Lechia w grupie mistrzowskiej

29 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Gole Macieja Makuszewskiego (z prawej) i Kevina Friesenbichlera nie wystarczyły Lechii, aby wywieźć z Kielc choćby punkt. Jednak biało-zieloni nie mają co narzekać. Od awansu do Ligi Europy dzielą ich tylko 2 punkty, a ponadto w Gdańsku w drugiej części sezonu odbędą się mecze, które mogą znów zgromadzić rekordową frekwencję. Gole Macieja Makuszewskiego (z prawej) i Kevina Friesenbichlera nie wystarczyły Lechii, aby wywieźć z Kielc choćby punkt. Jednak biało-zieloni nie mają co narzekać. Od awansu do Ligi Europy dzielą ich tylko 2 punkty, a ponadto w Gdańsku w drugiej części sezonu odbędą się mecze, które mogą znów zgromadzić rekordową frekwencję.

Piłkarze Lechii przegrali na wyjeździe z Koroną Kielce 2:3 (2:2), a mimo to znaleźli się w grupie mistrzowskiej ekstraklasy. Podobnie jak przed rokiem biało-zieloni ukończyli rundę zasadniczą na 8. miejscu. W poprzednim sezonie między 31. a 37. kolejką gdańszczanie zdołali przebić się na 4. pozycję w końcowej tabeli, do której obecnie, po podzieleniu dotychczasowego dorobku - tracą tylko 2 punkty. Jeśli powtórzyliby ten wyczyn między 8 maja a 7 czerwca 2015 roku, to awansują do Ligi Europy. Drugą fazą rywalizacji podopieczni Jerzego Brzęczka rozpoczną od meczu wyjazdowego w Szczecinie 9 maja o godzinie 20:30. Potem u siebie ugoszczą m.in. dwie najlepsze drużyny tabeli: Legię Warszawa i Lecha Poznań, a także w meczu przyjaźni podejmą Wisłę Kraków.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Cerniauskas - Golański, Sylwestrzak, Malarczyk, Leandro - Jovanović, Fertovs - Kiełb, Kapo, Carlos - Trytko
Sędziowie: Borski (Warszawa) oraz Rostkowski, Kowalewski
Bąk - Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak - Borysiuk, Vranjes - Makuszewski, Mila, Nazario - Friesenbichler
  • 64' Trytko Zmiany Porcellis
  • 87' Kiełb Zmiany Pylypczuk
Zmiany Zmiany
  • 61' Friesenbichler Zmiany Grzelczak
  • 81' Makuszewski Zmiany Buksa
  • 81' Vranjes Zmiany Wiśniewski
  • 7' Kapo
  • 13' Carlos
  • 71' Porcellis
Bramki Bramki
  • 14' Friesenbichler
  • 18' Makuszewski
  • 45' Kiełb
  • 73' Cerniauskas
  • 90+4 Porcellis
Kartki Kartki
  • 27' Wojtkowiak
  • 31' Bąk
  • 90+2 Friesenbichler

TUTAJ ZNAJDZIESZ TERMINY WSZYSTKICH MECZÓW LECHII W GRUPIE MISTRZOWSKIEJ A TAKŻE RELACJE, FOTO, VIDEO Z DOTYCHCZAS ROZEGRANYCH SPOTKAŃ PRZEZ BIAŁO-ZIELONYCH

TAK WYGLĄDAŁA TABELA GRUPY MISTRZOWSKIEJ I SPADKOWEJ Po 30. KOLEJCE PRZED ROKIEM

Przypomnijmy, że w najlepszym wypadku Lechia może ukończyć sezon zasadniczy na 5. miejscu, a w przypadku wybitnie niekorzystnego układu rezultatu spaść nawet na 9. pozycję.

LECHIA OD PIĄTEGO DO DZIEWIĄTEGO MIEJSCA PO 30. KOLEJCE. ZOBACZ WARIANTY NA MECZE W ŚRODĘ
Jeśli Lechia wygra w Kielcach nie musi oglądać się na wyniki innych. Awans do grupy mistrzowskiej zapewni sobie sama. W przypadku porażki, a nawet remisu, gdańszczanie uzależniają swój los od wyników innych. Dlatego na bieżąco będzie podać także wyniki z Zabrza, Bielska i Warszawy, gdzie grają konkurenci Lechii do "8", a także z Wrocławia, bo od rozstrzygnięcia w tym pojedynku zależy awans biało-zielonych na 5. miejsce.
Jak informowaliśmy, tylko wyjątkowo niekorzystny układ wyników i to aż na czterech stadionach. Gdańszczanie nie zagrają w "8", jeśli Górnik i Podbeskidzie wygrają, a ponadto:
1. Lechia przegra, Pogoń co najmniej zremisuje
2. Lechia przegra, Pogoń przegra, ale zachowa lepszy stosunek bramek z całego sezonu od biało-zielonych
3. Lechia i Pogoń zremisują, wówczas gdańszczanie są najsłabsi w małej tabeli z Pogonią i Podbeskidziem
4. Lechia zremisuje, Pogoń wygra, a Podbeskidzie wygra różnicą 6 bramek
Lechia poza grupą mistrzowską? Mało kto tak obstawia. W naszej ankiecie tak zagłosowało tylko 15 procent z blisko 800 osób.

ZAGŁOSUJ, KTÓRE MIEJSCE ZAJMOWAĆ BĘDZIE LECHIA PO 30. KOLEJCE. ZOBACZ, JAK OBSTAWIAJĄ INNI
Bogusław Kaczmarek, który w sezonie 2012/13 doprowadził Lechię do 8. miejsca w ekstraklasie, jest przekonany, że biało-zieloni zagrają w grupie mistrzowskiej

BOGUSŁAW KACZMAREK: TYLKO KATAKLIZM WYPCHNIE LECHIĘ Z ÓSEMKI
Po czwartej żółtej kartce nie może zagrać w Kielcach Colak, w jego miejsce wchodzi Friesenbichler, który od meczu z Legią leczył uraz i przeziębienie. To jedyna zmiana w "11" w porównaniu z meczem z Górnikiem Łęczna. W obronie jest Janicki, który z powodu dolegliwości zdrowotny przedwcześnie opuścił niedzielne spotkanie

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ MECZU KORONA - LECHIA
na ławce rezerwowych Lechii zasiedli: Budziłek, Rudinilson, Łukasik, Grzelczak, Wiśniewski, Buksa, Możdżeń
Przypominamy, że trwa plebiscyt na najlepszego piłkarza Jedenastki Kolejki. W gronie nominowanych jest pięciu graczy Lechii

ZAGŁOSUJ I WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA WEEKENDU. NA RAZIE PROWADZI VRANJES PRZED NAZARIO
w porównaniu ze składem, który w ostatniej kolejce po raz pierwszy przegrał w tym roku, trener Tarasiewicz dokonał jedną zmianę, w obronie Leandro (Korona Kielce) zmienił Dejmka, który jest kontuzjowany, oznacza to roszadę w defensywie także dla Sylwestrzaka, który z lewej obrony przeniósł się na środek
Tak jak informowaliśmy Lechia po 30 kolejce zajmie jedno z miejsc w przedziale 5-9.` Wraz ze zmieniającymi się wynikami na interesujących biało-zielonych stadionach będziemy aktualizować tabelę, która na chwilę obecną na tych pozycjach wygląda następująco:

5. Śląsk 43 punkty
6. Pogoń 41
7. LECHIA GDAŃSK 41
8. Górnik Zabrze 40
9. Podbeskidzie 39
piłkarze na boisku, gospodarze w czerwono-żółtych strojach, Lechia na biało
1'
od środka rozpoczęła Korona, przypomnijmy, że wszystkie mecze 30. kolejki miały ruszyć o 20:30
1'
Górnik Zabrze prowadzi już z Zawiszą 1:0
1'
w tej chwili Lechia spada na 8. miejsce
4. Śląsk, Wisła po 43 punkty
6. Górnik Zabrze 43
7. Pogoń 42
8. LECHIA GDAŃSK 42
9. Podbeskidzie 40
1'
Niecelny strzał Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk), któremu nie udało się skierować do bramki piłki, którą Cerniauskas wygranął spod nóg Nazario
3'
Pogoń prowadzi w Warszawie z Legią 1:0
3'
w tej chwili Lechia nadal na 8. miejscu
4. Pogoń, Śląsk, Wisła po 44
7. Górnik po 43
3'
znów niecelny strzał Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk), podawał Wawrzyniak
4'
po rogu Mili (LECHIA Gdańsk) niecelny strzał Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk)
7'
[1:0] Korona Kielce STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapo. Carlos przechwycił piłkę, zabierając ją Wojtkowiakowi i zagrał do Kapo. Francuz, z linii pola karnego miał ostry kąt do uderzenia, ale strzelił mocno i Bąk przepuścił piłkę do siatki
7'
Lechia nadal na 8. miejscu
4. Pogoń 44
5. Śląsk, Wisła, Górnik po 43
8. LECHIA GDAŃSK 41
9'
niecelny strzał Vranjesa (LECHIA Gdańsk)
13'
[2:0] Korona Kielce STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Carlos. Kiełb ograł trzech lechistów, przed polem karnym przekazał piłkę Kapo, który zagrał w w "16" do Carlosa, który spokojnie skierował piłkę do siatki
14'
[2:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Friesenbichler. Długi przerzut z własnej połowy, pod polem karnym Korony piłkę wymienili kilkakrotnie Nazario i Friesenbochler. Austriak skończył tę widowiskową akcją pięknym strzałem z woleja
14'
oczywiście tabela bez zmian, Lechia nadal na 8. miejscu
4. Pogoń 44
18'
[2:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Makuszewski. Gerson strzelił w słupek, a Maciek dobijał już na pustą bramkę
18'
Lechia w tej chwili nadal na 8. miejscu
4. Pogoń 44
20'
Lechia nadal w natarciu, Cerniauskas (Korona Kielce) z trudem obronił strzał Nazario (LECHIA Gdańsk), wybijając piłkę do boku po indywidualnej akcji Brazylijczyka
22'
dwa rzuty rożne z rzędu dla Lechii, oba wykonał Mila (LECHIA Gdańsk), ale bez zagrożenia dla bramki Korony
23'
szybka odpowiedź gospodarzy i już róg dla Korony
24'
po wrzutce z rogu Golańskiego (Korona Kielce) bez zagrożenia dla Lechii
26'
Górnik Łęczna prowadzi z Piastem 1:0, ale ten wynik nie interesuje Lechii, przynajmniej na razie, grają zespoły, które zagrają o utrzymanie
27'
Jagiellonia objęła prowadzenie w meczu z Ruchem, gola strzelił wychowanek... Lechii - Przemysław Frankowski, ten wynik też nie ma wpływu na pozycję Lechii po 30. kolejce
27'
róg dla Lechii, znów Mila (LECHIA Gdańsk), ale ponownie bramka Korony nie została zagrożona po tym stałym fragmencie gry
27'
Żółtą kartką za dyskusję z sędzią został ukarany Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk).
29'
w Łęcznej Piast wyrównał na 1:1
31'
nieporozumienie między Bąkiem a Wojtkowiakiem (LECHIA Gdańsk) poza polem karnym Lechii
31'
Żółtą kartką został ukarany Bąk (LECHIA Gdańsk), który próbując naprawić błąd, sfaulował Carlosa
32'
Bąk (LECHIA Gdańsk) dobrze piąstkuje piłkę, którą z wolnego w pole karne wrzucał Golański (Korona Kielce)
34'
Cerniauskas (Korona Kielce) interweniował poza polem karnym Korony, nie miał wyjścia bo do piłki biegł Friesenbichler (LECHIA Gdańsk)
35'
na spalonym Nazario (LECHIA Gdańsk)
36'
nieznacznie niecelny strzał Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk) po indywidualnej akcji
39'
Borysiuk (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Fertovsa (Korona Kielce)
41'
na wszystkich stadionach w ostatnich minutach gra się uspokoiła, nie inaczej jest w Kielcach, gdzie na razie w 30. kolejce padło najwięcej goli, bo aż 4
42'
znów dobrze Borysiuk (LECHIA Gdańsk) w destrukcji, pomocnik "skasował" akcję Kapo (Korona Kielce)
43'
Bełchatów prowadzi w Krakowie z Cracovią 1:0, to także mecz drużyn, które w drugiej części sezonu zagrają o utrzymanie
44'
Friesenbichler (LECHIA Gdańsk) faulowany przed polem karnym Korony
44'
celny, ale zbyt lekki strzał z wolnego Mili (LECHIA Gdańsk), by zmienić wynik
45'
niecelny strzał z dystansu Mili (LECHIA Gdańsk)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. SĘDZIA NIC NIE PRZEDŁUŻYŁ. LECHIA REMISUJE W KIELCACH 2:2
W Kielcach jesteśmy świadkami najbardziej emocjonującego meczu w 30. kolejce. Lechia zaczęła odważnie, ale zamiast strzelić gola, sama szybko stracił aż dwa. Jednak właśnie przy wyniku 0:2 biało-zieloni pokazali charakter. Nie tylko nie załamali się, ale podążyli do remisu. W ofensywie pierwsze skrzypce grają Nazario (LECHIA Gdańsk) i Friesenbichler (LECHIA Gdańsk), choć akurat akcję na remis przeprowadził stoper Gerson (LECHIA Gdańsk), a gola zdobył Makuszewski (LECHIA Gdańsk).
Remis w Kielcach, w zestawieniu z wynikami na innych stadionach, dają Lechii dość stabilną pozycję w "8". Podbeskidzie, by wyprzedzać gdańszczan, musiałoby wygrać różnicą 6 bramek. Oczywiście to symulacja przy wynikach, które są obecnie
45'
Żółtą kartką został ukarany Kiełb (Korona Kielce), bo protestował najmocniej, że sędzia przerwał grę i próbował skierować piłkarzy do szatni, gdy w ataku byli gospodarze
9. Podbeskidzie Bielsko-Biała 40
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian
47'
drugą połowę lepiej zaczęła Korona
48'
Lech prowadzi z Podbeskidziem 1:0, gola strzelił były piłkarz Arki - Dariusz Formella
48'
to bardzo dobra wiadomość dla Lechii, która coraz bardziej umacnia się w "8". Obecna tabela na miejscach 4-9:
4. Pogoń 44
48'
natomiast wynik z Bielska oznacza, że obecnie Lech jest liderem ekstraklasy
50'
Legia wyrównała w meczu z Pogonią na 1:1, ale nadal jest 2. w tabeli
50'
Zawisza wyrównał w Zabrzu, to także dobry wynik dla Lechii
50'
Lechia obroniła się przed stałymi fragmentami gry egzekwowanymi przez Golańskiego (Korona Kielce), a atak gospodarzy ostatecznie zakończył spalony Carlosa (Korona Kielce)
51'
jest chwila na podanie aktualnej tabeli, Lechia awansowała na 7. miejsce. tak wygląda obecnie klasyfiikacja na lokatach 4-9:
4. Śląsk, Wisła po 44
6. Pogoń 42
7. LECHIA GDAŃSK 42
8. Górnik 41
52'
przypomnijmy, że przy równej licznie punktów Lechii i Pogoni wyżej będzie drużyny ze Szczecina, gdyż ma lepszy bilans bramek z całego sezonu, a w dwumeczu między tymi zespołami jest idealny remis
54'
znów róg dla Korony, jednak Golański (Korona Kielce) tak podkręcił piłkę, że opuściła ona boisko nim dotarła do jego kolegów ustawionych w polu karnym Lechii
57'
wyrównany mecz po przerwie w Kielcach, ale bez spięć podbramkowych
58'
niecelny strzał z dystansu Jovanovicia (Korona Kielce)
58'
Cracovia wyrównała na 1:1 w meczu z Bełchatowem, to drużyny, które zagrają o utrzymanie od 31. kolejki
59'
przerwany atak Lechii, Makuszewski (LECHIA Gdańsk) faulował blokującego piłkę Leandro (Korona Kielce)
60'
Nazario (LECHIA Gdańsk) podał piłkę wzdłuż bramki, ale nie było żadnego z lechistów, by wepchnąć ją do siatki
61'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę, od razu w ataku. Boisko opuszcza Friesenbichler, w jego miejsce wchodzi Grzelczak.
62'
Bąk (LECHIA Gdańsk) obronił strzał z dystansu Golańskiego (Korona Kielce)
63'
Piast prowadzi w Łęcznej 2:1, to także mecz drużyn, które zagrają o utrzymanie, dwa gole strzelił Wilczek, który zgłasza aspirację do walki o koronę króla strzelców ekstraklasy, napastnik Piasta ma już 15 goli
64'
Korona Kielce przeprowadza zmianę, także w ataku. Boisko opuszcza Trytko, w jego miejsce wchodzi Porcellis.
66'
Jagiellonia prowadzi już 2:0 z Ruchem, podopieczni byłego trenera Probierza umacniają się na 3. miejscu w tabeli, a kolejnego gola dla jego drużyny zdobył znów były piłkarz... Lechii, tym razem Tuszyński
67'
Gerson (LECHIA Gdańsk) wyjaśnił sytuacje we własnym polu karnym po próbie podania Carlosa (Korona Kielce) do Porcellisa (Korona Kielce)
68'
ten wynik z pewnością zainteresuje kibiców Lechii, we Wrocławiu Śląsk objął prowadzenie w meczu z Wisła, gola strzelił Pich
69'
Legia prowadzi z Pogonią 2:1, stołeczna drużyna wraca na 1. miejsce, a Lechia jest już 6.
70'
10. Podbeskidzie Bielsko-Biała 39
70'
Cracovia prowadzi z Bełchatowem 2:1, to drużyny, które bronią się przed spadkiem
71'
[3:2] Korona Kielce STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Porcellis. Wrzutka z lewego skrzydła Carlosa, Porcelis uciekł Warzyniakowi i nie dał szans Bąkowi
73'
Żółtą kartką został ukarany Cerniauskas (Korona Kielce), który tuż za polem karnym wślizgiem podciął Grzelczaka
74'
zablokowany strzał z wolnego Vranjesa (LECHIA Gdańsk)
74'
niekorzystny wynik w Kielcach oznacza, że Lechia obecnie ma tyle samo punktów co Pogoń i Górnik, te drużyny dzielą między sobą miejsca 6-8
75'
Lechia ruszyła do odrabiania strat, zablokowany atak Wawrzyniaka (LECHIA Gdańsk), a dośrodkowanie Mili (LECHIA Gdańsk) zbyt mocne
77'
dwa rogi Mili (LECHIA Gdańsk), ale bez zagrożenia dla Korony
78'
Cracovia prowadzi z Bełchatowem już 3:1
79'
w małej tabeli dla Lechii, Górnika i Pogoni według wyników bezpośrednich meczów tych drużyn najlepszy jest Szczecin, potem Gdańsk i Zabrze, biało-zieloni zatem na 7. miejscu obecnie
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza skrzydłowy Makuszewski, w jego miejsce wchodzi napastnik Buksa.
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vranjes, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
83'
Górnik obejmuje prowadzenie w Zabrzu nad Zawiszą 2:1
84'
Lechia znów spada na 8. miejsce
84'
obecna kolejność na miejscach 5-8:
5. Wisła 43
6. Górnik Z. 43
7. Pogoń 41
8. LECHIA 41
86'
po rogu Mili (LECHIA Gdańsk) niecelny strzał Borysiuka (LECHIA Gdańsk)
87'
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kiełb, w jego miejsce wchodzi Pylypczuk .
88'
Lechia już pewna miejsca w "8", Podbeskidzie przegrywa już u siebie z Lechem 0:2 i nie ma szans na grupę mistrzowską
88'
niecelny strzał z dystansu Wiśniewskiego (LECHIA Gdańsk)
89'
Pogoń kończy mecz w Warszawie w "10"
90'
aż 5 minut doliczonych do meczu w Kielcach
90+2
ależ nerwy, sędzia udaje się nawet do ławki rezerwowych Lechii
90+2
Żółtą kartką został ukarany Friesenbichler (LECHIA Gdańsk), który już siedział na ławce rezerwowych
90+3
90+3
Carlos (Korona Kielce) minął Milę (LECHIA Gdańsk), ale nie zdążył skierować piłki do siatki nim ta uciekła mu poza boisko
90+4
Żółtą kartką został ukarany Porcellis (Korona Kielce).
90+5
Cerniauskas (Korona Kielce) zdjął piłkę znad głowy Gersona (LECHIA Gdańsk) po wrzutce Mili (LECHIA Gdańsk), będzie jeszcze róg
90+6
zamieszanie w polu karnym Korony po wrzutce z rogu Mili (LECHIA Gdańsk), ale wynik już się nie zmienił

Drużyny Punkty
1 Legia Warszawa 30 17 5 8 57:30 56 (28)
2 Lech Poznań 30 14 12 4 52:27 54 (27)
3 Jagiellonia Białystok 30 14 7 9 43:35 49 (25)
4 Śląsk Wrocław 30 12 10 8 43:36 46 (23)
5 Wisła Kraków 30 11 10 9 47:39 43 (22)
6 Górnik Zabrze 30 11 10 9 43:43 43 (22)
7 Pogoń Szczecin 30 11 8 11 40:38 41 (21)
8 Lechia Gdańsk 30 11 8 11 36:37 41 (21)
9 Korona Kielce 30 10 9 11 34:42 39 (20)
10 Piast Gliwice 30 11 6 13 38:43 39 (20)
11 Podbeskidzie Bielsko-Biała 30 10 9 11 40:48 39 (20)
12 Cracovia 30 10 7 13 35:41 37 (19)
13 Górnik Łęczna 30 8 10 12 31:37 34 (17)
14 Ruch Chorzów 30 8 9 13 33:38 33 (17)
15 GKS Bełchatów 30 8 7 15 24:42 31 (16)
16 Zawisza Bydgoszcz 30 8 5 17 32:52 29 (15)
Tabela wprowadzona: 2015-04-29

Wyniki 30 kolejki

• Korona Kielce - LECHIA GDAŃSK 3:2 (2:2)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:1 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 0:2 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
  • Cracovia - GKS Bełchatów 3:1 (0:1)
  • Górnik Łęczna - Piast Gliwice 1:2 (1:1)

Opinie (205) 6 zablokowanych

• Krótko: dziadostwo. (8)

Szerszy komentarz: pan Bobek Kaczmarek coś pisał o trzeciej sile w lidze - to pan chyba o rugby pisałeś, bo na pewno nie o tych kopaczach. Mieli znowu szczęście i losy Lechii decydowały się na innych stadionach.

• 140 40

• Druga połowa dziadostwo totalne masakra tylko GERSON cos tam grał reszta tragedia !!!!

• 18 8

• głusi kopacze

Bobo mówił o 3ciej sile
      a kopacze mają to w d...

• 10 10

• O co tu KUR*** CHODZI (5)

bo nie wiem!!! Każda drużyna się dziś spięła i zagrała mega mecz, a Lechia w II połowie kompletne badziewie, żenua i masakra. NOSZ KUR*** MAĆ!

• 20 8

• A co ma grać to całe badziewie z trenerem badziewiakiem ??? (1)

• 13 7

• masz racje brzeczek won

• 10 5

• Biznes (1)

3 mecze u siebie z najbardziej "kasowymi" drużynami - będą akcje bijemy rekordy frekwencji i takie tam pitu pitu.
        Dobrze, że mamy już spokój, a do pucharów 3 punkty :)
        Znów Lechia rządzi ,kto wygra w Gdańsku - będzie mistrzem.

• 13 8

• redakcja pisała, że to 4 miejsce jest najlepsze dla kibiców, więc jak to jest? jak chorągiewki?

• 3 1

• O to chodzi

Wystarczy spojrzeć u góry że w 70 minucie Lechia była na 6 miejscu i nie byłoby w Gdańsku Legi Lecha i Wisły. Sytuacja była pod kontrolą bo Lech prowadził w Bielsku i ryzyka nie było.Trzeba było przegrać żeby w Gdańsku były atrakcyjne mecze. Ale mogę się mylić , może mieliśmy pecha.

• 2 1

• (5)

Zabrakło na boisku lidera, wychowanka kogoś z sercem do gry! Mamy takiego gracza w drużynie.

• 21 38

• Pietrowski - nie bójmy się mówić tego głośno (1)