Porażka na pożegnanie Traugutta 29

29 maja 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Razak Traore skacze z radości po strzeleniu gola. Razak Traore skacze z radości po strzeleniu gola.

Na wysokości zadania w niedzielę stanęli tylko kibice, godnie żegnając się z Traugutta 29. Zawiesili oni protest, wspomagali piłkarzy dopingiem, a po meczu zgotowali im owacje, mimo że wynik meczu z Zagłębiem Lubin rozczarował. Gdańszczanie przegrali 1:2, choć do przerwy prowadzili 1:0. Ta porażka w zestawieniu z wynikami na innych stadionach zepchnęła biało-zielonych na ósme miejsce w końcowej tabeli sezonu 2010/11. Jest wielki niedosyt, bo przez dwie ostatnie minuty pierwszej połowy i całą przerwę to Lechia była w... Lidze Europejskiej.

ZAGŁĘBIE ZAGŁĘBIE
Kapsa - Deleu, Vućko, Bąk, Andriuskevicius - Pietrowski, Surma, Nowak - Lukjanovs, Buval, A.Traore
Sędziowie: Górecki (Katowice) oraz Szymanek, Rokosz
Widzów: 9239
Ptak - Rymaniak, Horvath, Dinis Reina - Hanzel - Pawłowski, Rakowski, Plizga, Wilczek - Woźniak
  • 66' Buval Zmiany Hajrapetjan
  • 74' Pietrowski Zmiany Sazankow
  • 84' Nowak Zmiany Poźniak
Zmiany Zmiany
  • 76' Wilczek Zmiany M.Traore
  • 89' Pawłowski Zmiany Abwo
  • 7' Traore
Bramki Bramki
  • 47' Woźniak
  • 84' Hanzel
  • 89' Bąk
  • 90+1 A.Traore
Kartki Kartki

na ostatni mecz tego sezonu trener Kafarski przywrócił do ataku Buvala, a po pauzie za kartki wrócił Deleu
Zagłębie w dużej mierze w przemeblowanym składzie, w ataku po raz pierwszy w ekstraklasie "11" zagra Rakowski, na razie nie będzie pojedynku Traore, bo ten lubiński usiadł na ławce
w bramce Lechii Paweł Kapsa rozgrywa dzisiaj setny mecz w gdańskich barwach
boisko - zgodnie z zapowiedziami kibiców - okalają historyczne flagi Lechii. W ten sposób publiczność chce uświetnić pożegnanie ze stadionem przy ul. Traugutta, nie ma też powstrzymania się od dopingu, wsparcie z trybun piłkarze otrzymali już nawet na rozgrzewce
1'
mecz rozpoczęła Lechia
1'
już pierwsza akcja przyniosła Lechii róg, ale po dośrodkowaniu nie było zagrożenia pod bramką Zagłębia
3'
niecelny strzał Lechii, piłka wysoko nad bramką
4'
Pietrowski na środku ataku, ale nie doszedł do podania Lukjanovsa
4'
strzał Traore, nieznacznie obok słupka
5'
wielka szansa dla Lechii, po dograniu Lukjanovsa strzelał Nowak, bramkarz odbił piłkę, a dobitkę Buvala zablokował Dinis
7'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Traore po kapitalnej akcji Surmy i Lukjanovsa , po podaniu Łotysza najlepszy snajper Lechii strzelił do pustej bramki
10'
Kapsa obronił strzał Woźniaka, a chwilę wcześniej minął się z dośrodkowaniem
W Zabrzu Górnik prowadzi z Widzewem 1:0. To dobry wynik dla Lechii, bo łodzianie mogli ukończyć rozgrywki z identycznym dorobkiem co gdańszczanie
15'
już trzeci róg dla Lechii, gdańszczanie cały czas w natarciu
15'
i czwarty korner
15'
i piąty, bo Ptak wypiąstkował piłkę, tylko teraz wznowienie będzie po prawej ręce bramkarza, gdy poprzednio dwukrotnie Lechia wprowadzał piłkę z lewej strony
16'
nie ma zagrożenia dla bramki Zagłębia
18'
niecelny strzał Traore
20'
wolny dla Lechii, dobra okazja do dośrodkowania, Nowak zostawił piłkę Pietrowskiemu
21'
Marcin krótko podał z wolnego do Nowaka, ale ten nie zdołał wygrać dryblingu i wbiec w pole karne
21'
dobre wyjście Kapsy, który złapał piłkę około 15 metrów od własnej bramki
22'
po dośrodkowaniu Pawłowskiego piłkę na róg wybił Vućko
22'
Kapsa pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Zagłębia z rogu
24'
po początkowym szturmie Lechii gra zaczyna się wyrównywać
25'
na spalonym Woźniak
z walki o jak najwyższe miejsce nie rezygnuje Polonia Warszawa, która objęła prowadzenie w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków
jest też gol w Poznaniu, Lech prowadzi z Koroną
27'
strzelał Buval, ale wysoko nad bramką
27'
dopiero pierwszy faul Lechii w tym meczu, gra jest z resztą z obu stron bardzo czysta, bo lubinianie przepisy przekroczyli tylko trzy razy
28'
nie zdążył Andriuskievicius i Plizga oddał strzał głową, na szczęście dla Lechii niecelny
29'
w ataku Lechii spora wymienność pozycji, teraz dośrodkował Traore, ale nie zdążył do tego podania Andriuskievicius
32'
sędzia musi rozdzielić piłkarzy, ostre spięcie Plizgi z Traore
Legia objęła prowadzenie w meczu z Polonią Bytom, teraz to właśnie stołeczna drużyna jest wicemistrzem Polski
34'
Bąk uratował Lechię, Wilczek minął już Kapsę, ale jego strzał z pustej bramki wślizgiem wybił właśnie Krzysiek
36'
gra się wyrównała, a Zagłębie jest coraz groźniejsze
37'
Lukjanovs dogrywał tym razem z prawego skrzydła, ale dośrodkowanie wybili obrońcy
39'
z dystansu uderzał Buval, jednak tak jak kilkanaście minut temu, wysoko nad poprzeczką
Polonia prowadzi w Krakowie już 2:0
Lech z Koroną prowadzi 2:0
40'
Kapsa i Woźniak minęli się z piłką, zderzając się jeszcze ze sobą
41'
groźny strzał Lukjanovsa, piłka tuż nad poprzeczką
43'
Ptak interweniuje poza "16", wybijając piłkę spod nóg Buvala, którego do ataku uruchomiło dobre podanie Surmy
Jagiellonia przegrywa 0:1, bramkę dla Ruchu w 43. minucie strzelił Jankowski
Obecnie Lechia jest w europejskich pucharach!
45'
sędzia doliczył jedną minutę
45+1
dwa rogi dla Lechii na koniec pierwszej połowy, ale dośrodkowania Pietrowskiego nie robią krzywdy Zagłębiu
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
LECHIA PROWADZI 1:0, ten wynik przy prowadzeniu Ruchu w Białymstoku dałby gdańszczanom strat w europejskich pucharach
Lechia od kilkudziesięciu sekund oczekiwała na rywala na boisku, aby rozpocząć drugą połowę
gości, którzy wreszcie wynurzyli się z szatni powitały gwizdy
jednak nie spóźnili się, bo sędzia jeszcze i tak czekał na znak, że można grać
46'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie, obie drużyny bez zmian w składach
47'
[1:1] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Woźniak, pierwsza akcja gości przyniosła wyrównanie, była ona bardzo podobna do tej, która dała gospodarzom prowadzenie, Hanzel wyłożył piłkę Woźniakowi, który precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Kapsę
ten wynik zabiera Lechii puchary
we Wrocławiu Śląsk prowadzi z Arką 1:0
Górnik prowadzi z Widzewem już 2:0
Kafarski podenerwowany przy linii bocznej: "weźcie się do gry" - krzyczy szkoleniowiec
rzecznik Lechii, Błażej Słowikowski poinformował, że mecz ogląda 9239 osób
53'
dośrodkowanie Buvala, piłka zakręciła się między nogami Dinisa, ale Traore nie zdążył oddać strzału
54'
strzał Plizgi niecelny
55'
po strzale głową Vućko wybnił piłkę Reina, będzie już 10 róg dla Lechii
Jagiellonia wyrównała z Ruchem na 1:1
56'
Woźniak tuż obok słupka
56'
nieśmiałe "Lechia grać, kur... mać" z trybun
w Bełchatowie Cracovia przegrywa 0:1
59'
już jedenasty róg Lechii, ale bez zagrożenia dla bramki Zagłębia
59'
Buval strzelił piłkę do siatki, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego
Lech i Górnik prowadzą już po 3:0
obecnie Lechia jest tylko na siódmym miejscu w ligowej tabeli, oczywiście według wyników na teraz, przed nią są Górnik i Lech
63'
zablokowany strzał Hanzela, będzie róg dla Zagłębia
64'
Ptak ubiegł Traore i złapał piłkę, którą podawał Pietrowski
Śląsk coraz bliżej wicemistrzostwa, wrocławianie prowadzą 2:0, dla Arki ten wynik oznacza degradację
65'
Ptak odbił strzał Nowaka, nikogo nie było na dobitkę
66'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Buval, w jego miejsce wchodzi Hajrapetjan.
Śląsk prowadzi już z Arką 3:0
69'
po kiksie Traore złożył się do strzał Deleu, ale uderzył wysoko nad bramką
71'
Ptak kapitalnie broni strzał Traore
72'
Nowak strzelił wysoko nad poprzeczką
74'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietrowski, w jego miejsce wchodzi Sazankow.
75'
chwila chaosu na polu karny Lechii, dobrze że Wilczek przestrzelił
76'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilczek, w jego miejsce wchodzi M.Traore.
77'
niepewna interwencja Kapsy, ale sędzia przerwał grę, bo w "16" leży Andriuskievicius
Jagiellonia prowadzi 2:1
84'
[1:2] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hanzel. Potężna bomba pomocnika Zagłębia i Kapsa bez szans
84'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Poźniak.
Śląsk wicemistrzem. Prowadzi z Arką już 5:0
Legia i Lech prowadzą po 4:0
89'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pawłowski, w jego miejsce wchodzi Abwo.
89'
mecz potrwa o cztery minuty dłużej
89'
Żółtą kartką został ukarany Bąk (LECHIA).
90+1
Żółtą kartką został ukarany A.Traore (LECHIA).
KONIEC MECZU. LECHIA PRZEGRAŁA 1:2. GDAŃSZCZANIE KOŃCZĄ SEZON NA ÓSMYM MIEJSCU
Doskonale zachowanie publiczności, którzy dziękują piłkarzom za grę, z jednej z trybun skandowanie "Tomasz Kafarski"

Trenerzy po meczu

TOMASZ KAFARSKI (LECHIA):
Jest mi przykro, że w takim stylu pożegnaliśmy się z naszym historycznym stadionem. Nawet w najczarniejszych myślach nie spodziewałem się, że przegramy z Zagłębiem. Początek mieliśmy bardzo dobry, ale szybko stracona bramka po przerwie wybiła nas z rytmu, wprowadziła nerwowość. W przerwie na pewno nie zdekoncentrowaliśmy się wynikiem z Białegostoku, gdyż w ogóle o nim nie rozmawialiśmy.
Jestem zdruzgotany, bo tym jednym meczem rozmieniliśmy na drobne to co zgromadziliśmy przez 29 kolejek. Cieszy postawa kibiców, którzy pokazali, że na PGE Arenie, jeśli nie będzie nawet kompletu, frekwencji bardzo bliska maksymalnej pojemności obiektu
.

JAN URBAN (ZAGŁĘBIE)
Po 20-25 minutach myślałem, że w Gdańsku gramy z... Barceloną, a mecz skończy się naszą porażką 0:3 lub 0:4. Wtedy zespół się przebudził i zaczął grać tę piłkę, którą prezentowaliśmy wcześnie na wyjazdach. Odkąd ja objąłem Zagłębie, to poza Lubinem przegraliśmy tylko jeden mecz, z Widzewem. Już pod koniec pierwszej połowy stworzyliśmy dwie groźne sytuacje, a w drugiej połowie zdominowaliśmy
grę w środku pola i to był klucz do zwycięstwa.

Tabela wprowadzona: 2011-05-29
Pozostałe wyniki 30 kolejki ekstraklasy: Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 5:0 (0:0), Lech Poznań - Korona Kielce 4:0 (2:0), Górnik Zabrze - Widzew Łódź 4:0 (1:0), Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 2:1 (1:0), Legia Warszawa - Polonia Bytom 4:0 (2:0), GKS Bełchatów - Cracovia 1:0 (0:0), Wisła Kraków - Polonia Warszawa 0:2 (0:2).

Wstyd Ostatni historyczny mecz na T29 a bilety drogie jak na PGE
        Spodziewałem się jakiegoś festynu i tanich biletów a tu zerowa inicjatywa od strony klubu.... tylko kasa kasa i kasa

• 27 2

• I tak miałeś prawie komplet

w końcu ostatni mecz na T29

• 3 1

• Jak na PGE? (3)

Na Baltic nie pójdę za tyle. Bilety drogie jak niewiadomo gdzie. Na T29 może i mogły byc po tyle bo 9 tys. prawie zapełnia stadion a tylu fanatyków (łącznie i czasami ze mną) co dziś to się zawsze znajdzie. Na Arenie 9.000 to będzie śmiech. Jestem piłkarskim piknikiem. Pójdę za 15 na najgorsze miejsca albo wcale. A jak najzagorzalsi mnie teraz zbluzgają to niech sami zapełnią 44 tysiące krzesełek.

• 15 1

• (2)

Bluzgam cie nie przychodz.

Z reszta pikniki tez dziela sie na tych bardziej i mniej kumatych heh ;-)

• 3 5

• jestem Piknik (1)

bilety powinny być zdecydowanie droższe wtedy kibole nie mieliby wstepu na mecze, tak zrobiono w europie i przyniosło to same korzyści a u nas na trybunach rządzi wiocha nawet menela stać na bilet

• 4 6

• minusuja mnie kibole?

najtańsze bilety na finał na Wembley kosztowały 800 zł i tam przyszli tylko ci których na to stac albo kochaja piłke tak mocno że sa w stanie odżałowac te pieniadze, na polską ligę wystarczy wydac 30zł, kazdy buc z Chyloni lub Oruni moze przyjść i narozrabiać... od razu uprzedzam na obu dzielnicach mam znajomych

• 1 2

• Uwaga, wiadomość z ostatniej chwili! (5)

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) podpisała umowę sponsorską z Lechią Gdańsk. Jak podają źródła głównym powodem dla którego NASA zdecydowała się na finansowanie Lechii jest brak atmosfery na stadionie, co więcej Agencja jest pewna, że na PGE Arenie w Gdańsku sytuacja nie ulegnie zmianie i współpraca będzie się pomyślnie układała.

• 147 79

• Super pożegnanie :(

Cóż, nowy sezon, nowy stadion i nowe nadzieje.

• 24 9

• stare i arki się tyczy

• 15 8

• kolejna zgoda

C.D.N.
      Kolejna zgoda Lwów Północy ze swoimi odpowiednikami z Marsa.
      Teraz na meczach stadion będzie skandował:
      Mars,Mars,Mars.
      Albo strajkujemy.

• 7 7

• tak sie wstydzisz śledziu swojego klubu ze za widzew sie podszywasz???

jak zwykle brak u was klasy, no cóż czuje ze przyjdą jeszcze czasy "waszej chwały" wszak zaczynają sie rozgrywki przy zielonym stoliku.

Jakbys miał jakąś orientacje, to wiedziałbyś ze w Łodzi mają wy.... na arkę

• 8 2

• Wiadomość z pewnego źródła:

Sanepid zamyka stadion w gdyni ze względu na rozkład klubu,
      smród rozkładającej się ryby niesie się po całej okolicy.

• 6 2

• Panie Kafarski Tobie już dziękujemy. (8)

Lechia potrzebuje konkretnego trenera o ile chce osiągnąć coś więcej...

• 135 77

• (6)

Tak być musiało. Mnie to 8 miejsce nie zdziwiło. Jakby Lechia awansowała do LE to by był cud patrząc na jej grę w rundzie wiosennej. Tak więc przynajmniej znamy swoje miejsce w szeregu. Osobiście wychodzi na to że ten sezon dla Lechii to porażka, bo zatrzymali się na tym samym miejscu co przed rokiem (no dobra jakby dodać Jadze te punkty ujemne to Lechia byłaby 9, co nie zmienia faktu że w zeszłym roku była na 8 miejscu). Progresu brak, a co za tym idzie trener i zawodnicy=drużyna pupa. Panie Kafarski miał pan dość dużo czasu. Myślę że czas się pożegnać. Co do Arki to szkoda. Nie będzie derbów w "ekstraklasie". Oj mierna na nasza polska liga. Trójmiejska piłka wychodzi przy niej jescze gorzej...............eh................. (a myślałem że gorzej być nie może)

• 32 6

• Szczerze mówiąc to myślałem że z tą grą co na wiosne nasza Lechia pokazała.no może poza meczem z Legią,to zjedziemy na 12 (5)

miejsce.

• 12 2

• Yo walnij się w łepetyne (4)

43 punkty na koniec sezonu to i tak wynik świetny. Zabrakło szczęścia i tyle, przecież do 45minuty byliśmy w pucharach i chłopaki mieli premie. Sami to spieprzyli, ale zagrali super sezon!!!6 pkt z ległą i wygrana z kuchenkami nie licząc drukarki to chwała im za to. Ja tam zadowolony jestem. Do zobaczenia na nowym stadionie!!!
          TYLKO LECHIA!!!

• 20 19

• zły psie Dżordż masz racje walnij się w łepetyne.

Nasza liga jest tak cienka że aż żal pupe ściska.nie wykorzystać takiej szansy to jest żenada.nie mówiąc już o nie spełnieniu minimum 6 miejsca w tabeli.Co z tego że wygrali z kuchenkami jak i tak nas wyprzedziły panny z Poznania.