrodę dla najlepszego gracza stycznia w Tauron Basket Lidze
Wyjściowy skład gości: Vasiliauskas (TREFL Sopot), Michalak (TREFL Sopot), Leończyk (TREFL Sopot), Lydeka (TREFL Sopot), Bendzius (TREFL Sopot)
Gospodarze zaczynają składem: Walton (ASSECO Gdynia), Gadikas (ASSECO Gdynia), Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia), Matczak (ASSECO Gdynia), Szczotka (ASSECO Gdynia)
1'
Zaczynamy 25. derby Trójmiasta. Pierwsza piłka dla Trefla
wolne (tylko 1 trafiony)
1'
[0:1] Tylko jeden rzut wolny trafia Vasiliauskas (TREFL Sopot).
za 2 punkty
1'
[2:1] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
2'
[4:1] 2 punkty z kontry zdobywa Matczak (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
2'
[4:3] 2 punkty wsadem zdobywa Lydeka (TREFL Sopot).
2'
Gdynia, Gdynia - skandują kibice gospodarzy
za 2 punkty
3'
[6:3] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
3'
Już drugi faul Waltona (ASSECO Gdynia), który siada na ławce rezerwowych
za 2 punkty
3'
[6:5] 2 punkty spod kosza zdobywa Lydeka (TREFL Sopot).
za 2 punkty
4'
[8:5] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
5'
[10:5] 2 punkty po świetnym podaniu Frasunkiewicza zdobywa wsadem Galdikas (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
5'
[10:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL Sopot).
za 2 punkty
6'
[12:8] 2 punkty z półdystansu zdobywa Matczak (ASSECO Gdynia).
6'
Na boisku po raz pierwszy w TBL Popović (TREFL Sopot)
wolne (trafione oba)
7'
[14:8] Kowalczyk (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
[14:10] Popović (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
8'
[16:10] Matczak (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
8'
Blok Parzeńskiego (ASSECO Gdynia) na Lydece
9'
[16:12] Lydeka (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
9'
[18:12] 2 punkty rzutem z wyskoku zdobywa Matczak (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
9'
[18:14] 2 punkty po zbiórce w ataku zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
9'
Hej Asseco kosz - skandują fani gospodarzy
za 2 punkty
9'
[20:14] 2 punkty wsadem zdobywa Parzeński (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
10'
[20:16] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
10'
[20:18] Vasiliauskas (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
10'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO Gdynia). 2,8 sekundy do końca kwarty
10'
Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia) rzuca przez ręce za trzy, ale piłka nie wpada do kosza
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
Trefl rozpoczyna drugą kwartę
11'
Hej Trefl - słychać w Gdynia Arena
11'
[20:19] Tylko jeden rzut wolny trafia Vasiliauskas (TREFL Sopot).
13'
[21:19] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
13'
za 2 punkty
14'
[23:22] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
15'
[24:22] Tylko jeden rzut wolny trafia Radosavljević (ASSECO Gdynia).
15'
Blok Galdikasa (ASSECO Gdynia) na Bendziusie (TREFL Sopot)
za 2 punkty
16'
[26:22] 2 punkty spod kosza zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
czas
16'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL Sopot).
16'
Gdynia kosz - śpiewają kibice gospodarzy
za 2 punkty
17'
[28:22] Kolejne 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
17'
[28:24] 2 punkty z półdystansu zdobywa Bendzius (TREFL Sopot).
17'
[30:24] Radosavljević (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[30:26] 2 punkty po podaniu Kempa zdobywa Lydeka (TREFL Sopot).
za 2 punkty
19'
[32:26] 2 punkty z półdystansu zdobywa Szczotka (ASSECO Gdynia).
19'
[32:27] Tylko jeden rzut wolny trafia Lydeka (TREFL Sopot).
19'
[33:27] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
20'
[33:29] 2 punkty dobitką zdobywa Lydeka (TREFL Sopot).
za 2 punkty
20'
[35:29] 2 punkty dobitką zdobywa Galdikas (ASSECO Gdynia), a do tego faul Lydeki
za 1 punkt
20'
[36:29] Rzut wolny trafia Galdikas (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
20'
[38:29] 2 punkty z kontry zdobywa Radosavljević (ASSECO Gdynia).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie byli: Lydeka (TREFL Sopot) - 11 pkt, Vasiliauskas (TREFL Sopot) - 10 pkt, Matczak (ASSECO Gdynia) i Walton (ASSECO Gdynia) po 8 pkt. W zespole gospodarzy punktowali wszyscy koszykarze, którzy pojawili się na boisku
Trefl trafił 2 z 14 rzutów za trzy punkty, Asseco - 0/4
Asseco prowadzi także w zbiórkach - 23:22, Trefl w asystach 5:4
21'
Zaczynamy drugą połowę, piłkę ma Asseco
21'
A wśród kibiców między innymi były koszykarz Trefla, Filip Dylewicz.
za 2 punkty
21'
[38:31] 2 punkty półdystansu zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
za 2 punkty
23'
[38:33] 2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (TREFL Sopot).
23'
[40:33] Walton (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
23'
[43:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia).
czas
23'
24'
[43:34] Tylko jeden rzut wolny trafia Popović (TREFL Sopot).
24'
[43:36] Leończyk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
24'
Asseco Gdynia - skandują fani gospodarzy
za 3 punkty
25'
[46:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Radosavljević (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
25'
[46:38] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
25'
[48:38] Galdikas (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
[48:39] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
za 2 punkty
26'
[50:39] 2 punkty spod kosza zdobywa Szymański (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
27'
27'
Asseco, Asseco - skandują fani
czas
27'
za 2 punkty
27'
[55:39] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Matczak (ASSECO Gdynia).
28'
[55:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Popović (TREFL Sopot).
za 2 punkty
28'
[55:42] 2 punkty z kontry zdobywa Bendzius (TREFL Sopot).
czas
28'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
28'
[57:42] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
29'
[57:44] Tak samo 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL Sopot).
29'
[57:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
30'
[58:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO Gdynia).
30'
Asseco, Asseco - słychać w Gdynia Arena
za 3 punkty
30'
[61:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Matczak (ASSECO Gdynia), który trafił równo z syreną kończącą kwartę!
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
Zaczynamy czwartą kwartę, piłka dla Trefla
31'
[61:47] Popović (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
32'
czas
32'
32'
Trefl Sopot - skandują kibice gości
32'
Blok Frasunkiewicza (ASSECO Gdynia) na Michalaku (TREFL Sopot)
32'
Asseco Gdynia - słychać w hali
33'
[63:50] Walton (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
34'
[63:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Popović (TREFL Sopot).
34'
[65:53] Galdikas (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
34'
4 faul Waltona (ASSECO Gdynia)
34'
4. faul popełnia również Galdikas (ASSECO Gdynia)
34'
[65:55] Lydeka (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
35'
[68:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Matczak (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
35'
[70:55] 2 punkty z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
35'
[70:57] 2 punkty spod kosza zdobywa Lydeka (TREFL Sopot).
za 2 punkty
36'
[70:59] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL Sopot), ponieważ przy jego rzucie Galdikas dotknął obręczy
36'
[71:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
36'
[71:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL Sopot).
36'
Let's go Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
37'
[73:62] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO Gdynia), do tego faul Vasiliauskasa
schodzi za faule
37'
Vasiliauskas (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 1 punkt
37'
[74:62] Rzut wolny trafia Walton (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
37'
[74:64] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Michalak (TREFL Sopot).
za 2 punkty
37'
[76:64] 2 punkty z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
38'
za 3 punkty
38'
38'
[79:69] Popović (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
38'
[81:69] 2 punkty spod kosza zdobywa Galdikas (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
39'
[81:71] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Popović (TREFL Sopot).
za 3 punkty
39'
[81:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dutkiewicz (TREFL Sopot).
czas
39'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO Gdynia). Minuta i 19 sekund do końca kwarty
39'
[83:74] Walton (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[83:76] 2 punkty "hakiem" zdobywa Lydeka (TREFL Sopot).
40'
[85:76] Matczak (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
40'
[85:79] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Popović (TREFL Sopot).
40'
Faul na Szczotce, 50 sekund do końca kwarty
40'
[87:79] Szczotka (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[89:79] Matczak (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[89:81] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL Sopot).
40'
KONIEC MECZU!
40'

Wyniki 19 kolejki

• ASSECO Gdynia - TREFL Sopot 89:81 (20:18, 18:11, 23:16, 28:36)
  • Wikana Start Lublin - Polfarmex Kutno 80:91 (13:24, 25:26, 15:20, 27:21)
  • Polpharma Starogard Gdański - Rosa Radom 72:91 (24:21, 7:28, 19:23, 22:19)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Jezioro Tarnobrzeg 95:96 (30:26, 24:22, 23:23, 18:25)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:90 (25:20, 19:26, 22:25, 20:19)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Anwil Włocławek 77:78 (21:17, 21:28, 22:18, 13:15)
  • AZS Koszalin - Stelmet Zielona Góra 72:71 (22:17, 21:18, 8:21, 21:15)
  • Śląsk Wrocław - Energa Czarni Słupsk 69:74 (15:22, 15:23, 24:17, 15:12)

• 55 15

• Ponad co ? Góry, niebo,może NBA, może ponad wszystko ? Ach ... piszcie na temat joł,joł - tak trudno o konstruktywne wypowiedzi. Czasami mam wrażenie, że na mecze w Gdyni przychodzi większość z "zielonego trawnika"!

• 5 4

• (2)

Asseco spokojnie sobie pogralo, ostatnią kwartę odpuscili a i tak zlali puzle he he

• 53 13

• puzle to jakas zenada, po co wpuszczaja tego pseudoradnego, przeciez on grac nie umie.

• Mina Czesia Stefanka bezcenna!!! (2)

Zresztą Jacuś miał podobną, nawet Popovic im nie pomógł, jaka lipa, a tak się przed meczem spinali. Nawet Wasiek pisał jaki to mocny jest ten Trefl a tu du... ,młodzi z Asseco sprali im du...

• 45 11

• (1)

Bzdury bo Jacusia nie bylo ale masz chyba zapisane w mozgownicy,ze temat glowny to Jacus!dales plame!

• 1 11

• a ty wiesz o jakiego Jacusia chodzi?

przecież nie było nic o Karnosiu

• 9 0

• w drugiej kwarcie pokaz gwizdania "po gospodarsku" (11)

• 9 46

• chyba dla puzli

• 22 4

• Skup się na poziomie swojej drużyny, a nie na poziomie sędziowania! (9)

• 23 4

• być może nie znacie się na koszykówce (5)

albo gruby leszek zasłaniał wam widok zza kosza ale ja widziałem dzielną postawę trawickiego i kolegów w drugiej kwarcie

• 5 13

• (3)

Najważniejsze, że Ty się znasz... frustracie!
          Wszyscy winni tylko nie drużyna! Uważasz, że zagrali świetny mecz, byli lepsi od Asseco tylko sędziowie przeszkodzili w wygranej??

• 20 4

• Edward, czytać też nie potrafisz? (2)

napisałem przecież że w DRUGIEJ kwarcie

• 3 9

• Potrafię czytać w dodatku ze zrozumieniem... (1)

...w odróżnieniu od Ciebie...
              Po co siejesz ferment? Trefl przegrał bo był słabszy i musisz się z tym pogodzić.
              Aż tak boli tak porażka, że się tak pastwisz nad tą druga kwartą? Sędziowie zawsze się mylą...W OBIE STRONY!

• 12 3

• ha ha ha i nazywasz mnie frustratem :-)

ja się pogodziłem z porażką bo widziałem już niejedną jak i widziałem wiele wygranych Trefla. Mój komentarz dotyczył tylko drugiej kwarty. Skoro zawodnicy mogą mieć lepsze i gorsze okresy to tak samo sędziowie. Wg mnie w drugiej gwizdali fatalnie nie zachowując pewnej równowagi w podejmowaniu decyzji czego jednak należy oczekiwać od arbitrów,

• 3 10

• wygląda jak Obelix przy kotle (bębnie) heheheheheheheheh

• 0 2

• Edziu, wszyscy wiedzą, że Wasz olbrzym nie dotrwałby do końca meczu (2)

gdyby nie puszczenie mu kilka razy płazem przekroczenia przepisów w obronie.

• 0 10

• Dzieci układające puzzle to nie wszyscy....

• 6 0

• dziwne, bo zawsze dotrwał

• 4 0

• A czemu nie było na meczu dwóch najwierniejszych kibiców trefla karnowskiego i wierzbickiego ? Nie ma wynikow to mają zespół w d...... siatkowce lepiej idzie to tam sie pokazują

• 47 5

• w nowym sezonie Treflikom będzie ciężko o sponsorów (6)

• 37 10

• kibice Asseco (4)

Mialem o Was dobre zdanie ale pobicie w przerwie kibica Trefla to zenada i widze w tym nasladowanie kibicow pilkarskich i wstyd mi za to poniewaz jestem mieszkancem Gdynii i chwaly to nie przynosi i oby nie bylo odwetu w Sopocie bo nie na tym to polega!

• 15 21

• opisz sytuację. Kto, gdzie, kiedy? Rozprawimy się

• 9 5

• ultras gdynia przeobrazili się w hools gdynia ?

• 5 10

• bzdury wypisujesz. nic takiego nie mialo miejsca

• 17 6

• nędzna prowokacja:

mieszkaniec Gdyni nigdy by nie napisał nazwy swojego miasta przez dwa "i".

• 25 4

• Treflowi będzie ciężko-zresztą jak zawsze- ale słuchy niosą, że w Asseco rozstanie się w tym roku z Gdynią ! I będzie ciężko,bo nie zawsze łatwo idzie.

• 6 11

• (1)

No Vasilauskas! Będziesz dalej śnił o pucharach czy wreszcie się obudzisz? Przychodzi facet, który nie grał przez cały sezon i w pierwszym meczu pokazuje ci, że możesz nosić mu buty i podawać bidon.
    Leć już na te swoje puchary i zabierz ze sobą Bendziusa niech też sobie pogra w pucharach.
    Śmieszne te dwa Litwiny, bardzo śmieszne.

• 26 5

• Z perspektywy kibica Asseco, Popovic wyglądał bardzo solidnie. Miło się go oglądało i będą z niego ludzie. W pierwszym meczu pokazał, że kawał z niego ...