Porażki tenisistów MRKS DGT Gdańsk

21 stycznia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Zgodnie z przewidywaniami, tenisiści stołowi MRKS DGT Gdańsk nie sprostali czołowym zespołom ekstraklasy. W Ostródzie podopieczni Bronisława Zygmanowskiego przegrali 1:4, a dzień później we własnej hali ulegli Gazowi Polskiemu ZSMP Zielona Góra 0:4. Jedyny punkt dla naszej drużyny zdobył Alan Woś, który za tydzień zagra w Nowym Sadzie w juniorskim TOP 12!

Obaj przeciwnicy, świadomi swojej przewagi, postanowili dać szanse zawodnikom rezerwowym. Jednak wyraźnie się asekurowali. Wymienili tylko po jednym ogniwie w drużynie, a ponadto Xu Kai w Ostródzie i Grzegorz Adamiak w Gdańsku uważnie śledzili grę i w razie potrzeby zapewne wyszliby do stołu. Niewiele brakowało, a Chińczyk byłby fatygowany. Po pierwszej turze singli MRKS przegrywał 1:2, gdyż Karol Skolimowski uległ Marcinowi Kusińskiemu, a Piotr Kołaciński - Łukaszowi Godlewskiemu po 0:3, ale w takim samym stosunku Tomasza Sposoba ograł Woś. Co więcej, w deblu Alan i Karol początkowo poczynali sobie rewelacyjnie. Kusiński i Godlewski przegrywali z nimi już 0:2 w setach i 3:7 w trzeciej partii! Niestety, remisu nie doczekaliśmy się. Ostródzianie wygrali tego seta na przewagi, w czwartym odrobili straty z 2:5, by zwyciężyć na przewagi, a w piątym triumfowali gładko 11:5.

Mając w planie nazajutrz kolejny mecz ligowy (tym razem zaległy z 10. kolejki) trener Zygmanowski postanowił oszczędzić siły Wosia. Junior nie grał z Kusińskim, któremu po trzech setach uległ Filip Szymański.
Przeciwko zielonogórzanom powtórzyła się historia z nieszczęsnym deblem, ale tym razem realizował ją już solo Skolimowski. W trzecim pojedynku dnia powinien on zdobyć honorowy punkt, gdyż prowadził z Krzysztofem Stamirowskim 2:0 w setach i 10:8 w następnej partii. Niestety, zmarnował obie piłki meczowe i cały pojedynek przegrał 2:3.
Tym samym dorobek MRKS w meczu z Gazem Polskim ograniczył się do dwóch wygranych setów. W pierwszej grze Woś urwał go Tomaszowi Redzimskiemu, a w deblu Woś i Skolimowski ulegli 1:3 Redzimskiemu i Danielowi Górakowi. Wcześniej ten ostatni ograł Kołacińskiego 3:0.

- Podobnie jak w pierwszej rundzie przegraliśmy z gazem 0:4, z tą różnicą, że w Zielonej Górze mecz trwał godzinę, a w Gdańsku graliśmy dwa razy dłużej - mówi trener Zygmanowski.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Odra CB Roeben Głoska

Księgienice - Pogoń Siedlce 4:0, Olimpia-Unia Grudziądz -
Gaz Polski 2:4, Ceramika Gliwice - AGIS-Bau Pabianice 2:4, AZS PW Alf Fourmen Wrocław - Alumn Płock 1:4.
1. Odra 20:2 42-15
2. Legiz 20:2 42-12
3. Gaz Polski 18:4 40-19
4. Agis-Bau 12:10 28-34
5. Olimpia-Unia 10:12 34-28
6. Fourmen 10:12 26-33
7. Ceramika 8:14 27-39
8. Alumn 4:18 21-38