Powalczyły mocniej niż poprzednio

7 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Siatkarki Gedanii Żukowo w trzeciej kolejce PlusLigi Kobiet przegrały na wyjeździe z Enion Energią MKS Dąbrową Górniczą 0:3 (17:25, 17:25, 15:25). Gedanistkom znów najbardziej brakowało pewnego przyjęcia i siły ognia w ataku.

MKS: Haładyn zdobyła 3 punkty, Szczurek 11, Liniarska 7, Pura 13, Walawender 15, Gajgał 8, Tkaczewska (libero).

GEDANIA: Pasznik 2, Plebanek 7, Szymańska 5, Kocemba 4, Sachmacińska 8, Łysiak 2, Siwka (libero) oraz Jeromin 3, Rzepnikowska.

Szanse Gedanii na mocniejsze postawienie się faworytowi spadły w noc przed meczem. - Rozchorowała się Natalia Kurnikowska. Miała 38 stopni gorączki. Konieczna była wizyta w szpitalu - informuje Grzegorz Wróbel, szkoleniowiec gedanistek.

Obie drużyny tego dnia wykonały po 90 ataków. Szkopuł w tym, że MKS zdobył 2 nich o 14 punktów więcej w przekroju całego spotkania. Gedania miała skuteczność zaledwie na poziomie 29 procent. Znów też w naszej drużynie nie było wsparcia w przyjęciu zagrywki. Tzw. bardzo dobrego odbioru była średnio co trzecia piłka.

Scenariusz dwóch pierwszych setów był identycznych. Remis utrzymywał się do 3:3. Do drugiej przerwy technicznej systematycznie rosła przewaga gospodyń. Dopiero wówczas gedanistki zrywały się do walki. W pierwszej partii doszły z 8:16 na 13:17, a w drugim z 10:16 na 15:19. Niestety, końcówki wyraźnie należały do rywalek.

W trzeciej odsłonie MKS dla odmiany uzyskał wysokie prowadzenie już do pierwszej przerwy technicznej, która nastąpiła przy 8:1. Gedanistki jeszcze starały się pozbierać. Zmniejszały straty do 6:13 i 11:17, ale w ostatnich fragmentach gry znów nie miały wiele do powiedzenia. Inna sprawa, że gospodynie uważnie pilnowały wyniku. Dość powiedzieć, że miejscowy szkoleniowiec nie zdecydował się na żadną zmianę.

- W porównaniu z poprzednimi meczami dziewczyny mocniej powalczyły. Widać, że nasza gra idzie do przodu. Najważniejsze, że zespół nie poddawał się nawet jak wynik był niekorzystny. Dlatego uniknęliśmy kolejnych przegranych do 11 czy 13 - podkreślał szkoleniowiec gedanistek.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
Aluprof Bielsko-Biała - Budowlani Organika Łódź 3:0 (25:18, 25:15, 25:19); GCB Centrostal Bydgoszcz - Stal Mielec 3:1 (22:25, 25:17, 25:23, 25:23); Impel Gwardia Wrocław - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:1 (25:21, 25:22, 23:25, 25:23); PTPS Piła - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 1:3 (13:25, 20:25, 25:21, 17:25).

Opinie (8)

• kiedy beda wzmocnienia? ktos wie?

• 7 0

• Pytanie: (1)

Czy to prawda ze w przyszlym sezonie Gedania ma grac w Kolbudach...???