Szczypiorniści Wybrzeża poza play-off

Torus Wybrzeże Gdańsk

Gdańscy szczypiorniści by zachować szanse na udział w play-off, musieli wygrać z Azotami. Niestety, środowi rywale nie dali im na to cienia szansy. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża przegrali na wyjeździe z Azotami Puławy 25:33 (12:19) i definitywnie stracili szanse na awans do fazy play-off PGNiG Superligi. Gdański beniaminek w piątek o godz. 19 zagra we własnej hali z Chrobrym Głogów o powiększenie zdobyczy przed play-out, w którym bronić się będzie przed spadkiem. Przypomnijmy, że w drugiej fazie drużyny z miejsc 9-12 zagrają ze sobą mecz i rewanż, a dotychczas zdobyte punkty zostaną zachowane.

AZOTY: Bogdanov - Kowalik, Tojcic, Łyżwa, Kus 2, Skrabania 1, Tarabochia 1, Przybylski 5, Krajewski 5, Savic 5, Prce 8, Sobol 6

WYBRZEŻE: Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski - Mogielnicki 4, Kornecki, Sulej, Rogulski 4, Prymlewicz 1, Papaj 2, Lijewski 5, Kondratiuk 2, Rakowski 3, Abram, Nilsson 2, Piątek 2

Przed wyjazdem na mecz z Azotami gdańszczanie mieli jeszcze nadzieje na zakończenie rundy zasadniczej w pierwszej ósemce. By tak się stało, musieli wygrać obydwa ostatnie spotkania: w Puławach oraz w piątek, różnicą przynajmniej 3 lub 4 bramek we własnej hali z Chrobrym.

KRZYSZTOF MOGIELNICKI: WSZYSTKO JEST W NASZYCH RĘKACH

Niestety, już w środę podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka stracili nadzieje na udział w play-off, a co za tym idzie, świętowanie utrzymania. Już po sześciu minutach spotkania z Azotami, gdańszczanie przegrywali 0:5.

Przede wszystkim za sprawą trafień Marcina Lijewskiego Wybrzeże zdołało w 13. minucie zbliżyć się na 5:7, ale wtedy gospodarze odpowiedzieli czterema bramkami z rzędu, a w międzyczasie rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Rogulski.

Do przerwy miejscowi wypracowali siedem trafień przewagi, a po zmianie stron szybko powiększyli je o cztery kolejne. W 34. minucie po trafieniu Przemysława Krajewskiego było już 23:12 i choć w dalszej części meczu, nieznacznie częściej rzucali gdańszczanie, na odrabianie tak dużych strat było już za późno.

Natomiast drużyny z miejsc 9-12 w drugiej części sezonu zagrają ze sobą mecz i rewanż, a dotychczas zdobyte punkty będą zaliczone. Dwa najsłabsze zespoły na koniec sezonu zostaną zdegradowane, a trzecia od końca zagra baraż o utrzymanie z I-ligowcem.

Wybrzeże na pewno nie zagra już w fazie play-off. Bez względu na wynik piątkowego meczu z Chrobrym w hali AWFiS przy ul. Górskiego (początek o godz. 19), gdańszczan czeka rywalizacja w play-out o miejsca 9-12.

Cztery najsłabsze zespoły PGNiG Superligi zagrają ze sobą mecz i rewanż, a dotychczas zdobyte punkty będą zaliczone. Dwa najsłabsze zespoły na koniec sezonu zostaną zdegradowane, a trzecia od końca zagra baraż o utrzymanie z I-ligowcem.