Porażki reprezentacji z piłkarzami Lechii i Arki w składach

Dariusz Formella z Arki Gdynia rozegrał całe spotkanie w barwach reprezentacji Polski do lat 18. Niestety, biało-czerwoni przegrali w Strumnicy 0:1. fot. Monika Goldszmidt / Trojmiasto.pl

Żadnych powodów do zadowolenia nie mają trójmiejscy piłkarze, którzy zaprezentowali się w eliminacjach mistrzostw świata 2014 oraz towarzyskich meczach juniorskich reprezentacji Polski. Drużyny z zawodnikami Lechii GdańskArki Gdynia w kadrach zanotowały cztery wyjazdowe porażki

.

14. występ w reprezentacji Armenii nie był udany dla Lewona Hajrapetjana. Po przerwie został zmieniony, a jego zespół przegrał 0:1. fot. Piotr Pędziszewski / Trojmiasto.pl
Lewon Hajrapetjan wraz z kolegami w ubiegłym roku był o krok od awansu do baraży Euro 2012. Obecne eliminacje jego kadra rozpoczęła od wyjazdowego zwycięstwa nad Maltą 1:0 (czytaj więcej). We wtorek 23-latek po raz 14. wystąpił w reprezentacji Armenii.

W Lechii był ostatnio defensywnym pomocnikiem, przeciwko Bułgarii w Sofii zagrał jako lewy obrońca. Jego drużyna przegrała 0:1 (0:1) po golu Stanisława Manolewa w 43. minucie. Gospodarze zdobyli bramkę po dograniu wzdłuż pola bramkowego z lewego skrzydła na prawe, a zamykający akcję zawodnik nadbiegł ze strony, którą miał asekurować... Hajrapetjan. Po przerwie gdański piłkarz już nie pojawił się na boisku. I zdecydowała o tym nie tyle jego słabsza gra, co kłopoty zdrowotne.

Mecz był bardzo ostry. Sędzia Stephan Studer (Szwajcaria) pokazał aż dwie czerwone kartki Ormianom i jedną Bułgarowi, a ponadto dziewięciokrotnie sięgał po żółte kartki (tutaj 5:4 na "korzyść" gości).

O sile bułgarskiej reprezentacji, a może słabości naszej ligi, najlepiej świadczy fakt, że gracze, którzy w ekstraklasie uchodzą za gwiazdy czołowych klubów: Cwetan Genkow (Wisła Kraków) oraz Aleksandyr Tonew (Lech Poznań) cały mecz obejrzeli z ławki rezerwowych.

Do Pireusu wybrał się Vytautas Andruskievicius. Lewy obrońca Lechii w piątek zaliczył pełny mecz w zremisowanym pojedynku Litwy ze Słowacją 1:1 w Wilnie (przeczytaj więcej). Jednak przeciwko Grecji nie zagrał, całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych. Litwa uległa ćwierćfinaliście Euro 2012 0:2 (0:0).

Na wyjazdach, choć tylko towarzysko, grały juniorskie reprezentacje Polski, a w nich duża liczba aktualnych i byłych piłkarzy trójmiejskich klubów. Biało-czerwoni umówili się z rywalami na dwumecze. Na razie nieznacznie przegrywali. Rewanże odbędą się 13 września.

Kadra do lat 19 w Novym Mescie uległa Słowenii 2:3. Oba gole dla naszego zespołu strzelił Martin Kobylański. To syn byłego reprezentanta Polski - Andrzeja. 18-latek piłkarsko został ukształtowany w Niemczech i nawet sześciokrotnie grał w juniorskich reprezentacjach tego kraju. Tego lata pomocnik przeniósł się z Energie Cottbus do Werderu Brema, liczy na karierę w Bundeslidze, a decyzję do której reprezentacji będzie aspirować jako senior, odkłada na przyszłość.

Przeciwko Słowenii cały mecz na prawej obronie rozegrał Robert Sulewski (Arka), a przed nim, na prawej pomocy do 52. minuty grał Łukasz Kacprzycki (Lechia). Ponadto pełne spotkanie zaliczyli m.in. dwaj piłkarze, którzy przed rokiem opuścili Gdynię: bramkarz Oskar Rybicki (obecnie HSV Hamburg) i lewy obrońca Adrian Liberacki (Reggina).

W maju w Słowenii sukces odniosła reprezentacja Polski do lat 17, zajmując trzecie miejsce w finałach mistrzostw Europy (przeczytaj więcej). Obecność większość piłkarzy z tej ekipy wraz z trenerem Marcinem Dorną tworzy kadrę do lat 18.

Wyjazdowy dwumecz z Macedonią biało-czerwoni rozpoczęli od porażki w Strumnicy 0:1. Całe spotkanie w ataku rozegrał napastnik Arki Dariusz Formella, a do 56. minuty na lewym skrzydle grał jego klubowy kolega - Patryk Zenik. Na boisku nie pojawił się Damian Kugiel (Lechia), który również otrzymał powołanie do tej kadry.

Opinie (6)

• nie tylko te wyniki

pokazuje jaka nasza liga jest cienka
    jakie gwiazdy robi się z piłkarzy zagranicznych którzy w reprezentacji mogą co najwyżej posiedzieć na ławie

• 8 0

• Wielka szkoda...

...że Trójmiasto w piłce tak mało znaczy. Marzy mi się Lechia, Arka i Bałtyk w Ekstraklasie oraz silne na zapleczu Gedania i Polonia (obie Gdańsk).

• 15 1

• jak pilkarz z arki gra to wiadomo juz ze mecz przegrany, tak samo ja na reprezentacji flaga arki wisi to juz pech

-(

• 8 9

• Genkow

Ani Genkova nie nazwałbym gwiazdą, ani Wisły, na ten moment, czołową drużyną ligi.

• 7 1

• dziwne?

Za to Pierwsza wygrała.
    Tam nie ma gwiazd z Lechii.

• 4 1

• trójmiejska cienizna

Z wejherowskiego Gryfa dać do reprezentacji, tam ambitnych i chętnych do grania nie brakuje.

• 7 5

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 02.08.2021 godz. 18:00 LIVE!

18 Górnik Zabrze 2 0 0 2 1:5 0

Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Wyniki 2 kolejki:

• LECHIA GDAŃSK - Wisła Płock (poniedziałek, godz. 18)
  • Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 3:1 (1:1)
  • Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:3 (1:1)
  • Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (0:2)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:2 (1:0)
  • Radomiak Radom - Legia Warszawa 3:1 (0:0)
  • Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
  • Cracovia - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 3:0 (2:0)

02.08 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Wisła Płock LIVE!
08.08 (nd) godz.20:00 Śląsk Wrocław typuj LECHIA Gdańsk
14.08 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj Cracovia
24.07 (sob) godz.17:30 Jagiellonia Białystok 1:1 LECHIA Gdańsk LIVE!
16.05 (nd) godz.17:30 Jagiellonia Białystok 2:1 LECHIA Gdańsk LIVE!

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 07.08.2021 godz. 20:30 LIVE!

18 Sandecja Nowy Sącz 1 0 0 1 0:3 0

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach. Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.