Porażka futsalistów Politechniki

4 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Dwie bramki Oliwiera Bławata nie wystarczyły gdańskim futsalistom choćby do remisu w Białymstoku. Dwie bramki Oliwiera Bławata nie wystarczyły gdańskim futsalistom choćby do remisu w Białymstoku.

Futsaliści Politechniki Gdańskiej przegrali na wyjeździe z Elhurt-Elmetem Heliosem Białystok 2:3 (0:2). - Jesteśmy rozczarowani, bo mieliśmy sytuacje, aby nawet wygrać ten mecz - mówi trener Michał Janiak. W poniedziałek o godz. 20 w ekstraklasie rozegra AZS UG Gdańsk, które zmierzy się na wyjeździe z AZS UŚ Katowice.

Bramki dla PG: Bławat dwie
POLITECHNIKA: Chodorowski - Iwosa, Martynowski, Szmydki, Orzeł, Bławat, Domżalski, Fernandez, Mikuciński

Po pokonaniu w poprzedniej kolejce outsidera z Torunia, gdańscy futsaliści pojechali po punkty do przedostatniego zespołu w tabeli. Białostoczanie szybko jednak udowodnili, że mają ambicje awansować w tabeli. Już po 10 minutach prowadzili 2:0.

Kontra, a następnie strzał z dystansu obok zasłoniętego w bramce Jakuba Chodorowskiego nie zniechęciły jednak gości. Do przerwy spotkanie było wyrównane, ale Politechnice brakowało skuteczności. Po zmianie stron kontaktowe trafienie zdobył Oliwier Bławat.

- Druga część meczu należała do nas. Stłamsiliśmy rywala i mieliśmy sporo sytuacji, które mogły doprowadzić do remisu. Jestem przekonany, że gdyby to nam się udało, poszlibyśmy za ciosem i wygrali to spotkanie - mówi trener Michał Janiak.
Niestety, po szybkiej akcji Helios znów prowadził różnicą dwóch trafień. Na 5 minut przed końcem gry goście wycofali bramkarza, a na listę strzelców ponownie wpisał się Bławat. Gdańszczanom zabrakło jednak skuteczności i czasu, aby trafić po raz trzeci. Do domu wracają bez punktów.

Kolejny mecz Politechnika rozegra w sobotę 11 marca o godz. 19. We własnej hali podopieczni trenera Janiaka podejmą AZS UW Warszawa. Natomiast w najbliższy poniedziałek o godz. 20 swój mecz w ekstraklasie rozegra AZS UG Gdańsk, które zmierzy się na wyjeździe z AZS UŚ Katowice.