Porażka goni porażkę w listopadzie!

Krzysztof Klinkosz
24 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Trwa kiepska passa gdańskich hokeistów. W listopadzie Energa Stoczniowiec przegrała już piąty mecz! Tym razem podopieczni Andrzeja Słowakiewicza zostali pobiciu na wyjeździe przez Ciarko KH Sanok 4:6 (2:2, 1:1, 1:3), tracąc trzy gole w ostatnich siedmiu minutach gry! Aż strach się bać, co będzie w czwartek w Krynicy...

1:0 Mermer as. R.Kostecki (0.22)
1:1 Jankowski as. B.Wróbel, Steber (3.40)
1:2 Rzeszutko as. Skutchan, Vitek (10.16 w przewadze)
2:2 Ćwikła as. Kaljuste, Vozdecky (17.19 w przewadze)
3:2 Vozdecky as. Cacho, Ćwikła (28.55)
3:3 Chmielewski as. M.Wróbel (29.42)
3:4 Ziółkowski as. M.Wróbel, Chmielewski (44.56)
4:4 Połącarz as. Solon (52.39)
5:4 Cacho as. Vozdecky, Ćwikła (58.17)
6:4 Vozdecky as Ćwikła (59.34 do pustej bramki)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny, Mat.Rompkowski - Kostecki, Skrzypkowski - Benasiewicz, Smeja - Kabat, Skutchan - Rzeszutko - Vitek, B.Wróbel - Steber - Jankowski, Chmielewski - M.Wróbel - Ziółkowski.

Podkarpacki klimat wyraźnie nie służy gdańskim hokeistom. W sezonie zasadniczym stracili oni punkt, który później zaważył o ich promocji do Grupy A PLH. We wtorek w Sanoku padło aż 10 bramek jednak aż 6 z nich strzelili gracze KH. Aż się wierzyć nie chce, że Ciarko jeszcze niedawno zamykało tabelę PLH z zaledwie kilkoma zdobytymi punktami, a gdańszczanie walczyli o pierwszą szóstkę. Nie wierzą kibice, których zaledwie 5 procent w naszym typerze postawiło na przegraną biało-niebieskich.

Już pierwsza akcja meczu zakończyła się bramką dla gospodarzy, w 22 sekundzie meczu Przemysława Odrobnego pokonał Maciej Mermer. Na początku trzeciej minuty meczu krążek znalazł się w bramce gospodarzy jednak sędzia bramki nie zaliczył, o chwili był jednak remis po tym jak gdańszczanie skontrowali sanoczan a Wojciech Jankowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem KH.

Gdańszczanie z każdą minutą nabierali szybkości i coraz częściej zagrażali bramce Łukasza Jańca z kilku jednak sytuacji podbramkowych wykorzystali jedną. Grając w przewadze środkowy pierwszego ataku - Jarosław Rzeszutko po składnym rozegraniu akcji pokonał Jańca.

Niestety, jeszcze w pierwszej tercji gdańszczanie stracili drugiego gola w momencie, gdy na ławce kar siedział Josef Vitek. Początek drugiej odsłony stał pod znakiem niewykorzystanych okazji z jednej i z drugiej strony. Wreszcie, na nieszczęście dla gdańszczan, ta niemoc pierwsi przerwali gospodarze a konkretnie Marcin Ćwikła który wykorzystał dokładne podanie od Martina Vozdeckyego. Jak się później okazało Czech okazał się prawdziwym katem gdańszczan.

To jednak miało nastąpić w końcówce spotkania, wcześniej gdańszczanie, po upływie niespełna minuty doprowadzili do stanu 3:3 a w 45 minucie znów wyszli na prowadzenie po trafieniu Tomasza Ziółkowskiego. "Stocznia" miała jeszcze później okazje na podwyższenie rezultatu niestety nie wykorzystała ich i jak to często w sporcie bywa taka niefrasobliwość się zemściła.

W 53 minucie było już 4:4 a remis utrzymywał się do przedostatniej minuty meczu, wówczas Vozdecky znów dokładnie podał do partnera - tym razem był to Viliam Cacho i gospodarze zdobyli piątą bramkę.

Trener Energi Stoczniowca wziął czas i postanowił wycofać z bramki Odrobnego, niestety gospodarze weszli w posiadanie krążka i Vozdecky skierował go do pustej bramki.

Tabela wprowadzona: 2009-11-24
Pozostałe wyniki wtorkowej kolejki PLH:TKH Toruń - Aksam Unia Oświęcim 0:3 (0:0, 0:0, 0:3). Grupa A - Akuna Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 3:4 po karnych, 3:3 (0:0, 3:2, 0:1, d. 0:0, k. 1-2), Comarch Cracovia Kraków - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 7:0 (3:0, 3:0, 1:0), GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ 6:1 (4:0, 1:0, 1:1).

Opinie (139) 7 zablokowanych

• papudraki

papudraki

• 7 5

• czy ktos przed sezonem mowil, ze Maka spuści Stocznie ? po nastu latach ?

• 19 0

• 6-4

TO WYNIK DLA NAJLEPSZEGO KIBICA STOCZNIOWCA-DZIĘKUJEMY,DZIĘKUJEMY,DZIĘKUJEMY.

• 11 2

• Krynica tez nam wleje

• 6 4

• zalamka

kur... prezeisk sobie przygarnal trenera ...

• 24 0

• 1.12 WSZYSCY PRZECIWKO PREZESOWI

POWTARZAJCIE TEN KOMENTARZ

• 27 2

• (3)

Kibice obstawiali czy Mąka spuści Stocznię ,czy Rutkowski Toruń .Jadą prawie równo. Zobaczymy.Zal mi zawodników.Mąka odejdż!