Porażka rezerw Arki, Polonia Gdańsk na remis

13 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Bramka zdobyta tuż przed przerwą przez Michała Drzymałę zapewniła Bałtykowi Gdynia 3 punkty w Gryfinie. Bramka zdobyta tuż przed przerwą przez Michała Drzymałę zapewniła Bałtykowi Gdynia 3 punkty w Gryfinie.

Bałtyk Gdynia pokonał w wyjazdowym spotkaniu III ligi Energetyk Gryfino 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola tuż przed przerwą zdobył Michał Drzymała. Choć trzy punkty pojechały do Gdyni, zmagający się z kontuzjami biało-niebiescy przypłacili je urazem Michała Danilczyka, który już po kwadransie zakończył mecz w szpitalu z rozbitą głową. W Drawsku Pomorskim jednobramkowej porażki doznały grające w młodzieżowym składzie rezerwy Arki natomiast Polonia Gdańsk zremisowała 1:1 (0:0) w Dębnicy.

Energetyk Gryfino - Bałtyk Gdynia 0:1 (0:1)
Bramki: Drzymała 45

BAŁTYK: Grubba - Danilczyk (15 Barnik), Wasielewski, Klawikowski, Prusaczyk - Drzymała (82 Frankowski), Bodzak, Piekarski, Adamus (78 Wilczewski) - Bułka (90 Pionk), Kiełdanowicz

Bałtyk do Gryfina pojechał przetrzebiony kontuzjami, a w meczowej kadrze znalazło się aż ośmiu młodzieżowców. Co gorsza, początek spotkania był wybitnie niepomyślny dla biało-niebieskich. Po starciu z przeciwnikiem na boisko padł Michał Danilczyk, który z rozbitą głową został odwieziony do szpitala, gdzie założono mu szwy.

Pomimo tej straty gdynianie dobrze radzili sobie w ofensywie, a blisko zdobycia bramki w 32 minucie był Krzysztof Bułka, który trafił w słupek. Gdy wydawało się, że mimo przewagi Bałtyku obie drużyny do szatni zejdą przy bezbramkowym remisie, tuż przed przerwą gola - jak się później okazało na wagę zwycięstwa - zdobył Michał Drzymała, który po długiej wymianie uderzył nie do obrony z pierwszej piłki po "długim słupku".

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale gospodarze nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Bałtyk spotkanie kończył z sześcioma młodzieżowcami na boisku po tym, gdy Bułkę zmienił Bartosz Pionk.

Rozgrywane na bardzo grząskiej murawie zostało przedłużone przez sędziego aż o 7 minut, ale ostatecznie podopieczni Szymona Hartmana zabrali ze sobą do Gdyni 3 punkty. Było to dla nich trzecie zwycięstwo w piątym wyjazdowym meczu (na własnym boisku wygrali tylko jedno z czterech spotkań).

Drawa Drawsko Pomorskie - Arka II Gdynia 1:0 (0:0)
Bramka: 84 Kapeliński

ARKA II: Kamola - Stolc, Marcjanik, Strzelecki, Haberka - K.Patelczyk, Ziętarski, Kwaśnik (83 Kreft), Wojowski (69 Róg) - Wardziński (66 Patok), Słowiński (83 D.Patelczyk)

W Drawsku Pomorskim przez blisko 90 minut bliska wywiezienia punktu była grająca w młodzieżowym składzie drużyna rezerw Arki Gdynia. W wyjściowym składzie żółto-niebieskich znaleźli się debiutujący w III lidze Michał Marcjanik oraz dotychczasowi zmiennicy: Łukasz KwaśnikPrzemysław Stolc. W pierwszych minutach przeważali gospodarze, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji i to oni utrzymywali optyczną przewagę. Sytuację do zdobycia bramki miała jednak także Arka, ale bez powodzenia.

W drugiej połowie gra toczyła się w środku pola, a pierwszą dogodną sytuację po błędzie środkowych obrońców gości wykorzystał Artur Kapeliński. Chwilę później od kolejnej straty gola gdynian uchroniła poprzeczka, a podopieczni Roberta Wilczyńskiego rzucili się do ostatnich prób odrobienia straty, ale z Drawska wrócili bez punktów.

Koral Dębnica - Polonia Gdańsk 1:1 (0:0)
Bramka dla Polonii: Piątkowski 60

POLONIA: Cimanowski - Stanisławski, Skowroński, Pikulski, Zgliński - Ł.Borkowski (85 Szuba), Rychłowski (75 Pietruszka), Kozłowski, K.Borkowski (Kujawa 76) - Piątkowski, Anusik (80 Jaśniewski)

Tylko z jednym punktem z Dębnicy wyjechała gdańska Polonia, która grała z ostatnim w tabeli Koralem. Od 60 minuty podopieczni Pawła Pagieły prowadzili po bramce Adama Piątkowskiego, który pokonał golkipera gospodarzy uderzeniem w samo "okienko" bramki. Niestety Koral zdołał wyrównać tuż przed końcowym gwizdkiem w 92 minucie i gdański beniaminek zamiast trzech punktów, musiał zadowolić się minimalną zdobyczą.

W meczu na szczycie III ligi rezerwy Lechii pokonały na bocznym boisku przy Traugutta Pogoń Barlinek 2:0 (1:0) (czytaj więcej).

Pozostałe mecze 9. kolejki grupy pomorski-zachodniopomorskiej III ligi:
Chemik Police - Cartusia 1:2 (0:1), Dąb Dębno - Pogoń II Szczecin 2:1 (1:0), Gwardia Koszalin - Gryf Słupsk 0:1 (0:1), Kotwica Kołobrzeg - Błękitni Stargard Szczeciński 0:2 (0:1).

Opinie (23)

• no i b.fajnie

• 22 0

• (2)

BRAWO BALTYKU ! GRAMY DALEJ ! POZDRO Z UK !

• 29 2

• (1)

Pozdrawiam z USA! Szkoda że nie mogę być na meczach ale zawsze wiernie śledzę wyniki mojej drużyny!

• 13 1

• pozdro S.P

• 0 0

• Graj Bałtyku jak za dawnych lat!!!! Brawo dla drużyny!!! Powoli już się przyzwyczajam, że Kadłuby grają lepiej na wyjazdach niż na gdyńskim plastikowym stadionie. Teraz mecz z Kotwicą, ciężko będzie mając jeszcze na uwadze kolejne osłabienia kadrowe. Ale póki co cieszmy się w wygranej.
    Viva, viva, viva SKS!!!!

• 26 2

• Brawo Bałtyk!

za żółtą kartkę odpadł jeszcze Wasilewski ale i tak z Kotwą damy radę!

• 21 2

• Do przodu Kadłuby!

• 19 2

• Radocha

W końcu dobry humor przez weekend. Tylko Baltyk Gdynia!

• 21 3

• Dobra wieści!

A Gwardia Koszalin przegrała dzisiaj 0-1 z Gryfem Słupsk który pomimo wygranej dalej okupuje strefę spadkową!

• 18 1

• Juniorami,ale się udało (2)

Cieszy zwycięstwo na wyjeżdzie.Była bardzo ładna trawa,choć też było grząsko.Lepsze to niż gra w Gdyni na tym super plastiku...Brawo Kadłuby!