Polonia coraz bliżej ostatniego miejsca w III lidze

12 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
W pięciu wiosennych kolejkach Polonia Gdańsk zdobyła zaledwie punkt. Na zdjęciu Patryk Pikulski. W pięciu wiosennych kolejkach Polonia Gdańsk zdobyła zaledwie punkt. Na zdjęciu Patryk Pikulski.

Polonia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Drawą Drawsko Pomorskie 0:2 (0:0). Podopieczni Pawła Pagieły wiosną nie wygrali jeszcze meczu i mają już tylko punkt przewagi nad ostatnim w tabeli grupy Bałtyckiej III ligi Koralem Dębnica.

Bramki: Guźniczak 54, Brzeziański 83
POLONIA: Kamola - Kudan, Skowroński, Gornowicz (46 Mikołajczak), Zgliński - K.Borkowski (85 Cholewiński), Pikulski, Szuba, Cejer - Gierałtowski (73 Cichocki), Piątkowski (85 Wons)

Polonia w tej rundzie najlepszy mecz rozegrała trzy kolejki temu, gdy na własnym boisku zremisowała z rezerwami Pogoni Szczecin. Był to jedyny punkt zdobyty przez gdańszczan po przerwie zimowej. Do Drawska Pomorskiego podopieczni Pawła Pagieły jechali z nadzieją, by choć minimalnie powiększyć swój dorobek.

Gospodarze prowadzili grę od początku spotkania, ale dobrze zorganizowana defensywa Polonii nie pozwoliła rywalom na zbyt wiele. Zresztą z obu stron sytuacji bramkowych nie było zbyt dużo.

ARKA II POKONAŁA KASZUBIĘ, LECHIA II NA REMIS

Drawa grała coraz bardziej nerwowo, ale opanowała sytuację chwilę po przerwie. Po faulu przed polem karnym prowadzenie gospodarzom dał bezpośrednio z rzutu wolnego Wojciech Guźniczak. Gospodarze cofnęli się nieco broniąc wyniku. Poloniści próbowali doprowadzić do wyrównania, ale ich staranie zakończyły się praktycznie na obronionym uderzeniu Piotra Gierałtowskiego.

Gdańszczanie popełnili za to fatalny błąd w obronie pod koniec spotkania. Na jego skutek w sytuacji sam na sam znalazł się Przemysław Brzeziański, który nie dał szans Patrykowki Kamoli.