Polska uległa w finale Hiszpanii

8 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Co dalej z reprezentacją szczypiornistów?
Hiszpanie byli dla polskich szczypiornistów znacznie bardziej wymagającym rywalem niż Rosjanie. Nie było powtórki z Kataru, gdzie górą byli biało-czerwoni. Hiszpanie pokonali nasz zespół w Ergo Arenie już po raz drugi, poprzednio w 2014 roku. Na zdjęciu Michał Daszek i Michał Jurecki. Hiszpanie byli dla polskich szczypiornistów znacznie bardziej wymagającym rywalem niż Rosjanie. Nie było powtórki z Kataru, gdzie górą byli biało-czerwoni. Hiszpanie pokonali nasz zespół w Ergo Arenie już po raz drugi, poprzednio w 2014 roku. Na zdjęciu Michał Daszek i Michał Jurecki.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn przegrała finałowy mecz międzynarodowego turnieju w Ergo Arenie z Hiszpanią 20:23 (8:12). Biało-czerwoni zdobyli pięć ostatnich bramek z rzędu, ale to było za mało, by odwrócić losy pojedynku, który cały czas toczył się pod kontrolą dwukrotnych mistrzów świata. W spotkaniu o trzecią lokatę Szwedzi pokonali Rosjan 32:28. W niedzielę zaprezentowano oficjalny hymn Euro 2016. Jak informowaliśmy jedna z grup tych mistrzostw rozgrywana będzie w hali na granicy Gdańska i Sopotu.

POLSKA POLSKA
HISZPANIA HISZPANIA
Wyszomirski - Krajewski 1, Orzechowski 2, Bielecki 2, Wiśniewski, B.Jurecki 3, M.Jurecki 5, Konitz 2, Grabarczyk, Gliński 1, Masłowski 1, Majdziński, Daszek 1, Gębala 2, Przybylski
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Mazeika, Gatelis (Litwa),
Widzów: 6000
Corrales - Ruiz, Maqueda 1, Fernandez 1, Rodriguez 1, Morros De Argila, Baena 2, Arino 2, Guardiola 1, Goni, Mindegia 3, Del Arco 4, Dujszebajew, Molina 2, Cabanas 5

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PIERWSZEGO DNIA TURNIEJU

Przed meczem finałowych zaprezentowano hymn Euro 2016

W meczu o 3. miejsce w turnieju Szwedzi pokonali Rosję 32:28.
Przed kibicami w Ergo Arenie Mika Urbaniak premierowo wykonała utwór "Come Play With Us", który będzie hymnem mistrzostw Europy 2016.
Burza oklasków powitała zawodników obu drużyn. W hali tak jak w sobotę zasiada około 7000 kibiców.
1'
Początek meczu. Przy piłce Hiszpanie.
1'
Od początku z trybun płynie głośny doping "Polska!"
1'
Nieudane ataki Hiszpanów, szczelna defensywa biało-czerwonych. Teraz to oni budują atak
2'
Zbyt długo, piłka dla Hiszpanów
3'
Rzut Dujszebajewa (HISZPANIA) znakomicie broni Wyszomirski (POLSKA).
4'
Żółtą kartką otrzymuje Morros De Argila (HISZPANIA).
4'
Rzut M.Jureckiego (POLSKA) zablokowany. Za nami 4 minuty gry, ale wciąż żadna z drużyn nie zdobyła bramki
5'
[0:1] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Baena (HISZPANIA).
5'
Żółtą kartką otrzymuje Guardiola (HISZPANIA).
6'
Corrales (HISZPANIA) broni rzut karny Krajewskiego (POLSKA)
7'
[1:1] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA).
7'
Żółtą kartką otrzymuje Grabarczyk (POLSKA).
8'
[1:2] Bramkę zdobywa Cabanas (HISZPANIA).
8'
[1:3] Bramkę zdobywa Arino (HISZPANIA).
8'
Różnicę klas jaka dzieli Hiszpanów od wczorajszych przeciwników, czyli Rosjan jest bardzo widoczna. Biało-czerwoni mają spore trudności z przedarciem się przez defensywę byłych mistrzów świata.
9'
Corrales (HISZPANIA) broni rzut Daszka
11'
[2:3] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
12'
[2:4] Bramkę zdobywa Del Arco (HISZPANIA).
13'
[2:5] Bramkę po zabójczej kontrze zdobywa Del Arco (HISZPANIA).
13'
Nieudany atak Polaków, tracą piłkę
14'
[2:6] Bramkę zdobywa Mindegia (HISZPANIA).
14'
B.Jurecki (POLSKA) wywalczył rzut karny
14'
[3:6] Bramkę z 7. metra zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
14'
Odezwała się grupka hiszpańskich kibiców śpiewających "Espania!". Szybko, ale kulturalnie zagłuszyli ich fani biało-czerwonych.
15'
Na parkiecie leżą Grabarczyk (POLSKA) i Baena (HISZPANIA).
15'
Wygląda na to, że wszystko w porządku. Baena (HISZPANIA) będzie rzucał karnego
15'
Jego rzut broni Wyszmoirski
16'
I znów z trybun głośne "Polska!"
16'
Faul w ataku popełnił Gliński (POLSKA)
16'
Z impetem o parkiet uderzył Del Arco (HISZPANIA) po starciu z Orzechowskim (POLSKA)
wykluczenie
16'
Orzechowski (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
czas
17'
Przerwa na żądanie (HISZPANIA).
19'
[4:6] Bramkę z rzutu karnego zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
20'
[4:7] Bramkę zdobywa Mindegia (HISZPANIA).
20'
[5:7] Bramkę po rzucie kozłem zdobywa Orzechowski (POLSKA).
21'
[6:7] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA). Znakomita kontra po udanej interwencji Wyszomirskiego
22'
W słupek rzucił Molina (HISZPANIA)
24'
[6:8] Bramkę zdobywa Guardiola (HISZPANIA).
25'
W sytuacji sam na sam z bramkarzem fatalnie spudłował B.Jurecki (POLSKA)
26'
[6:9] Bramkę zdobywa Fernandez (HISZPANIA).
27'
[6:10] Bramkę zdobywa Fernandez (HISZPANIA). Okres dużej przewagi Hiszpanów po szybkich akcjach
27'
[6:11] Bramkę zdobywa Molina (HISZPANIA). To już czwarte z rzędu trafienie Hiszpanów
28'
[7:11] Bramkę zdobywa Gliński (POLSKA).
29'
Żółtą kartką otrzymuje Konitz (POLSKA).
30'
[8:11] Bramkę zdobywa Orzechowski (POLSKA).
30'
[8:12] Bramkę zdobywa Molina (HISZPANIA).
30'
Koniec I połowy. Hiszpania prowadzi z Polską 12:8
W pierwszej połowie Hiszpanie prezentowali się lepiej, w szczególności na początku spotkania. Polacy mieli duże problemy z przejściem ich obrony, a także oddawali sporo rzutów z nieprzygotowanych pozycji.
31'
Rozpoczęła się II połowa.
31'
[9:12] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
31'
Maqueda (HISZPANIA) trafił piłką w spojenie bramki
32'
[9:13] Bramkę zdobywa Mindegia (HISZPANIA). Dobijał rzut kolegi, po którym piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od linii bramkowej
33'
[10:13] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
34'
Hiszpanie po przerwie mają problemy z pokonaniem Wyszomirskiego (POLSKA). Oddają dużo rzutów, ale na razie piłka wpadła do siatki tylko raz
34'
[11:13] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
34'
Świetny początek drugiej połowy w wykonaniu Polaków
35'
[11:14] Bramkę zdobywa Arino (HISZPANIA).
37'
[12:14] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bielecki (POLSKA).
38'
[12:15] Bramkę zdobywa Cabanas (HISZPANIA).
40'
[12:16] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Cabanas (HISZPANIA).
41'
Znakomita interwencja nogami Wyszomirskiego (POLSKA)
41'
[12:17] Bramkę zdobywa Maqueda (HISZPANIA). Potężny rzut na dalszy słupek, Wyszomirski bez szans
42'
[13:17] Bramkę zdobywa Masłowski (POLSKA).
44'
[13:18] Bramkę zdobywa Del Arco (HISZPANIA).
46'
Pojedynek sam na sam z rywalem wygrywa Wyszomirski (POLSKA)
czas
46'
Przerwa na żądanie (POLSKA).
47'
[14:18] Bramkę zdobywa Gębala (POLSKA), gdynianin, który wczoraj debiutował w pierwszej reprezentacji.
48'
[14:19] Bramkę zdobywa Del Arco (HISZPANIA).
49'
[15:19] Bramkę zdobywa Gębala (POLSKA).
50'
[15:20] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Cabanas (HISZPANIA).
51'
[15:21] Bramkę zdobywa Rodriguez (HISZPANIA).
53'
[15:22] Bramkę zdobywa Baena (HISZPANIA).
wykluczenie
53'
M.Jurecki (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
czas
54'
56'
[15:23] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Cabanas (HISZPANIA).
56'
[16:23] Bramkę zdobywa Krajewski (POLSKA) i przełamuje niemoc biało-czerwonych.
57'
[17:23] Bramkę zdobywa Konitz (POLSKA).
58'
[18:23] Bramkę zdobywa Konitz (POLSKA).
czas
59'
59'
[19:23] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
59'
Zryw Polaków, ale chyba jednak zbyt późny
59'
Na parkiecie leży Wyszomirski (POLSKA), który ucierpiał podczas interwencji
59'
Z trybun głośny doping "Piotrek!" dla naszego bramkarza
59'
Już wszystko w porządku, wznawiamy grę
60'
[20:23] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA).
60'
Koniec meczu. Hiszpania pokonała Polskę 23:20 (12:8) i wygrała turniej w Gdańsku. Podopieczni Manolo Cadenasa kontrolowali wynik praktycznie przez cały mecz. Wydawało się, że Polacy w drugiej połowie zdołają pokusić się o odrobienie strat, ale to wymagałoby jeszcze lepszej gry. Trzecie miejsce zajęła Szwecja, a czwarte Rosja.