• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Portal trojmiasto.pl patronuje przyszłym gwiazdom

Krzysztof Klinkosz
26 listopada 2009 (artykuł sprzed 13 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Słabo strzelali, źle bronili, nie mieli lidera
W mistrzostwach świata do lat 20 w "Olivii" będzie obejrzeć m.in. mecz Polska - Włochy. W mistrzostwach świata do lat 20 w "Olivii" będzie obejrzeć m.in. mecz Polska - Włochy.

Polska, Białoruś, Chorwacja, Kazachstan, Norwegia i Włochy walczyć będą w Gdańsku w hokejowych mistrzostwach świata Pierwszej Dywizji do lat 20. To bezpośrednie zaplecze reprezentacji seniorskich swoich krajów, a zatem mamy nadzieje, że są tutaj kandydaci na przyszłe gwiazdy lodowych tafl. Turniej zostanie rozegrany w "Olivii" od 14 do 20 grudnia. Patronat medialny nad zawodami objął portal trojmiasto.pl.Jest szansa, aby w turnieju wystąpiła mocna reprezentacja hokeistów gdańskiego Stoczniowca. W szerokiej kadrze, która przygotowuje się do turnieju, znalazło się aż ośmiu gdańszczan. Obok zawodników z Nowego Targu to najliczniejsza grupa hokeistów z jednego klubu. W gronie tym znaleźli się m.in. Aron Chmielewski czy Maciej Rompkowski, którzy są podstawowymi graczami drużyny występującej w PLH.

- Mam nadzieję, ze teraz będzie lepiej. Teoretycznie z Chorwacja powinniśmy łatwo się uporać, uważam, też, że z innymi drużynami powinniśmy powalczyć. W składzie reprezentacji na te mistrzostwa znalazło się wielu graczy z ubiegłorocznej kadry do lat 18, która w Mińsku osiągnęła bardzo dobry rezultat plasując się na drugiej pozycji. Polacy byli o krok od awansu do światowej elity - powiedział podczas konferencji zapowiadającej mistrzostwa sekretarz generalny PZHL Marek Bykowski.

Miejmy również nadzieję, ze "własne ściany" i doping publiczności pozwoli biało-czerwonym na osiągnięcie lepszego miejsca niż na mistrzostwach świata w minionym roku, gdzie Polacy zajęli przedostatnie miejsce, wygrywając zaledwie jedno spotkanie.

Reprezentacja Polski na przełomie listopada i grudnia przygotowywać się będzie na zgrupowaniu w Sosnowcu, 2 grudnia rozegra sparing z Orlikiem Opole a już od 3 grudnia aż do mistrzostw "biało-czerwoni" przebywać będą w Gdańsku z krótka przerwą na "wypad" do Kijowa i mecze z rówieśnikami z Ukrainy. W kadrze na turniej znajdzie się 22 graczy.

Podczas swojego pobytu w Gdańsku, tuż przed rozpoczęciem turnieju wybrani reprezentanci Polski udadzą się do szkół aby spotkać się z młodzieżą i zachęcić do kibicowania młodym hokeistom, zdaniem organizatorów turnieju przyczynić się to ma nie tylko do popularyzacji turnieju ale też całej dyscypliny. Polacy wraz z reprezentacją Chorwacji zakwaterowani zostaną w Domu Sportowca znajdującym się w kompleksie Hali Olivia. Pozostałe ekipy zamieszkają w hotelu Marina.

To kolejna duża impreza hokejowa w Gdańsku. Jak przypomina klub w roku 1976, w Olivii rywalizowali hokeiści z Grupy C, w 2000 roku odbył się przedolimpijski turniej kwalifikacyjny, a w 2004 roku w Gdańsku rozegrano mistrzostwa świata Pierwszej Dywizji.

Wstęp na mecze o 13.00 i 16.30 będzie wolny, a jedynie pojedynki o godz. 20.00 będą biletowane. Cena wejściówki to 10 złotych. Dzieci do lat 7 pod opieką dorosłych wchodzą na wszystkie mecze za darmo.

Reprezentacja Polski (z tego grona wybrana będzie 22-osobowa kadra turniejowa)

Bramkarze: Nikifor Szczerba (KTH KM Krynica), Krzysztof Bojanowski (Sokoły Toruń), Bartłomiej Niesłuchowski (MMKS Nowy Targ)

Obrońcy: Adrian Kowalczyk, Dawid Maciejewski, Krzysztof Kantor (wszyscy Stoczniowiec Gdańsk), Władysław Bryniczka, Michał Marek, (obaj MMKS), Bartłomiej Stępień (Polonia Bytom), Bartłomiej Bychawski (Zagłębie Sosnowiec), Jakub Wanacki (Orlik Opole), Bartłomiej Pociecha (KTH KM)

Napastnicy: Krzysztof Wróblewski, Aron Chmielewski, Szymon Marzec, Maciej Rompkowski (wszyscy Stoczniowiec), Bartłomiej Neupauer, Piotr Kmiecik Kasper Bryniczka, Damian Kapica (wszyscy MMKS), Radosław Galant, Jakub Witecki (obaj GKS Tychy), Piotr Winiarski (TKH Toruń), Mateusz Wilusz (KH Sanok), Damian Piotrowicz (UKH Unia Oświęcim), Patryk Kogut (MUKS Janow), Mateusz Bepierszcz (UHKS Mazowsze)

Trenerem jest Mieczysław Nahunko.

Terminarz Turnieju:

14 grudnia (poniedziałek)
Włochy - Białoruś godz. 13.00
Chorwacja - Kazachstan godz.16.30
Polska - Norwegia godz. 20.00 (przed meczem Polaków nastąpi ceremonia uroczystego otwarcia mistrzostw)

15 grudnia (wtorek)
Kazachstan - Włochy godz. 13.00
Norwegia - Chorwacja godz. 16.30
Polska - Białoruś godz. 20.00

16 grudnia (środa) - Dzień Wolny

17 grudnia (czwartek)
Białoruś - Norwegia godz. 13.00
Chorwacja - Włochy 16.30
Polska - Kazachstan godz. 20.00

18 grudnia (piątek)
Białoruś - Chorwacja godz. 13.00
Norwegia - Kazachstan godz. 16.30
Polska - Włochy 20.00

19 grudnia (sobota ) - Dzień Wolny

20 grudnia (niedziela)
Kazachstan - Białoruś godz. 13.00
Norwegia - Włochy godz. 16.30
Polska - Chorwacja godz. 20.00

Miejsca

Opinie (39) ponad 10 zablokowanych

 • czy to prawda ze na hokej często chodzą większe patologie niż na piłke??

  pytam bo w sumie chciałbym się wybrać a taką plotke już nie raz słyszałem

  • 2 26

 • FAJNIE ŻE MECZE SĄ ROZGRYWANE DWUKROTNIE -

  BĘDĘ MÓGŁ SOBIE ZNOWU OGLĄDNĄĆ (PO WTORKU) I W CZWARTEK

  Białoruś - Norwegia godz. 13.00
  Chorwacja - Włochy 16.30

  OT POLACY JAKI POMYSŁOWY NARÓD - DWA RAZY SKASUJĄ ZA BILETY (RODAKÓW NIE PIERWSZY RAZ)

  SUPER ZE CZYTACIE CO PISZECIE !!! - PREDZEJ, PREDZEJ PANIE OBERSZTUMBARFIRER !!!!

  • 1 1

 • PÓJDZ I SIĘ PRZEKONAJ

  PÓJDZ I SIĘ PRZEKONAJ

  • 3 1

 • wole się zabezpiczyć i sprawdzic przed tym zanim zabiore kobiete w chlew

  • 0 5

 • Na trybunach sielanka.

  • 0 0

 • no gdyby nasza seniorska repra miała grac w takiej grupie to na pewno walczyłaby o utrzymanie (i to niekoniecznie z powodzeniem, bo Chorwacja rośnie w siłę). Juniorzy myślę też wyżej niż 3 miejsce (od końca rzecz jasna) nie podskoczą ...

  • 2 0

 • patole

  najwieksza patologie jaka widzialem na hali to prezes i jego rodzina

  • 11 0

 • Bardziej bym się bał o zdrowie psychiczne oglądając popisy nr 22 na lodzie.

  • 8 0

 • 10zł...

  Chyba lekka przesada jak na MŚ Juniorów..... :/....

  Brawo Prezesie!! Tam też swoją działkę usłyszysz :). Tylko przygotuj jakaś krótką wypowiedz przed ceremonią otwarcia bo i tak cię ludzie zagwiżdżą :D

  • 15 2

 • Gdybym przypadkiem...

  ...nie wszedł na trojmiasto.pl to w życiu bym się nie dowiedział, że jest organizowana w Gdańsku taka impreza jak Mistrzostwa Świata Juniorów..... Zarząd i jego działania marketingowe - istnieje coś takiego?!?!?!?!?!?!

  • 18 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane