Zjawiński i Dolcan katami Arki

10 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

W diametralnie różnych nastrojach z boiska schodzili: Dariusz Zjawiński (z lewej) i Tomasz Jarzębowski. Napastnik Dolcanu Ząbki do 19 bramek poprawił dorobek w I lidze, a kapitan Arki, choć wrócił na środek obrony nie potrafił wraz z kolegami zapobiec dwóm golom rywala. W diametralnie różnych nastrojach z boiska schodzili: Dariusz Zjawiński (z lewej) i Tomasz Jarzębowski. Napastnik Dolcanu Ząbki do 19 bramek poprawił dorobek w I lidze, a kapitan Arki, choć wrócił na środek obrony nie potrafił wraz z kolegami zapobiec dwóm golom rywala.

Jesienią po golu Dariusza Zjawińskiego Dolcan wygrał z Arką 1:0, a w sobotę w Gdyni najlepszy snajper I ligi znów stał się katem ekipy Pawła Sikory. Napastnik strzelił dwa gole i goście triumfowali 2:0 (1:0). Żółto-niebiescy po pierwszej porażce na własnym boisku w tym roku spadli na 4. miejsce w tabeli, a do 2. miejsca premiowanego awansem do ekstraklasy ich strata powiększyła się do 4 punktów. Gospodarze nie potrafili zdobyć bramki, choć oddali aż 19 strzałów! Obie drużyny mecz kończyły w niepełnych składach, gdyż po dwóch żółtych kartkach z boiska zostali wyrzuceni: Adrian Łuszkiewicz w pierwszej i Marcin Radzewicz w drugiej połowie.

Szromnik - Cichocki, Sobieraj, Jarzębowski, Radzewicz - Pruchnik, Rzuchowski - Tomasik, Szwoch, Wojowski - Ślusarski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Jarzębak (Bytom) oraz Lekki, Jakubczyk
Widzów: 5329
Humerski - Długołęcki, Klepczarek, Grzelak - Tarnowski, Matuszek, Łuszkiewicz, Piesio, Sierpina - Wiśniewski, Zjawiński
  • 46' Cichocki Zmiany Budka
  • 55' Tomasik Zmiany Tyszczenko
  • 76' Pruchnik Zmiany Aleksander
  • 67' Wiśniewski Zmiany Osoliński
  • 78' Tarnowski Zmiany Świerblewski
  • 87' Sierpina Zmiany Matuszczyk
  • 29' Zjawiński
  • 88' Zjawiński
  • 20' Radzewicz
  • 48' Rzuchowski
  • 60' Radzewicz
  • 20' Wiśniewski
  • 31' Łuszkiewicz
  • 71' Długołęcki
  • 77' Humerski
  • 86' Świerblewski

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW
Paweł Sikora Paweł Sikora
PAWEŁ SIKORA (Arka):
Może graliśmy dziś lepszą piłkę, ale to Dolcan był skuteczniejszy. Zbyt proste błędy kosztowały nas utratę bramki. Taki zawodnik, jak Zjawiński się nie myli. My też mieliśmy swoje sytuacje. Gramy przecież dwoma napastnikami, ale grają oni w pionie, a nie ustawieni poziomo. Dla mnie Szwoch w tym schemacie jest napastnikiem.

Nie będę krytykował żadnego z zawodników, nie będę komentował błędów na konferencji. Wygrywamy razem, przegrywamy razem. Dziękuje chłopakom za walkę. Walczyliśmy, biegaliśmy, ale dwie zabójcze kontry i przegrywamy 0:2.

Uważam, że Radzewicz nie był powodem porażki. Nie wiem, czy słusznie zobaczył kartkę. Bardziej boli nasza nieskuteczność.

Nie chciałem zmieniać zawodników defensywnych, bo chciałem zachować możliwość zmiany w ofensywie. Cichocki na prawej obronie grał z przymusu. Kontuzjowani są Cienciała i Glauber, a we wcześniejszych meczach błędy zdarzały się też Budce.

W przerwie dokonałem zmiany, gdyż podaniami po ziemi staraliśmy się dojść do pola karnego. Przeciwnik zagęszczał środek boiska.

Zostało 5 kolejek i będziemy walczyć do końca. Będziemy chcieli nasz cel osiągnąć.

Robert Podoliński Robert Podoliński
ROBERT PODOLIŃSKI (Dolcan):
Wygrać z takim zespołem, jak Arka - to jest duża sztuka. Gdynianie, obok Bełchatowa, to jeden j nastawieni na kontrę. Udało nam się to, choć Arka jest jednym z dwóch najlepiej grających zespołów w piłkę w I lidze.

Zwycięstwo zostało wywalczone i wybiegane. Zadecydowała postawa zespołu, dyscyplina taktyczna. Nawet w "10" nie wykonywaliśmy nerwowych ruchów. Wiedzieliśmy po co przyjechaliśmy i w jaki sposób ten cel realizować.

Nie wiem, czy Zjawiński był bohaterem? Zawsze mówię, że najważniejszy jest zespół. Mamy grupę 16-18 piłkarzy, którzy bardzo sprawnie realizują nasze przedmeczowe założenia. To my w tym spotkaniu byliśmy bardziej skoncentrowani i zdeterminowani.

Jednak po raz kolejny na wyjeździe słabo weszliśmy w mecz. Arka tego nie wykorzystała, stworzyła klarownych sytuacji. Jesteśmy przyzwyczajeni, że gra w defensywie to musi być rozpaczliwa obrona. Jednak uważam, że nawet się broniąc, to kontrolowaliśmy ten mecz.

Po zwycięstwie nie mamy co popadać w hurraoptymizm, bo walka dopiero się zaczyna. Czeka nas w lidze bardzo pasjonująca końcówka, a ja się cieszę, że jednym z jej aktorów będzie Dolcan. Komentarze, że nie chcemy awansować, to bzdury. W Gdyni potwierdziliśmy, że nie jesteśmy zespołem, który komukolwiek cokolwiek oddaje.

trener Sikora dokonał jednej zmiany w porównaniu z żelazną "11", która wykrystalizowała się w ostatnich kolejkach, Jarzębowski (ARKA) po raz pierwszy wiosną zagra na pozycji stopera, a jako defensywny pomocnik zagra Pruchnik (ARKA), który wraca do gry po pauzie w dwóch meczach za czerwoną kartkę
w rezerwie Arki po raz pierwszy w tym sezonie Ukrainiec Tyszczenko, który jak informowaliśmy w minionym tygodniu już normalnie trenował, zapominając o kontuzji, natomiast na ławce Dolcanu usiedli m.in.: Leszczyński jeszcze zimą próbowany w reprezentacji Polski seniorów oraz eksarkowiec - Bazler
w Dolcanie także jedna zmiana w porównaniu z "11" z ostatniej kolejki, w miejsce pauzującego za kartki Jakubika grać będzie Tarnowski (DOLCAN)
dobra pogoda do gry, w Gdyni od czasu do czasu przechodzą ciemne chmury, ale jest ciepło
piłkarze wyszli na prezentację przy dźwiękach Roty Arki
Arka na żółto-niebiesko, Dolcan w fioletowych koszulkach i czarnych koszulkach
po losowaniu kapitanów Jarzębowskiego (ARKA) i Wiśniewskiego (DOLCAN) drużyny muszą zmienić się połowami boiska, które zajęli przed prezentacją
"Arka Gdynia" - skandowanie już przed pierwszym gwizdkiem sędziego
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
pierwsza ofensywna akcja Cichockiego (ARKA), który przed rokiem grał... w Dolcanie, niecelne podanie obrońcy do Szwocha (ARKA)
2'
w sektorze gości kilkudziesięciu kibiców Dolcanu
2'
pomocy medycznej potrzebuje kapitan gości, Wiśniewski (DOLCAN) kilka lat temu w Zniczu Pruszków tworzył atak razem z... Robertem Lewandowskim
3'
"Hej, Arka gol" - z trybun
4'
koronkowa akcja Arki, dużo podań, ale nieskuteczny strzał Radzewicza (ARKA)
5'
Ślusarski (ARKA) fauluje Łuszkiewicza (DOLCAN) już 18 metrów od bramki gości, to najlepiej pokazuje jak "wysoko" pressingiem gra Arka
7'
zamieszanie w polu karnym Dolcanu po dośrodkowaniu w kierunku Ślusarskiego (ARKA), ostatecznie gościom udało się wybić piłkę
8'
pomocy medycznej potrzebuje Rzuchowski (ARKA), Michał mówił nam w wywiadzie, że cały czas dokucza mu lewa kostka, która ucierpiała w meczu z Miedzią
9'
pierwsze minuty z dużą przewagą Arki, goście mają kłopoty, aby wyjść z własnej połowy
9'
cały czas doping dla gospodarzy, tradycyjnie frekwencje podamy w drugiej połowie, gdyż wówczas w Gdyni otrzymujemy informacje odnośnie oficjalnej liczby widzów na stadionie
11'
Matuszek (DOLCAN) i Ruchowski starli się w polu karnym Arki, przeciwnik się przewrócił, ale interwencja Michała zgodna z przepisami
13'
Arka próbuje rozerwać obronę rywali przenosząc grę z prawej na lewą stronę boiska, ale na razie brakuje dokładności w tych akcjach
14'
"Areczko ty najlepszych kibiców masz..." - śpiewają kibice
15'
po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z wolnego w pole karne do piłki nie doszedł Jarzębowski (ARKA), którego zablokowali przeciwnicy
15'
Jarzębowski (ARKA) ma także związki z... Dolcanem, to właśnie w Ząbkach Tomek odbudował formę po kontuzji, której doznał w meczu z Bałtykiem Gdynia jako gracz Miedzi Legnica, jednak kontraktu w tym klubie nie podpisał, bo jesienią 2012 roku otrzymał ofertę Arki
17'
dobrze Pruchnik (ARKA) ze środka boiska podał w pole karne do Tomasika (ARKA), ale Piotr nie zdołał złożyć się do strzału
17'
pół godziny przed meczem w Gdyni na boisko wyszli piłkarze Górnika, którzy do przerwy prowadzą w Łęcznej z Kolejarzem Stróże 1:0, to wiceliderzy I ligi, którzy nad Arką mają punkt przewagi
18'
Łuszkiewicz (DOLCAN) brutalnie fauluje Szwocha (ARKA)
19'
przepychanki między piłkarzami tuż przy linii bocznej, włączyli się w to także rezerwowi
20'
są też kartki za niesportowe zachowanie
20'
Żółtą kartką został ukarany Radzewicz (ARKA).
20'
Żółtą kartką został ukarany Wiśniewski (DOLCAN).
21'
sędzia wezwał do siebie kierowników obu drużyn i ich także napomina
23'
gra przerwana, gdyż została rzucona butelka z trybun!
24'
sędzia poprosił Jarzębowskiego (ARKA), by jako kapitan drużyny przekazał swojej ławce rezerwowych, że arbiter grozi, że po kolejnym tego typu incydencie przerwie mecz
24'
z drużyn goniących Arkę gra Olimpia, do przerwy drużyna z Grudziądza prowadzi w Brzesku 2:0
26'
Humerski (DOLCAN) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA)
27'
obraz gry się nie zmienia, Arka ma optyczną przewagę, Dolcan rzadko próbuje szybkich ataków, na razie bez groźnych sytuacji podbramkowych
29'
[0:1] DOLCAN STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zjawiński. Fatalne podanie Cichockiego, wycofał piłkę w kierunku Jarzębowskiego, ale uczynił to zbyt lekko. Do piłki przejął Zjawiński i popędził na bramkę Arki, a w pojedynku sam na sam ze Szromnikiem nie dał szans gdyńskiemu bramkarzowi
29'
to pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, dla Zjawińskiego (DOLCAN) to gol numer 18 w tym sezonie
29'
róg dla Dolcanu
30'
Radzewicz (ARKA) zablokował strzał rywali po dośrodkowaniu z rogu
żółta i czerwona
31'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Łuszkiewicz (DOLCAN), który łokciem uderzył Cichockiego
35'
mimo niekorzystnego wyniku cały czas doping dla Arki
36'
kontra Dolcanu, ale Sierpina (DOLCAN) nie doszedł do dośrodkowania Zjawińskiego (DOLCAN)
37'
strzał z dystansu Sobieraja (ARKA), uderzenie lekkie i w środek bramki, Humerski (DOLCAN) broni
38'
Rzuchowski (ARKA) zdążył wślizgiem zablokować strzał Tarnowskiego (DOLCAN), róg dla gości
38'
nieudane dośrodkowanie z rogu Sierpiny (DOLCAN)
39'
podanie Pruchnika (ARKA) do Ślusarskiego (ARKA), ale napastnik Arki na spalonym
41'
podanie Rzuchowskiego (ARKA) w pole karne, ale do piłki nie wystartował żaden z jego partnerów
42'
niecelne podanie Radzewicza (ARKA) do Wojowskiego (ARKA), chyba Arce przydałaby się już przerwa, bo wybitnie nie widać pomysłu gdynian na sforsowanie defensywy przyjezdnych
44'
podanie Szwocha (ARKA) do Ślusarskiego (ARKA), napastnik Arki na spalonym
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
kontra Arki, Humerski (DOLCAN) broni strzał Szwocha (ARKA), do którego podawał Ślusarski (ARKA), to była najlepsza okazja gospodarzy na gola
45+2
mocny strzał Radzewicza (ARKA), Humerski (DOLCAN) wybił piłkę na róg
45+3
po rogu wykonanego przez Szwocha (ARKA) piłka odbiła się od Wojowskiego (ARKA) i wyszła poza bramkę
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
od godziny 18 prowadzimy również relacje live z meczu ekstraklasy Pogoń - Lechia
Dolcan przeprowadził dwie dobre kontry i stworzył większe zagrożenie pod bramką rywali niż Arka, która przez całą pierwszą połowę prowadziła grę. Co najważniejsze to goście strzelili gola. Zjawiński (DOLCAN) skorzystał skrzętnie z błędu Cichockiego (ARKA), który przed rokiem grał w... Dolcanie.
Na groźniejsze akcje Arki przyszło nam czekać aż do końca pierwszej połowy. Godne odnotowania były strzał Radzewicza (ARKA) oraz akcja Ślusarskiego (ARKA) ze Szwochem (ARKA) zakończona uderzeniem tego ostatniego.
Po raz kolejny okazuje się, że w futbolu nie jest ważne to, kto jest częściej przy piłce, ale w cenie są te drużyny i piłkarze, jak Zjawiński (DOLCAN), które z "niczego" potrafią strzelać gole.
Od 31. minuty Arka gra z przewagą jednego piłkarza, ale na razie zbytnio nie widać, że na boisku nie ma Łuszkiewicza, który miał i tak szczęście, że "wyleciał" z boiska po dwóch żółtych kartkach, gdyż każdy jego faul osobno zasługiwał na czerwony kartonik.

46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cichocki, w jego miejsce wchodzi Budka. Roszada na prawej obronie, ale mająca na celu wzmocnienie... ofensywy
obie drużyny są już na boisku, ale gra nie może być rozpoczęta, gdyż brakuje bramkarza gości
Humerski (DOLCAN) wbiegł na murawę kilkadziesiąt sekund po pozostałych piłkarzach
46'
drugą połowę rozpoczął Dolcan
47'
strzał z dystansu Pruchnika (ARKA), Humerski (DOLCAN) odbił piłkę do boku, nikogo nie ma na dobitkę
47'
niecelny strzał Budki (ARKA)
47'
tęcza nad stadionem, dla której z drużyn to dobry prognostyk?
48'
Żółtą kartką został ukarany Rzuchowski (ARKA) po faulu na Tarnowskim
48'
Rzuchowski (ARKA) będzie pauzował w następnej kolejce, gdyż to jego czwarty kartonik
48'
Zjawiński (DOLCAN) na spalonym po zagraniu Piesio (DOLCAN)
49'
niecelny strzał głową Szwocha (ARKA)
52'
nikt nie doszedł do dośrodkowania Wojowskiego (ARKA)
54'
szybka kontra Dolcanu, Sierpina (DOLCAN) wywalczył róg
54'
nikt nie doszedł do dośrodkowania Sierpiny (DOLCAN) z rogu
55'
niecelny strzał Tomasika (ARKA)
55'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomasik, w jego miejsce wchodzi Tyszczenko. Dla Ukraińca to debiut w Arce
56'
Sobieraj (ARKA) przerwał kontrę Matuszka, która rozpoczęła się od straty Rzuchowskiego (ARKA)
57'
Humerski (DOLCAN) broni strzał Szwocha (ARKA)
58'
Piesio (DOLCAN) fauluje Pruchnika (ARKA) około 25 metrów od własnej bramki, dobra okazja do strzału
59'
Szwoch (ARKA) zdecydował się dośrodkować z rogu, ale nie zaskoczył tym rywali, piłka wybita z "16" Dolcanu
Górnik Łęczna wygrał z Kolejarzem Stróże 2:0
60'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Radzewicz (ARKA), który ciągnął za koszulkę Tarnowskiego, a wcześniej miał kartkę za niesportowe zachowanie
61'
obie drużyny grają w "10"
62'
pierwsza akcja Tyszczenki (ARKA) na prawym skrzydle, ale Budka (ARKA) źle dośrodkował
64'
powinien być gol dla Arki, ale Szwoch (ARKA) po podaniu Pruchnika (ARKA) był sam na sam z Jumerskim, bramkarz obronił jednak strzał Mateusza!
64'
róg dla Arki
65'
Humerski (DOLCAN) broni strzał Rzuchowskiego (ARKA) po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
66'
kontra Dolcanu, niecelny strzał Wiśniewskiego (DOLCAN)
67'
DOLCAN przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Osoliński, który również przejął opaskę kapitana
67'
Dolcan wzmacnia defensywę, bo defensywny pomocnik zastąpił napastnika
68'
Klepszyński wybił piłkę na róg
68'
Humerski (DOLCAN) złapał piłkę po strzale głową Jarzębowskiego (ARKA)
68'
groźna kontra Piesio (DOLCAN) i Zjawińskiego (DOLCAN), piłkę po strzale tego ostatniego odbił Szromnik (ARKA)
w tej kolejce wyniki na innych stadionach nie ułożyły się na korzyść Arki, 2:0 wygrał nie tylko Górnik Łęczna, ale takim samym wynikiem triumfowała na wyjeździe Olimpia Grudziądz w Brzesku, z czołówki na razie przegrał tylko lider z Bełchatowa, GKS w piątek uległ w Rybniku 0:2
70'
"Arka gol" - niemal cały czas skandowanie z trybun
71'
Żółtą kartką został ukarany Długołęcki (DOLCAN) po faulu na Szwochu
73'
Oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu - 5329 kibiców
75'
Tyszczenko (ARKA) wrzucił piłkę w pole karne, ale najszybszy przy piłce był Humerski (DOLCAN)
76'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pruchnik, w jego miejsce wchodzi Aleksander.
76'
Aleksander (ARKA) już w pierwszym kontakcie z piłką mógł strzelić gola, uderzył jednak nad bramką po podaniu Szwocha (ARKA)
77'
Żółtą kartką został ukarany Humerski (DOLCAN) za opóźnianie gry
78'
DOLCAN przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tarnowski, w jego miejsce wchodzi Świerblewski.
79'
frustrację z powodu złego wyniku Ślusarski (ARKA) wyładował na Sierpinie (DOLCAN), faulując rywala
79'
niecelny strzał z dystansu Szwocha (ARKA)
80'
obraz gry niezmienny od początku spotkania, Arka zdecydowanie częściej przy piłce, ale nie potrafi strzelić gola
81'
po dośrodkowaniu Budki (ARKA) sędzia uznał, że Aleksander (ARKA) faulował w walce o górną piłkę Humerskiego (DOLCAN)
81'
po kontrze Dolcana, strzał Piesio (DOLCAN), który dał róg gościom
82'
"Areczko, gramy do końca" - skandują kibice
82'
po dośrodkowaniu Sierpiny (DOLCAN) z rogu, Zjawiński (DOLCAN) sfaulował Rzuchowskiego (ARKA)
83'
szybki atak Arki, ale Humerski (DOLCAN) przecina dośrodkowanie Wojowskiego
85'
"Arkowcy gol" - skandowanie z trybun
85'
Szromnik (ARKA) odważnym wyjściem przed pole karne uratował Arkę, obił piłkę o nogi Sierpiny (DOLCAN)
86'
i znów Szromnik (ARKA) poza "16", tym razem zbyt krótko wybił bramkarz piłkę, ale Piesio (DOLCAN) nie oddał strzału na pustą bramkę
86'
Żółtą kartką został ukarany Świerblewski (DOLCAN) po faulu na Szwochu
87'
DOLCAN przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sierpina, w jego miejsce wchodzi Matuszczyk, czyli obrońca wszedł za skrzydłowego, intencje gości są jasne
87'
bez zagrożenie dla bramki Dolcana po rogu Arki
88'
[0:2] DOLCAN STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zjawiński. Napastnik gości w kontrze przelobował Szromnika
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
Wojowski (ARKA) pada w polu karnym po starciu z Klepczarkiem, ale sędzia uznał, że nic nie było
90+3
"Arka Gdynia" - skandują kibice, choć gospodarze w tym meczu już punktów nie zdobędą, niektórzy kibice wyszli nawet ze stadionu
90+4
Humerski (DOLCAN) wybił piłkę na róg po strzale Sobieraja (ARKA)
90+4
znów bez zagrożenia dla bramki Dolcanu po dośrodkowaniu z rogu Arki
90+4
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 0:2 I JEST TO PIERWSZA PORAŻKA LIGOWA GDYNIAN W TYM ROKU U SIEBIE

• ARKA GDYNIA - Dolcan Ząbki 0:2 (0:1)
  • Energetyk ROW Rybnik - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
  • Górnik Łęczna - Kolejarz Stróże 2:0 (1:0)
  • Okocimski Brzesko - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:2)
  • Flota Świnoujście - Stomil Olsztyn 0:0
  • Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice 3:0 (2:0)
  • GKS Katowice - Chojniczanka 2:1 (1:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (2:0)
  • Wisła Płock - GKS Tychy 1:1 (0:0)

Opinie (237) ponad 50 zablokowanych

• Co za pech. (5)

Ciezko bedzie awansowac z czwartego miejsca, bardzo ciezko.Z TME prawdopodobnie spadna Cracovia i Zaglebie, wiec bedziemy mieli wiecej meczy przyjazni w Gdyni.

• 146 9

• a mówiłem, że dwie sroki za ogon nie da rady złapać

Kiedy tak wszyscy poczuli w Gdyni szanse na puchar a dodatkowo awans to napisałem, że to niemożliwe a nawet niebezpieczne.
      Teraz macie odpowiedź, żal mi Was bo na I ligę jesteście słabi nie wspominajac o ekstraklasie a wasz zarząd chyba myśli, że jak na PS3 można wygrać to w realu też można.
      Szkoda bo mogły być derby i dwie drużyny z Wybrzeża w najwyższej lidze a po waszej grze to brak już nawet optymizmu na kolejne spotkania.

• 28 4

• antyarka (3)

cracovia?? śledziłeś ostatnio tabele? jak już to widzew i zagłębie

• 0 8

• sledzilem (1)

Jeszcze dwie porazki cracovi i dwa zwyciestwa Widzewa i craxa leci z zaglebiem.

• 11 0

• A craxa i widzew razem spasc nie moga. Zeby nie miqili ze ekstraklasa jest antysemicka.

• 1 0

• Spoko. Stawowy spuscil z eklasy Arke to i cracowue bedzie potrafil.