Porażka w Krakowie po dogrywce

Marta
12 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Mimo znacznych osłabień kadrowych hokeiści Energi Stoczniowca nie poddali się w Krakowie bez walki. Gdańszczanie ulegli mistrzom Polski dopiero po dogrywce 1:2 (0:0, 1:1, 0:0; 0:1). Decydującą bramkę dla Cracovii zdobył w Leszek Laszkiewicz. W tabeli podopieczni Henryka Zabrockiego dogonieni zostali przez Wojasa Podhale Nowy Targ. W niedzielę o godzinie 17.00 w "Olivii" stawi się GKS Tychy.

0:1 Bigos as. Sowiński (29.01)
1:1 Mihalik as. Badzo, Noworyta (38.38 w przewadze)
2:1 L.Laszkiewicz as. Pasiut, Csorich (61.07)

ENERGA STOCZNIOWIEC:Odrobny; Leśniak - Rompkowski, Wróbel - Benasiewicz, Bigos - Kostecki; Skutchan - Hurtaj - Łopuski, Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Jankowski - Skrzypkowski - Sowiński.

Gdańszczanom osłabionym brakiem wielu podstawowych graczy nie dawano zbyt wielu szans w rywalizacji z mistrzami Polski i to na ich lodowisku. Podopieczni Henryka Zabrockiego nie sprzedali tanio skóry i udowodnili, że mają charakter.

W bramce dwoił się i troił Przmysław Odrobny a jego koledzy z pola przeprowadzali groźne ataki na bramkę Cracovii i gdyby mieli trochę więcej szczęścia być może nad morze powędrowałby komplet punktów.

-Podziękowałem chłopakom za walkę i zaangażowanie, zostawiliśmy dziś serce na lodzie, walczyliśmy, mimo znacznych osłabień. Żal straconej w drugiej tercji bramki. Sędzia w tej sytuacji nieco się pogubił, nawet mówiono o tym w relacji telewizyjnej, krążek po ataku na naszego bramkarza powinien być wycofany do tercji neutralnej. Było wznowienie w naszej tercji a i bramka dla gospodarzy padła po nieco przypadkowym uderzeniu - powiedział po meczu trener Henryk Zabrocki.

W momencie utraty gola gdańszczanie prowadzili 1:0 po tym jak w 30 minucie Tobiasz Bigos wykorzystał podanie Marka Sowińskiego i pokonał Rafała Radziszewskiego.

Jak się później okazało żadna z ekip nie zdobyła w regulaminowym czasie gry kolejnej bramki i potrzebna była dogrywka. Hokeiści grali w niej tylko 67 sekund gdyż jeden z najlepszych hokeistów w naszym kraju Leszek Laszkiewicz znalazł sposób na gdańskiego golkipera.

Tabela wprowadzona: 2008-12-12
Pozostałe wyniki 32 kolejki PLH: Ciarko KH Sanok - TKH Nesta Toruń 1:3 (0:2, 0:0, 1:1), Bisset Polonia Bytom - Akuna Naprzód Janów 0:8 (0:2, 0:3, 0:3), GKS Tychy - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 4:6 (2:3, 1:1, 1:2), JKH GKS Jastrzębie - Wojas Podhale Nowy Targ 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Marta

Opinie (38)

• SSSTTTOOOOCCCZZZNNNNIIIIAAAAA!!!!! (2)

Stocznia najlepsza jest!!!!!

• 0 0

• (1)

no i jest jak pisałem ,,,, im bliżej play-off tym bliżej dna...

• 0 0

• Ależ ty mądry jesteś...

bliżej dna ? póki co od września jesteśmy liderem - takie "dno" biorę w ciemno co sezon... marudo

• 0 0

• niestety ledwo wychodziliśmy z tercji (1)

• 0 0

• Ciebie akurat tam nie widziałem !!! I idż lepiej już spać zanim zaczniesz wypowiadać się na tematy , które są ci obce !!!

• 0 0

• I tak zrobili więcej niż się tego spodziewaliśmy ! Dzięki Panowie !

#73 + #21

• 0 0

• andy (3)

Jak mozna Łopuskiego po chorobie dać do 1 piątki???????????
    byli lepsi zawodnicy!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• No to konkretnie - jak byś piątki zestawił ? (1)

Słucham ?

• 0 0

• tych co ostatnio zdobywaja punkty a nie licza caly czas na farta! i graja samolubnie !!!!!!! popieram Andy

• 0 0

• Masz racje ten Miki,Miki i co przewraca sie traci krazek i to jest poczatek porazki,trzeba wrzucic go do tercji i na zmiane ale nie trzeba do konca samemu i co ?? a moze bylyby karne.Ale i tak chlopaki rozegrali super mecz,no i Przemas cuda wyczynial.Szkoda ze nie wszyscy maja TVP Sport,ale bylo chyba na ITVP chyba maja tam archiwum mozna obejrzec.

• 0 0

• Jaki wyrównany mecz...obrona Częstochowy...Przemek najlepszy w meczu...i wszystko w temacie...

• 0 0

• Stocznia !

"Stocznia to złota drużyna ..."

Do przodu Panowie, do przodu !

• 0 0

• (1)

!00cznia jest dalej liderem - liczą sie bezpośrednie ispotkania z Podhalem (2 wygrane 1 porażka) a nie bramki

• 0 0

• I to jest fakt,Stocznia liderem.

• 0 0

• (5)

czemu Skuter, Kostek, Smeja, B.Wróbel nie grzeją ławy nawet jak g.... grają a lepiej dysponowani zawodncy nie łapią się do składu

albo czemu zawodnicy po chorobie np MIKI graja w 1 piatce????? a inni lepsi zawodnicy w 3 o co tu k..... chodzi panie heniu????????????/