Poppersi bliscy niespodzianki

kfk
11 marca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Najbardziej emocjonującym spotkaniem 12. kolejki Sopockiej Ligi Koszykówki był mecz pomiędzy Ms Uptown i Poppers. Zawodnicy z Pawłem Stolcem na czele byli bliscy sprawienia niespodzianki, pokonując trzykrotnego mistrza amatorskich rozgrywek. Poppersi do przerwy prowadzili nawet 25:20. W drugiej części konfrontacji również grali bardzo dobrze i kontrolowali przebieg gry.

W końcówce spotkania piąta drużyna ligi prowadziła dwoma punktami, ale równo z końcową syreną został sfaulowany Ryszard Pietrzykowski. Nowy nabytek obrońców tytułu zachował się jak rutyniarz, celnie trafiając rzuty wolne i doprowadzając swój zespół do remisu 39:39. W 5 minutowej dogrywce lepsi okazali się koszykarze Ms Uptown. Mistrz SLK nadal jest nie pokonany w tym sezonie, jednak zwycięstwa wcale nie przychodzą mu tak łatwo. W ekipie z "dolnego miasta" bardzo dobrze zagrał nowy zawodnik Robert Kramek - 21 pkt.

Zacięty przebieg miały także inne mecze. Po wyrównanej walce drużyna P&J Sport przerwała serię sześciu porażek, pokonując Chłopaków z Osaki 53:49. Z kolei Dentaurus nieznacznie uległ drużynie Coorviky 31:36. Swoje kolejne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Grizzly BT, wygrywając z Korsarzem 41:26. A najlepszym na parkiecie był Paweł Kwaśniak, notując 25 "oczek". Nadal nie mogą się odnaleźć debiutujący Studenci, którzy przegrali z ekipą Szantrapy 45:18.

Rozgrywki na parkiecie II LO w Sopocie organizuje Stowarzyszenie Trivium oraz Instytut Informacji Publicznej. Patronat honorowy nad zawodami sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Sopotu oraz Pełnomocnik Prezydenta Sopotu ds. Uzależnień. Mistrzostwa Sopotu wspiera Urząd Miasta Sopotu oraz Platforma Medialna PMedia.

Wyniki spotkań 12. kolejki SLK:

P&J Sport - Chłopaki z Osaki 53:49 (34:25)
P&J: Grzegorz Kwiatkowski 16, Paweł Potakowski 14(1), Radosław Całkiewicz 10, Krzysztof Białecki 9(3), Michał Gierszewski 4, Łukasz Marciniec 0, Radomir Potakowski 0, Włodzimierz Kocoń 0.
Chłopaki: Tomasz Łukasiewicz 21, Mateusz Garsztka 13(3), Michał Garsztka 11, Andrzej Kozikowski 4, Mariusz Mrozek 0, Mariusz Budzyński 0.

Coorviky - Dentaurus 36:31 (23:15)
Coorviky: Michał Kaliński 14(1), Marcin Frej 8, Mariusz Frej 7, Szymon Świerczyński 4, Jacek Podgórski 3(1).
Dentaurus: Łukasz Koszałkowski 8(1), Olaf Olender 6, Jarosław Lange 6, Grzegorz Kowalski 5, Konrad Buzak 4, Mateusz Jurczyk 2, Mariusz Jóźwiak 0.

Ms Uptown - Poppers dogr. 45:41 (39:39, 20:25)
Uptown: Robert Kramek 21(1), Maciej Kozieł 9(1), Ryszard Pietrzykowski 7, Bartosz Dzierżyński 5(1), Bernard Kilarski 3(1).
Poppers: Paweł Stolc 19, Jan Wyrwiński 6, Adam Dąbek 6, Piotr Grubecki 4, Przemysław Gdaniec 4, Jakub Płażyński 2, Mariusz Marcinkowski 0, Tomasz Ronkowski 0.

Grizzly BT - Korsarz 41:26 (19:16)
Grizzly: Paweł Kwaśniak 25(5), Rafał Kotwica 12, Piotr Ostromęcki 3, Michał Szypniewski 1, Łukasz Jaszczak 0, Łukasz Kutchke 0.
Korsarz: Sławomir Ciesielski 8, Wiesław Lekner 5, Jarosław Szymański 5, Marek Juszczak 2, Dariusz Woliński 2, Przemysław Skorupa 2, Lech Zdral 2, Marek Grabiński 0, Łukasz Chrzanowski 0, Maciej Łużniak 0.

Szantrapy - Studenci 45:18 (20:6)
Szantrapy: Dominik Filip 17(1), Marek Stanulewicz 11(1), Bartosz Zaremba 9(1), Łukasz Jażdżewski 8(2).
Studenci: Marcin Gawroński 5, Jarosław Godlewski 4, Ryszard Kozan 3(1), Kamil Cisewski 2, Piotr Balcerzak 2, Bartosz Górzyński 2, Łukasz Sarafin 0, Robert Wolak 0.

Tabela:
(zwycięstwa-porażki, kosze,bilans, punkty)

• hej Popersi

a co jest Hallem, czy juz nie gra z wami?

gratulacje za twarda walke z Uptownem!

• 0 0

• szkoda

szkoda tylko że nawet na amatorskim poziomie sędziowie decydują o wynikach- wystarczy że w zespole gra gościu z rady miasta sopoty i chłopaki z dentaurusa chodźby się zabiegali to nic by nie wskórali- bilans w drugiej kwarcie przy wyrównanym meczu - faule przyznane- coorviki 10 dentaurus 2- czyli to włąśnie te punkty zadecydowały o wyniku.

• 0 0

• wszystko jest mozliwe

ale watpie, zeby sedzia sie sugerowal, kto skad jest i w jakim zespole gra. raczej zwykla nieuwaga(?), albo kwestia sporna. jednak meczu tego nie widzialem. ale widzialem inne mecze coorwikow, nie powiedzialbym o tendencykjosci sedziowania... chyba, ze to byl ktos inny? taki starszy dziadek, czy mlody?

• 0 0

• Sedziowanie

Sędziami tego spotkania, była bardzo przemiła pani i bardzo młody chłopak, byli tu w zastępstwie, bo widziałem ich dopiero 2 raz. Co do żalenia sie na tą parę, to nie tylko Dentaurus ma do nich pretensje, również inne zespoły, czuły się skrzywdzone. Podam przykład " Siedzę na ławce, obok mnie stoi sędzia, koło linii przebiega zawodnik z piłką dostaje takiego klapsa w rękę że na całej sali było słychać, i co ..., nie ma faulu." Drugim przykładem może być nie jedno głośność sędziów, przykład "sędzia znajdujący się bliżej akcji nie zauważa faulu, a sędzina będąca przy połowie, zauważyła ten faul w gąszczu 10 chłopaków ( oczywiście faulu nie było ), kolejny przykład " zawodnik czysto zatrzymywany krzyczy faul (Coorviky ) i sędzia gwiżdże faul" dla mnie to jest absurd a nie sędziowanie.