Porażka w Sienie

22 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Cztery lata temu Henry Domercant walczył z Prokomem w barwach Efesu Pilsen Stambuł. W tegorocznych rozgrywkach Euroligi już w barwach Sieny rzucił sopocianom 15 pkt. Cztery lata temu Henry Domercant walczył z Prokomem w barwach Efesu Pilsen Stambuł. W tegorocznych rozgrywkach Euroligi już w barwach Sieny rzucił sopocianom 15 pkt.

Na inaugurację Euroligi koszykarze Asseco Prokomu dzielnie walczyli w Sienie. Jeszcze w czwartej kwarcie była szansa na przełamanie gospodarzy. Ostatecznie niespodzianki nie było. Sopocianie przegrali honorowo z faworyzowanym Montepaschi 71:80 (14:22, 22:21, 15:19, 20:18). Już w sobotę podopieczni Tomasa Pacesasa zaprezentują się w pomorskich derbach o punkty w PLK. O godzinie 18.00 zagrają z rewelacyjną Polpharmą w Starogardzie.

MONTEPASCHI: Domercant 15 (3x3), McIntyre 11 (2), Eze 8, Carraretto 3 (1), Stonerook 2 oraz Lavrinović 13 (3), Kaukenas 13 (1), Sato 9, Finley 6 (2).

ASSECO PROKOM: Logan 25, Burrell 15, Archibong 6, Ewing 5, Hrycaniuk oraz Nesović 7 (1), Dylewicz 6, Burke 5, Zamojski 2, Szczotka.

Spotkanie rozpoczęło się od czterech rzutów wolnych dla Asseco Prokom. Bezbłędny był Ronnie Burrell, a Koko Archibong pomylił się raz. Tym samym mistrzowie Polski prowadzili 3:0. Korzystny wynik uzyskali do czwartej minuty, kiedy po "trójce" Davida Logana była 6:5.

Bardzo słabo sopocianie zagrali w czterech ostatnich minutach inauguracyjnej kwarty. To wówczas z 10:10 zrobiło się 14:22. Zaraz na początku drugiej odsłony Kristof Lavrikovic podniósł przewagę miejscowych do 10 punktów (14:24). Całe szczęście, że nie powtórzyła się historia z poprzedniego sezonu, kiedy początkowe niepowodzenie zupełnie rozklejało naszą drużynę.

Hasło do podjęcia po raz kolejny walki wyszło od kapitana Logana. Amerykanin po raz kolejny trafił "trójką", a po kolejnej jego akcji było już tylko 19:24. Mało tego. W 13. minucie Przemysław Zamojski zmniejszył straty do 21:24. Szkoda, że wówczas Asseco Prokom nie obroniło się przed rzutem zza linii 6,25 Lavrinovica. Rywale wkrótce ponownie oddalili się na 9-10 punktów. Tuż przed przerwą rezultat do 36:43 zmniejszyły dwa wolne Filipa Dylewicza.

Po zmianie stron sopocianie potrzebowali aż trzech minut, aby wstrzelić się w kosz, a sami stracili wtedy cztery punkty. W 28. minucie gospodarze uciekli już na 60:46. Tuż przed końcem trzeciej kwarty nieco dystans zmniejszyły udane akcje Burrella.

Początek ostatnich dziesięciu minut to kapitalna gra Dylewicza. Filip w pojedynkę sprowadził wynik do 55:63, a po następnej akcji Dana Ewinga mistrzowie Polski byli już tylko na odległość pięciu punktów! Włosi przez pięć minut nie potrafili zdobyć punktów z gry, jedynie dwa "oczka" uzyskali po wolnych. Tę niemoc dopiero przełamał Benjamin Eze. A jak już to się udało, to gospodarze poszli za ciosem. Lavrinovic, Rimnatas Kaukenas i Terrell McIntyre nie pozwolili na niespodziankę.

Mimo porażki trzeba chwalić żółto-czarnych za postawę i walkę. W minionym sezonie, w teoretycznie silniejszym składzie sopocianie przegrywali wszak z tym rywalem aż 59:84 (u siebie) i 64:87 (na wyjeździe). Po inauguracyjnej kolejce Asseco Prokom plasuje się na czwartym miejscu. Prowadzi Barcelona, a ostatnie jest Nancy, które przyjedzie do Gdańska w przyszłym tygodniu.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Panathinaikos Ateny - Żalgiris Kowno 78:51 (26:11, 12:19, 27:9, 13:12), Sluc Nancy - Regal Barcelona 54:82 (15:21, 20:20, 10:25, 9:16).

• bęcki jak zwykle (1)

po co wy gracie??
    kosza do kosza!

• 0 0

• a piłke do bramki

• 0 0

• becki pewnie sam co chwile dosajesz a tu sie zalisz i jestes twardy!...

• 0 0

• Tylko Arka Gdynia...

potrafi znizyc sie do poziomu krytyki klubu, ktorego kibice maja wiecej honoru i szacunku dla przeciwnika niz oni sami kiedykolwiek mieli. ...