Posnania - Lechia Gdańsk 5:35. Kolejny łącznik z RPA. Debiutant Ronaldo Daniels

Opinie (8)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Wraca ekstraliga rugby. Grają: Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Transfer do USA
Zavien Klaasen zdobył dwa przyłożenia dla Lechii Gdańsk i dobrze wprowadził do drużyny swojego rodaka z RPA, debiutującego Ronaldo Danielsa. Zavien Klaasen zdobył dwa przyłożenia dla Lechii Gdańsk i dobrze wprowadził do drużyny swojego rodaka z RPA, debiutującego Ronaldo Danielsa.

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Posnanią 35:5 (21:5) w 16. kolejce ekstraligi rugby, a już w 52. minucie zapewniła sobie punkt bonusowy po czwartym przyłożeniu. Biało-zieloni w tym sezonie zaprezentowali już piątego łącznika ataku. Tym razem sięgnęli do RPA. W Poznaniu, na pozycji numer 10 zadebiutował Ronaldo Daniels. W niedzielę o 16 w hitowym spotkaniu Ogniwo Sopot ugości Budo 2011 Aleksandrów Łódź, a pół godziny wcześniej Arka Gdynia zmierzy się na wyjeździe z Orkanem Sochaczew.

Orkan Sochaczew - Arka Gdynia 68:26. Przeczytaj relację z niedzielnego meczu

Ogniwo Sopot - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 42:17. Przeczytaj relację z drugiego niedzielnego meczu

Punkty dla Posnanii:
Bartosz Kubalewski 5

Punkty dla Lechii:
Zavien Klaasen 10, Paweł Boczulak 10, Milan Kossakowski 5, Marcel Nel 5, Radosław Dabkiewicz 5

LECHIA: Nel (57 Olszewski), Beśka (70 Dobkowski), Szymanowski (65 Koper) - Dabkiewicz, Krużycki (56 Wasilewski) - Płonka, Kossakowski (72 Górniewicz), Smoliński - Boczulak (65 Janeczko) - Daniels (57 Rokicki) - Czerniak, Klaasen, Wójtowicz, Kolas - Kruszczyński (37 Niespodziany)

Mecz toczył się przy padającym deszczu. Od początku zarysowała się przewaga Lechii w formacji młyna. Mimo że wrzut do młyna kilka metrów od własnego pola punktowego mieli rywale, to gdańszczanie ich przepchnęli, przejęli piłkę i Milan Kossakowski już w 7. minucie zdobył przyłożenie.

Przeczytaj na co liczyli trenerzy trójmiejskich rugbistów przed 16. kolejką ekstraligi

W 20. minucie poznańscy zawodnicy protestowali u sędziego Tomasza Stępnia, gdyż uważali, że po wrzucie z autu Lechii, źle "zapięty" został maul, ale powinni mieć pretensje przede wszystkim do siebie, gdyż nieco zaspali, a przede wszystkim znów dali się przepchnąć. W powietrzu piłkę zdobył Michał Krużycki, a akcję wykończył Zavien Klaassen.

Posnania - Lechia Gdańsk 5:35 - transmisja video

Sześć minut później pachniało przyłożeniem dla Posnanii. Gospodarze mieli karne tuż przed polem punktowym Lechii. Chcieli grać szybko, ale jak się okazało, zrobili to zbyt szybko, a przede wszystkim niedokładnie.

Wówczas po raz pierwszy dał o sobie znać Ronaldo Daniels. To on przechwycił piłkę i przebiegł z nią dobre 60 metrów. Gdy na połowie przeciwnika wsparł go rodak Klaasen, Lechia zdobyła trzecie przyłożenie.

Ronaldo Daniels to już piąty łącznik ataku w tym sezonie w Lechii Gdańsk. Ronaldo Daniels to już piąty łącznik ataku w tym sezonie w Lechii Gdańsk.
Jednak Posnania nie rezygnowała. Nawet mając dobre sytuacje nie kopała na słupy a za wszelką cenę dążyła do przyłożenia, gdyż na własnym stadionie nie zdobyła go od marca. Po pół godzinie gry wreszcie ta sztuka im się udała. Na gdańskie pole punktowe wbiegł najskuteczniejszy rugbista Posnanii - Bartosz Kubalewski.

To wydarzenie nie zmieniło obrazu gry. Po przerwie nie tylko, że zwycięstwo Lechii nie było zagrożone, ale biało-zieloni pewnie podążyli po punkt bonusowy. Gdy w 52. minucie formacja młyna znów pokazała zdecydowanie większą siłę niż rywale, dodatkowa zdobycz powędrowała na konto ekipy Pawła Lipkowskiego.

Natomiast szkoleniowiec na dobre zaczął zmieniać skład po niespełna godzinie gry, gdy udało się jego zespołowi zdobyć piąte przyłożenie. Warto też podkreślić wszystkie celne, pięć kopów z podwyższeń Pawła Boczulaka, który boisko opuścił w 65. minucie.

Natomiast po niespełna godzinie gry zszedł nowy nabytek Lechii. Jak podał klub debiutujący łącznik ataku z RPA występował zarówno w drużynach uniwersyteckich, w Varsity Cup, jak i w Currie Cup.

10 Up Fitness Skra Warszawa 16 6 0 10 367:309 -52
* W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż.
* Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
* Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
* Up Fitness Skra Warszawa w 10. kolejce otrzymała trzeciego walkowera. W związku z tym drużyna otrzymała karę -10 punktów, została wykluczona z dalszych rozgrywek, jej kolejne mecze weryfikowane będą jako walkowery 25:0 na korzyść rywali, a jednocześnie klub został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli bez prawa gry w meczu barażowym o utrzymanie.
* Grająca w rundzie jesiennej drużyna Master Pharm Łódź w rundzie wiosennej zmieniła nazwę na Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
Tabela wprowadzona: 2023-05-07

Wyniki 16 kolejki

• OGNIWO SOPOT - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 42:17 (30:5)
  • Orkan Sochaczew - ARKA GDYNIA 68:26 (42:7)
  • Posnania - LECHIA GDAŃSK 5:35 (5:21)
  • Awenta Pogoń Siedlce - Juvenia Kraków 17:37 (10:24)
  • Up Fitness Skra Warszawa - Edach Budowlani Lublin 0:25 (walkower)

Opinie (8) 4 zablokowane

Wszystkie opinie

• popatrzyłem na fotkę i powiem tak: jaki klub taki Ronaldo

• 14 6

• ciekawe czy on bardziej Ronaldo czy Daniels :) (1)

• 9 3

• bankowo po miesiącu gdanszczanin z dziada pradziada i bez kompleksów braniewskich

• 0 2

• Ronaldo (3)

Dla mnie osobiście na 10 może grać i Kaczyńsky. Chwalicie się nowymi zawodnikami fajnie, ale wytłumaczcie się jak to się dzieje ze w sezonie 2022/23 odeszło wielu zawodników a na pozycji N10 grało az 5 graczy ?
    Wielu tzw. Weteranów, którzy maja po 35-37 lat jest w lepszej niż obecni zawodnicy. Porównaj formę rokickiego z Narwojszem. Czemu w klubie jest gruby Tomek a nie ma Patryka ? Bo był niewygodny i miał swoje zdanie ? Czy przytoczycie jakaś inna historie ? Dopóki będziecie tak wszystko tuszować i udawać ze jest Ok czeka was ta sama droga jak piłkarzy.

• 12 0

• W weteranach wszyscy znają prawdę jak jest ;) i gonimy leszczy ;) Chyba, ze przyznają się do błędu i przeproszą. Były takie sytuacje ;)

• 5 1

• A ja mam największe beki jak komentator Piotr mówi, że do składu po kontuzji wrócili zawodnicy XYZ hahah. 2 wyroki i doping. Kontuzja psychiczna ?