Atom Trefl sprawił zawód w Sopocie

30 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Miny mówią wszystko. Atom Trefl przegrał w Hali 100-lecia. Na pierwszym planie Anna Podolec (nr 6) i Justyna Łukasik (11). Miny mówią wszystko. Atom Trefl przegrał w Hali 100-lecia. Na pierwszym planie Anna Podolec (nr 6) i Justyna Łukasik (11).

"Dostaliśmy po mordzie" - dosadnie określał w prywatnych rozmowach jeden z członków sztabu trenerskiego Atomu Trefla to co stało się w zaległych meczu 12. kolejki Orlen Ligi. Sopockie siatkarki na własnym parkiecie przegrały zdecydowanie, a w trzecim secie nawet w kompromitującym stylu, z zespołem Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS 1:3 (23:25, 25:22, 12:25, 18:25). Ta porażka zamknęła drogę mistrzyniom Polski do 1. miejsca przed play-off, a w dwóch ostatnich seriach sezonu zasadniczego będą musiały uważać, aby nie oddać i 2. pozycji.

MUSZYNIANKA MUSZYNIANKA
Bełcik zdobyła 3 punkty, Leys 9, Efimienko 8, Pietersen 5, Hill 5, Łukasik 8, Zenik (libero) oraz Molnar 9, Kaczorowska 3, Podolec 15
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Z.Wolski, D.Wolski (obaj Gorzów Wielkopolski)
Widzów: 900
Mazurek 8, Jagieło 13, Wojcieska 17, Piątek 21, Kurnikowska 9, Plchotova 7, Maj (libero) oraz Różycka
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 23 25 12 18 1
MUSZYNIANKA 25 22 25 25 3

WYPOWIEDZI NA POMECZOWEJ KONFERENCJI PRASOWEJ:
Teun Buijs Teun Buijs
TEUN BUIJS (trener Atomu Trefla):
Jesteśmy w bardzo trudnym okresie. Po odpadnięciu z Ligi Mistrzyń przydarzyła się jeszcze kontuzja i absencja Julii Szeluchiny. Od dwóch meczów próbujemy grać w nowym ustawieniu z Justyną Łukasik, ale to wymaga czasu, aby złapać właściwy rytm.

W pierwszym secie w ważnych momentach oddawaliśmy punkty. Druga partia była znacznie lepsza, wygraliśmy, wyrównaliśmy stan meczu. Niestety, w dwóch kolejnych setach brakowało nam kondycji.

Gratulacje dla przeciwnika, gdyż pokazał dobrą siatkówkę, bardzo dobrze grał w obronie.

IZABELA BEŁCIK (kapitan Atomu Trefla:
Gratuluję Muszynie zwycięstwa oraz przede wszystkim gry w obronie i zagrywką, którą sobie otwierały grę. Natomiast o naszej postawie niewiele dobrego można powiedzieć. Czy to na podwójnym, czy na pojedynczym bloku miałyśmy kłopoty, aby kończyć akcje, one je wyblokowywały. Za dużo też popełniłyśmy błędów własnych, zwłaszcza w pierwszym secie.

W drugiej partii wyciągnęłyśmy stan meczu do remisu, ale ta wygrana nie dała nam na tyle mocnego kopa, aby wystarczyło na 3 i 4 seta. W mojej ocenie to jeden z najsłabszych o ile nie najsłabszy nasz mecz w tym sezonie. Nam nadzieje, że na tym się zakończy i nie przełoży się ta porażka na coś złego na dłużej.

Bogdan Serwiński Bogdan Serwiński
BOGDAN SERWIŃSKI (trener Polskiego Cukru):
Od kilku meczów walczyliśmy, ale czegoś brakowało, aby przełożyć to na punkty. Wreszcie wszystko zazębiło się w Sopocie, gra zaskoczyło i jest odpowiedni wynik.

W ostatnim okresie mamy szalony terminarz, sporo jest wyjazdów, co nie sprzyja formie. Jednak dzisiaj dziewczyny mogą powiedzieć, że zagrały tak jak chcą grać, a i ja z ich postawy jestem zadowolony. Nawiązując do nazwy naszego głównego sponsora mogę powiedzieć, że jest mi po tym meczu bardzo słodko.

PAULINA MAJ (libero Polskiego Cukru):
W niektórych elementach Sopot był dzisiaj od nas lepszy, ale pokazałyśmy, że mecze wygrywa się determinacją i zespołowością. Tym wespół z wielką wolą walki niwelowałyśmy niedostatki, które były jeszcze w naszej grze.

Cieszymy się, że potrafiłyśmy się podnieść z tego 7. miejsca, które w tabeli ligowej wcale nas nie zadowala. Liczymy, że małymi kroczkami będziemy podążać nadal do przodu i może do play-off uda się przystąpić z lepszą lokatą niż obecnie zajmujemy.

zespoły wyszły do prezentacji, Atom w tradycyjnych biało-zielono-niebieskich strojach, Muszynianka na czerwono-granatowych
"Dziewczyny, tylko zwycięstwo" - skandują miejscowi kibice
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Gospodynie wystawiły "6" identyczną jak w ostatnim meczu
4:1
Leys (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
4:2
autowe zbicie z drugiej linii Leys (ATOM TREFL)
punkt
4:3
Jagieło (MUSZYNIANKA) z drugiej linii skutecznie
punkt
5:3
Efimienko (ATOM TREFL) ze środka siatki, a piłkę idealnie pod rękę nagrała jej Bełcik (ATOM TREFL)
punkt
6:3
Pietersen (ATOM TREFL) przebiła się w ataku
punkt
6:4
z lewego skrzydła skutecznie Kurnikowska (MUSZYNIANKA), była siatkarka m.in. Trefla Gdynia i Gedanii
6:5
Piątek (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
6:7
Pietersen (ATOM TREFL) nie mogła przebić się z prawego skrzydła dwukrotnie, punkt Jagieło (MUSZYNIANKA) po ataku z drugiej linii
punkt
6:8
przerwa techniczna
6:8
prowadzenie Muszynianki 8:6 po ataku Kurnikowskiej (MUSZYNIANKA)
punkt
7:8
wreszcie udany atak Pietersen
punkt
8:8
remis po autowym zbiciu Kurnikowskiej (MUSZYNIANKA)
10:9
Hill (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
10:10
Piątek (MUSZYNIANKA) skuteczny atak po skosie
punkt
11:10
bardzo długa wymiana, ale dlatego, że sporo chaosu było z obu stron, wystarczyło, że Bełcik (ATOM TREFL) dobrze wystawiła do Leys (ATOM TREFL), a Belgijka zakończyła akcję
13:12
Mocno i skutecznie w ataku Leys (ATOM TREFL)
14:13
dała o sobie znać Wojcieska (MUSZYNIANKA), punkt ze środka, ta zawodniczka była przez poprzedni sezon w Sopocie, ale leczyła cały czas kontuzję
blok
15:13
Blok Pietersen (ATOM TREFL) i Efimienko (ATOM TREFL)
blok
15:14
Blok na Leys (ATOM TREFL)
punkt
16:14
16:14
na drugiej przerwie technicznej prowadzenie Atomu Trefla 16:14 po ataku Hill (ATOM TREFL)
19:15
z trudnej piłki skutecznie w ataku z obiegnięcia punktuje Łukasik (ATOM TREFL)
21:19
nieporozumienie po sopockiej stronie, piłka plasowana przez Piątek (MUSZYNIANKA) spadła na środku pola bronionego przez gospodynie
punkt
21:20
znów skutecznie Piątek (MUSZYNIANKA), tym razem po mocnym ataku z prawego skrzydła
czas
21:20
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Trener Buijs interweniuje, gdyż jego podopieczne łatwo zdobywają przewagę, ale również szybką ją tracą
22:22
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hill, wchodzi Molnar.
blok
22:23
Blok na Molnar (ATOM TREFL), Serbka ewidentnie nie jest rozgrzana, gdyż ledwo zdążyła wbiec na zmianę, bo późno dostała sygnał z ławki, wcześniej rozpoczęła rozgrzewkę Podolec, ale ona jeszcze na ławce
23:23
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Efimienko, wchodzi Kaczorowska na zagrywkę
23:25
Koniec pierwszego seta. Atom Trefl na własne życzenie przegrywa 0-1. Sopocianki nie utrzymały prowadzenia 21:18, bo w końcówce partii nie było siły ognia w ataku na skrzydłach, kłopoty miała zwłaszcza Pietersen (ATOM TREFL)
  • 25
Rozpoczynamy drugiego seta. W Atomie jedna zmiana w "6". Molnar (ATOM TREFL) gra za Hill (ATOM TREFL). Muszynianka w składzie z początku spotkania
3:3
Efimienko (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
5:4
pojedynek na siatce byłych koleżanek z Gedanii, Łukasik (ATOM TREFL) blokuje Kurnikowską (MUSZYNIANKA)
5:4
MUSZYNIANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kurnikowska, wchodzi Różycka.
7:5
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietersen, wchodzi Podolec.
punkt
7:6
zagrywkę zepsuła Piątek (MUSZYNIANKA), a że było to w pobliżu prasowej trybuny, było słychać jak atakująca Muszynianki skomentowała to zagranie: "kur... mać"
punkt
8:6
8:6
prowadzenie Atomu 8:6 po autowym zbiciu Wojcieski (MUSZYNIANKA)
9:9
Plchotova (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
11:10
pierwszy udany atak w tym meczu Podolec (ATOM TREFL)
13:14
piłkę w aut zagrywką wyrzuciła Jagieło (MUSZYNIANKA)
punkt
14:14
mocny atak Piątek (MUSZYNIANKA), Leys (ATOM TREFL) mimo ofiarnej parady w obronie przy bandach reklamowych nie mogła podbić piłki
punkt
15:14
Molnar (ATOM TREFL) obiła blok
16:14
Podolec (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
16:14
między przerwami technicznymi remis 8:8, a to oznacza, że nadal 2 punkty przewagi mają gospodynie
kontuzja
16:14
przerwana akcja, gdyż na parkiet upadła Łukasik (ATOM TREFL), środkowa obejrzała swój staw skokowy, ale może grać dalej
18:15
MUSZYNIANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Różycka, wchodzi Kurnikowska.
punkt
18:16
ładna akcja Muszynianki, Mazurek (MUSZYNIANKA) wystawiła jedną ręką, a Plchotova (MUSZYNIANKA) pewnie zbijała bez bloku
20:17
tym samym odpowiedziała również z lewego skrzydła Leys (ATOM TREFL)
24:19
Molnar (ATOM TREFL) trafia w ostatnie centymetry boiska, piłka setowa dla gospodyń
czas
24:19
24:19
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Efimienko, wchodzi Radović na zagrywkę
24:22
jeden z sędziów pokazał punkt dla Atomu, drugi dla Muszynianki, ostatecznie uznano, że w walce na siatce Bełcik (ATOM TREFL) i Piątek (MUSZYNIANKA) błąd popełniła ta pierwsza
w trakcie 10-minutowej przerwy są konkursy dla publiczności
po dwóch setach najlepiej punktuje w Atomie Treflu Leys (ATOM TREFL) (8 pkt), a w Muszyniance Piątek (MUSZYNIANKA) zdobyła już 17 pkt, przyjezdne mają lepszą skuteczność w ataku (41%:33%), więcej zdobyły też punktów blokiem (5:4). Natomiast sopocianki lepiej przyjmują (49%:37% pozytywnego) oraz zagrywają (7 punktowych serwisów przy 3 rywalek i tylko 2 błędy przy 6 rywalek w tym elemencie)
Rozpoczynamy trzeciego seta. W Atomie Treflu w "6" pozostały Molnar (ATOM TREFL) i Podolec (ATOM TREFL). Muszynianka w ustawieniu z początku spotkania
3:1
akcje środkowych, Wojcieski (MUSZYNIANKA), a po chwili Efimienko (ATOM TREFL)
punkt
3:2
18. punkt zdobyty tego dnia przez Piątek (MUSZYNIANKA)
6:2
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA). Trener Serwiński szybko przerywa grę, bo to najsłabszy fragment w wykonaniu jego drużyny w Sopocie
8:6
pierwsza przerwa techniczna po ataku Podolec (ATOM TREFL)

10:11
Blok na Efimienko (ATOM TREFL) (ATOM TREFL)
10:14
ATOM TREFL przeprowadza zmianę na rozegraniu. Boisko opuszcza Bełcik, wchodzi Radulović.
10:15
Mazurek (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
10:15
10:16
10:16
druga przerwa techniczna i aż 6 punktów przewagi Muszynianki!
10:16
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Molnar, wchodzi Hill.
10:17
10:17
ATOM TREFL przeprowadza zmianę, drugą kolejną na pozycji przyjmującej. Boisko opuszcza Leys, wchodzi Kaczorowska.
10:18
Mazurek (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Tym razem rozgrywającej pomogła taśma, bo po niej przetoczyła się piłka na stronę sopocianek
punkt
10:19
Wojcieska (MUSZYNIANKA), trwa egzekucja na sopociankach
punkt
11:19
wreszcie z zagrywki pomyliła się Mazurek (MUSZYNIANKA)
punkt
11:20
mocny atak Piątek (MUSZYNIANKA)
punkt
11:21
długą wymianę kończy Kurnikowska (MUSZYNIANKA)
12:23
akcje ze środka, kolejno Efimienko (ATOM TREFL) i Wojcieska (MUSZYNIANKA)
12:24
Wojcieska (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
12:25
autowy atak Podolec (ATOM TREFL)
koniec seta
12:25
Koniec trzeciego seta, którego Atom Trefl oddał w kompromitującym stylu i rozmiarach, a w meczu przegrywa 1:2. Przyjezdne z Sopotu wyjadą co najmniej z jednym punktem.
"Dziewczyny, chcemy tie-breaka" - skandują kibice
Rozpoczynamy czwartego seta. Atom Trefl w składzie z Podolec (ATOM TREFL) i jest jedyna roszada w stosunku do wyjściowej "6". Muszyna w tym samym składzie