Posnania - Arka Gdynia 29:68. Pogrom po przerwie i pierwsza wygrana "Buldogów"

dak.
17 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Arka Rugby

Arka Gdynia odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23. Arka Gdynia odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23.

Arka Gdynia pokonała Posnanię Poznań 68:29 (19:15) w 4. kolejce ekstralidze rugby i odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23. Jest ono w pełni zasłużone, bo po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej zdeklasowali rywala. Oba zespoły dopisały po jednym punkcie ofensywnym za minimum cztery przyłożenia.

Sprawdź, jak wygrana Ogniwa Sopot zmieniła lidera ekstraligi

Dlaczego Lechii Gdańsk zabrakło minuty, aby został liderem ekstraligi?

Punkty dla Posnanii: Bartosz Kubalewski 10, Mateusz Nitschke 5, Michał Hebda 5, Dawid Kinast 5, Michał Wrona 2, Wojciech Kapustka 2

Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 23, Szymon Sirocki 20, Kacper Krużycki 10, Oskar Zypper 5, Paweł Grzenkowicz 5, Mykoła Karasewicz 5

ARKA: Kasperek (41 Derwis), Mohyła (49 Bojke), Williams (70 Bartkowiak) - Papunashvili (70 Kruk-Miler), Zypper - Ziętkowski, Krużycki, Chirume (50 Kuzimski) - Szyc - Banaszek - Szopa (53 Steindl), Grzenkowicz, Karasewicz (61 Wolszon), Lipski (50 Stosik) - Sirocki

Przed spotkaniem 4. kolejki ekstraligi rugby w Poznaniu zęby ostrzyły sobie oba zespoły. Ani Arka Gdynia, ani Posnania nie wygrały jeszcze żadnego meczu w sezonie 2022/23, ale w sobotę tylko jedna z nich mogła zapisać pierwsze zwycięstwo na koncie. O tym, jak bardzo zależy na nim rugbistom, przekonywaliśmy się od samego początku. Obie drużyny szły na wymianę ciosów.

Posnania - Arka Gdynia. Zobacz transmisję z meczu

Wynik został otwarty już w 4. minucie. Autorem pierwszego przyłożenia okazał się Mateusz Nitschke, po którym gospodarze wygrywali 5:0.

"Buldogi" zdążyły się przebudzić i z biegiem czasu przejmowali inicjatywę. Efektem ich starań było przyłożenie Szymona Sirockiego w 20. minucie. Udaną próbę podwyższenia zaliczył Dawid Banaszek, dzięki czemu przyjezdni objęli prowadzenie 7:5.

Jednak ich radość nie trwała długo, bo chwilę później Michał Kempa wykorzystał błąd arkowców w formacji młyna i pognał w stronę pola punktowego. W ten sposób jego drużyna znów prowadziła (10:7).

Mimo utraty korzystnego, podopieczni Dariusza Komisarczuka konsekwentnie kontynuowali swój plan. I to przyniosło kolejne przyłożenia rewelacyjnie grającego tego dnia Sirockiego. Natomiast Banaszek zdołał podwyższyć tylko raz. Warto jednak dodać, że przy trzeciej próbie miał trudną pozycję.

Wydawało się, że arkowcy będą mogli zejść na przerwę przy stanie 19:10, ale w ostatniej akcji pierwszej połowy pozwolili Dawidowi Kinastowi na przyłożenie. To sprawiło, że po 40 minutach gry mieliśmy wynik 19:15 dla Arki.

Ekscytująca kolejka w ekstralidze rugby. Przeczytaj, jaka będzie stawka niedzielnych meczów

Emocji nie brakowało także po zmianie stron. Od przyłożenia zaczął Bartosz Kowalewski, a po chwili pierwszą udaną próbę podwyższenia wykorzystał Bartosz Wrona. Na tym jednak gra miejscowych się zacięła.

Niemal do końca spotkania przy głosie byli już tylko żółto-niebiescy. Najpierw przyłożenie zdobył Oskar Zypper, ale później było już tylko łatwiej. Defensywa Posnani się posypała, na czym korzystali Kacper Krużycki, Paweł Grzenkowicz czy Sirocki, którzy bez większych kłopotów przykładali piłkę w polu punktowym.

Podopieczni trenera Komisarczuka wygrali ostatecznie 68:29. Tym samym zdobyli więcej punktów, niż we wszystkich trzech poprzednich spotkaniach - 24. To ich pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Trener "Buldogów" trochę odszczekuje. Przeczytaj relację poprzedniego meczu z Master Pharm Łódź

10 Posnania Poznań 4 0 0 4 44:291 0
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Nikt nie spada bezpośrednią. Ostatnia drużyna gra baraż z mistrzem I ligi. Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
Tabela wprowadzona: 2022-09-19

Wyniki 4 kolejki

• OGNIWO SOPOT - UP Fitness Skra Warszawa 25:22 (22:12)
  • Posnania - ARKA GDYNIA 29:68 (15:19)
  • Orkan Sochaczew - LECHIA GDAŃSK 27:25 (14:10)
  • Juvenia Kraków - Master Pharm Rugby Łódź 17:49 (3:21)
  • Awenta Pogoń Siedlce - Edach Budowlani Lublin 10:31 (10:17)
dak.

Opinie (8) 2 zablokowane

Wszystkie opinie

• Jak do tej pory zgodnie z oczekiwaniami kibiców. Posnania to poziom zaplecza Extraligi tak że wszystko się zgadza.

• 5 0

• Pogoń donosi na Posnanię (2)

Posnania została ukarana odjęciem jednego pkt , za brak w składzie w meczu z Orkanem Sochaczew 2 młodzieżowców U 21.
    Posnania w tym dniu posiadała tylko jednego.
    Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że pismo do KGiD złożyła Pogoń Siedlce.
    Czyżby w Siedlcach powołano specjalną komórkę d/s przeglądania protokołów meczowych wszystkich zespołów ligowych?

• 6 0

• Odwołanie

Posnania powinna się odwołać.
      W przepisach jest wyrażnie, że protest należy zgłosić max po 48 godzinach od rozpoczęcia meczu.
      Mecz rozpoczął się o godz. 13.00 , a Pogoń złożyła wniosek o godz. 13.55.
      Jest to podane w decyzji KGiD

• 5 0

• Chrosciel musi coś robić na sportowej emeryturze. Zresztą to ten sam region poziomu donosicelstwa Lublin, Siedlce.
      Pogoń i Lublin dwaj przyjaciele donosy i apelacje to nasze cele. Zrobić afere dobrze potrafimy, niejednemu jeszcze punkty zagrabimy :)

• 6 1

• 2-ga połowa super, ale z RPA średnio

• 8 1

• Opinia wyróżniona

Brawo Arka (1)

W końcu wygrana. Może to będzie jakieś przełamanie...

• 9 7

• Poczekajmy do następnych spotkań.

• 8 1

• prawie 100pkt w meczu

Bonus ofensywny dla Posnanii, ktora przegrywa roznica 40pkt... Cóż, takie przepisy