Koszykarze Trefla i Asseco bez błysku

15 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
aktualizacja: godz. 17:40 (17 września 2017)
Michał Kolenda i jego koledzy z Trefla Sopot wygrali w Warce tylko jedno z trzech spotkań. I tak spisali się lepiej niż Asseco Gdynia, które turniej w Starogardzie Gdańskim zakończyło bez zwycięstwa w dwóch meczach. Michał Kolenda i jego koledzy z Trefla Sopot wygrali w Warce tylko jedno z trzech spotkań. I tak spisali się lepiej niż Asseco Gdynia, które turniej w Starogardzie Gdańskim zakończyło bez zwycięstwa w dwóch meczach.

Porażki i z Rosą Radom 83:86 i  Startem Lublin 82:94 oraz wygrana 103:82 z Legią Warszawa to bilans koszykarzy Trefla Sopot podczas turnieju w Warce. Natomiast w Tyskie Cup w Starogardzie Gdańskim dwukrotnie przegrało Asseco Gdynia. W półfinale zostało rozbite przez Kinga Szczecin 61:103, a w meczu o 3. miejsce uległo miejscowej Polpharmie 61:73.

Trefl Sopot - Rosa Radom 83:86 (19:21, 21:27, 18:24, 25:14)
TREFL: M. Kolenda 17, Zack 17, Dylewicz 16, Brown 15, Karolak 10, Śmigielski 7, Stefański 1, Marković i Ł. Kolenda 0

Koszykarze Trefla do Warki pojechali rozegrać trzy spotkania. W piątek zmierzyli się z Rosą Radom. Podopieczni Marcina Klozińskiego nieznacznie przegrali pierwszą kwartę, ale przewaga rywali stopniowo rosła. Radomianie w połowie spotkania prowadzili różnicą 8 pkt.

Dwoił i troił się Filip Dylewicz, który na 10 minut przed końcem meczu miał na koncie 15 pkt, ale Rosa powiększyła przewagę do 12 "oczek". Sopocianie rzucili się do odrabiania strat w ostatniej partii i pomimo znakomitej postawy, nie odwrócili losów spotkania.

Trefl Sopot - Start Lublin 82:94 (18:23, 19:17, 21:29, 24:25)
TREFL: Dylewicz 18, Śmigielski 16, Brown 10, Jakub Karolak 9, Marković 9, M. Kolenda 7, Zack 6, Ł. Kolenda 5, Motylewski 2, Walda 0

Drugiego dnia turnieju sopocianie zmierzyli się ze Startem Lublin i tu doznali nieco bardziej dotkliwej porażki na czym zaważyła trzecia kwarta, w której żółto-czarni dali sobie rzucić niemal 30 pkt. Po raz kolejny dobrze zaprezentował się Dylewicz, a znacznie skuteczniej zagrał Piotr Śmigielski.

Trefl Sopot - Legia Warszawa 103:82 (16:24, 30:18, 26:23, 31:17)
TREFL:
Karolak 19, Brown 17, Zack 13, Dylewicz 11, Marković 11, Śmigielski 11, Ł. Kolenda 10, Walda 9, Motylewski 2

Trefl doczekał się wygranej w spotkaniu z beniaminkiem PLK Legią Warszawa. Mecz rozpoczął się wprawdzie pod dyktando zespołu ze stolicy, ale po przegranej pierwszej kwarcie żółto-czarni przejęli inicjatywę, w czym pomogła seria 10 punktów z rzędu.

Stopniowo Trefl budował przewagę, która na koniec wyniosła aż 21 pkt. Sopocianie wykazali się przyzwoitą skutecznością zza łuku, w której brylowali Dylewicz i Brandon Brown (obaj 3/3). Double-double w postaci 13 pkt i 10 zbiórek popisał się natomiast Stephen Zack.

Asseco Gdynia - King Szczecin 61:103 (14:17, 19:30, 14:33, 14:23)
ASSECO: Szubarga 8 (6 as.), Szczotka 9, Żołnierewicz 8, Garbacz 6, Wyka 8 - Jankowski 7, Konopatzki 0, Kamiński 0, Put 9, Kamiński 2, Kołodziej 10

Asseco Gdynia na turniej Tyskie Cup do Starogardu Gdańskiego pojechało bez bez chorego Mikołaja Witlińskiego oraz Marcela Ponitki, który dopiero we wtorek ma wrócić z testów w tureckim Fenerbahce Stambuł.

W półfinale gdynianie przegrali z Kingiem Szczecin. Starcie było wyrównane tylko w pierwszej kwarcie. Rywale szybko wypracowali wysoką przewagę, którą powiększali do końca spotkania wygrywając ostatecznie różnicą 42 pkt i awansując do finału.

Asseco Gdynia - Polpharma Starogard Gdański 61:73
ASSECO: Jankowski, Konopatzki, Szczotka, Put, Kamiński, Kołodziej, Żołnierewicz, Garbacz, Wyka

O 3. miejsce zespół Przemysława Frasunkiewicza zmierzył się z gospodarzem turnieju Polpharmą. Miejscowi wygrali 73:61, więc Asseco zajęło ostatnie miejsce w turnieju. Najlepszym strzelcem gdyńskiej ekipy był w tym spotkaniu Dariusz Wyka, zdobywca 17 pkt, który zaliczył też double-double kompletując 10 zbiórek. Z dobrej strony pokazał się także Michał Kołodziej, zdobywca 10 pkt. W finale King Szczecin pokonało GTK Gliwice 93:83.

W środę Asseco miało zmierzyć się z Polskim Cukrem Toruń, ale na prośbę rywali mecz został odwołany. Gdynianie rozegrają kolejny mecz towarzyski w czwartek o godz. 18:30 w Koszalinie przeciwko AZS.

• 13 2

• A kto może patrzeć na grę Czesława? Może tylko Sołtys sopocki. Obecność tego zawodnika dość jasno obrazuje, że ten klub jest nie dla wyniku sportowego, a raczej wyborczego. Kiedy to kóleczko wzajemnej adoracji zniknie? Jak można liczyć na sponsorów prywatnych, skoro każdy kto chciałby zainwestować, po jednym sezonie ogarnie, że najmniej istotne dla klubu jest miejsce i wynik. Tu ważne by było swojsko i we własnym gronie. No i by nikt nie zadawał głupich pytań np. Dlaczego gra Stefański. Ma grać i będzie!

• 9 3

• play-offy w przyszłym sezonie poza zasięgiem 3-city a Asseco będzie się mocno bronić przed spadkiem
    lepiej mieć wielu małych sponsorów + miasto czy tytularnego żałośnie marnego? to pytanie retoryczne)

• 12 1

• asseco na razie daje sobie wrzucać w sparingach po ok. 100 pkt

ciekawe czy zamierzają wzbogacić taktykę o elementy obrony?

• 16 4

• Cała prawda (1)

To jest jedyne 100 pkt jak na Asseco

• 12 3

• Cele asseco na przyszły sezon :

Po pierwsze mieć zapowiedzianego najlepszego centra.Po drugie chyba najważniejszy cel Gdyńskiego Klubu Koszykówki utrzymać się.Po trzecie przegrać z Treflem różnicą mniej niż 15 punktów.I już ostatni cel zapełnić hale choć raz na co najmniej 1500 osób.Ta sztuka udała się rok temu podczas derbów trójmiasta ,które wygrał Trefl różnicą 15 punktów było wtedy ok.1550 osób co było rekordem frekwencji w Gdyni tyle ,że połowa kibiców to byli ludzie z Sopotu.I ostatni cel mieć w klubie kibica w każdym meczu co najmniej 8 osób.

• 11 2

• ... Żenada (4)

Będzie w tym sezonie bardzo słabo jeśli chodzi o 3city . Trefl ma szansę na 10 miejsce a Asseco będzie się bronić przed spadkiem. Co za żenada Trefla pokonuje Start Lublin a Asseco przegrywa z samymi ogórami. Trefl powinien na stałe wrócić do Hali Stulecia a Asseco niech gra w Gosirze tam gdzie kiedyś start Gdynia.

• 8 11

• Trefl ma szanse na pierwszą siódemke a asseco ma szanse na utrzymanie (3)

Po co Trefl ma wracać do hali stulecia jak w Ergo będzie chodzić więcej osób niż przy Goyki a asseco powinno wrócić do Gosiru i dać bilety za darmo bo nie ma na co patrzeć.

PRAWDOMÓWCA

• 9 6

• Aha... (2)

Na pierwszą 7 mieli by szansę jakby zmienili trenera i kilku graczy np. Stefański, Zack, Brown. Reszta składu jest całkiem ok. W Ergo powinni grać tylko ze Stelmetem, Słupskiem i Gdynią z resztą będzie bardzo mało ludzi więc powinni grać przy Goyki. Asseco powinno przejść do Gosiru ale bilety mogłyby być bardzo tanie po 5 zł. I nie próbuj tylko tutaj atakować bo to jest mega załosne zachowanie i wygląda jakby pisał to ktoś w wieku 10- 13 lat . Poza tym każdy może wyrazić swoją opinię. Pozdrawiam

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 25 5 20 2020:2200 30

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 26 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 15:30)