Zwycięstwa Wybrzeża i Spójni, porażka SMS

ras., mad
3 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 17:09 (4 października 2015)
Bogdan Oliferchuk poprowadził Spójnię Gdynia do drugiego zwycięstwa ligowego w tym sezonie. Bogdan Oliferchuk poprowadził Spójnię Gdynia do drugiego zwycięstwa ligowego w tym sezonie.

Szczypiorniści Spójni Gdynia wygrali na wyjeździe z ŚKPR Świdnica 24:17 (8:10) w ramach rozgrywek I ligi. Niestety, zwycięstwo urazem okupił bramkarz Paweł Dyszer, u którego podejrzewa się zerwanie więzadeł krzyżowych. Porażki z Sokołem Browar Kościerzyna doznali szczypiorniści SMS Gdańsk. Na boisku rywala przegrali 27:30 (16:17). Po kolejne wysokie zwycięstwo sięgnęło Wybrzeże Gdańsk, które pokonało Polski Cukier Pomezanię Malbork 35:24 (15:10).

Wybrzeże Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork 35:24 (15:10)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak - Rogulski 7, Abram 6, Papaj 4, Sulej 4, Kondratiuk 3, Bednarek 2, Ćwikliński 2, Suwisz 2, Dworaczek 1, Kornecki 1, Niedziółka 1, Nilsson 1, Prymlewicz 1, Skrzypczak.

Po kiepskim starcie rozgrywek i zwolnieniu trenera Daniela Waszkiewicza, Wybrzeże pod wodzą Damiana Wleklaka nabiera rozpędu. Po wygranej różnicą 17 trafień z zespołem z Grudziądza, gdańszczanie tym razem pewnie ograli niepokonany dotychczas Polski Cukier Pomezanią Malbork.

Spotkanie w hali AWFiS rozpoczęło się od wymiany bramka za bramkę. Tak było do stanu 4:3 dla gości. W 6 minut gdańszczanie zaliczyli 5 trafień z rzędu i objęli prowadzenie, dzięki któremu kontrolowali mecz.

Wybrzeże kolejne mocne uderzenie posłało rywalom po przerwie. Wprawdzie pierwszą bramkę w tej części meczu zdobył zespół z Malborka za sprawą byłego gracza gdańszczan Mateusza Wiaka, ale odpowiedź na nią była stanowcza. Trzy razy z rzędu bramkarza gości pokonał Łukasz Rogulski, a trafienie w tej serii dorzucił jeszcze Paweł Ćwikliński i było już 19:11.

Przed ostatnią akcję meczu przewaga czerwono-biało-niebieskich wynosiła 10 bramek, ale rywali dobił jeszcze Oskar Niedziółka trafiając równo z ostatnim gwizdkiem.

Spotkanie sporo sił kosztowało przyjezdnych, którzy w trakcie gry stracili trzech zawodników. Urazów doznali: Łukasz Cieślak, Kamil DuksztoŁukasz Cielątkowski.

ŚKPR Świdnica - Spójnia Gdynia 17:24 (10:8)
SPÓJNIA:
Skowron, Zimakowski, Dyszer - Kowalski, Chyła 2, Oliferchuk 8, Matuszak 1, Wróbel 1, Nazimek 1, Ringwelski 2, Brukwicki 2, Rychlewski, Pedryc 1, Rakowski 5, Derdzikowski

Spójnia do Świdnicy pojechała przełamać się po dwóch ligowych porażkach z Warmią Traveland Olsztyn i Orlen II Wisłą Płock. Podopieczni Marcina Markuszewskiego zrealizowali swój cel, ale musieli napracować się, by zdystansować sobotnich rywali.

Bohaterem pierwszej połowy był bramkarz ŚKPR Tomasz Wasilewicz, który około dziesięciokrotnie udanie zatrzymywał gdynian i uniemożliwił im ponowne objęcie prowadzenia po tym, gdy stracili je w pierwszym kwadransie gry.

Na przerwę goście schodzili ze stratą dwóch bramek do rywali. Druga połowa przebiegała jednak już pod dyktando Spójni, która znacząco poprawiła skuteczność zarówno w obronie jak i w ataku. Na 10 minut przed końcem gry gdynianie odskoczyli na 21:15.

Wygraną goście okupili kontuzją trzeciego bramkarza. Paweł Dyszer zakończył mecz z podejrzeniem zerwania więzadeł krzyżowych. Potwierdzenie tej diagnozy będzie katastrofalną wiadomością dla zawodnika, który z tego powodu stracił poprzedni sezon.

Sokół Browar Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk 30:27 (17:16)

SMS ZPRP: Kozłowski, Wenta - Moryto 6, Jachimek, Mauer, Skuciński 2, Ziółkowski, Marszałek 4, Sićko 4, Krzyżanowski 1, Jarosiewicz 5, Salacz 5, Pedryc, Piekarski

Mecz walki obejrzeli kibice w Kościerzynie. Od początku SMS grał z liderem bramka za bramkę. Gdańszczanie schodzili na przerwę tracąc do rywala jednego gola, którego dali sobie rzucić 5 sekund przed końcem pierwszej części meczu.

Po zmianie stron oglądaliśmy dokładnie taką samą grę. Niestety dla przyjezdnych tylko do stanu 26:26. Wówczas bohaterem spotkania został... sędzia. Podjął trzy dziwne decyzje, a dwie z nich wykluczyły z gry szczypiornistów SMS.

- W czwórkę na boisku nie da się wygrać takiego meczu. Nie mówię, że w kompletnym składzie by się udało, ale na pewno do końca walczylibyśmy o zwycięstwo, albo chociażby remis. A tak pozostaje nam jedynie analiza wideo, podczas której postaramy się dopatrzyć racji sędziego. Choć będzie trudno - mówi Jan Prześlakiewicz, trener SMS.

Wyniki 4 kolejki

• ŚKPR Świdnica - SPÓJNIA GDYNIA 17:24 (10:8)
  • Sokół Browar Kościerzyna - SMS GDAŃSK 30:27 (17:16)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - Polski Cukier Pomezania Malbork 35:24 (15:10)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Real Astromal Leszno 26:20 (12:10)
  • Orlen Wisła II Płock - Meble Wójcik Elbląg 28:35 (15:17)
  • MKS Kalisz - MKS Poznań 25:17 (13:7)
  • Mueller MKS Grudziądz - Wolsztyniak Wolsztyn 28:33 (14:18)
ras., mad

Opinie (17)

• (1)

Paweł trzymaj się !

• 15 1

• A co to za bohaterski sędzia stanął na drodze pana Janka?

• 3 0

• cieszy kolejne zwyciestwo Spojni (1)

Szkoda bramkarza... Chlopak ma jakiegos cholernego pecha... Zdrowia zycze.

• 17 2

• A gdzie prawda a gdzie fałsz ?

• 3 9

• Brawo Bogdan!

Ważne, że przerwano serię porażek. Kilku z Panów zupełnie bez formy, zwłaszcza strzeleckiej (jak Wróbel, Rychlewski czy Derdzikowski), więc tym większa radość z sukcesu.

Choć ten ostatni ma niesamowity doping na meczach :) Brawo dla tej rodzinki :)

• 9 1

• Oglądałem i stwierdzam ze szkoda czasu na ten sport (2)

• 2 32

• Lepiej się w ogóle nie wypowiadaj !!! Nie podoba się to wypad na kopaczy !!!

• 7 3

• obserwujac Twoje regularne komentarze

stwierdzam, ze chodzisz na każdy mecz. Kłamczuszek :)

• 8 0

• Brawo Wybrzeże, brawo cały zespół!

• 21 4

• Spójnia Gdańsk - grałem w tym klubie kiedyś (1)

a potem pierw oddali Krauzemu drużynę żeńskiej koszykówki do Gdyni a teraz świętość: piłkarzy ręcznych. Tak sie zeszmacić. Niebywałe.

• 12 7

• Spójnia

cóz to za opinia i Ty skoro grałeś...kibicuj chłopakom.Czasy takie a nie inne, coś się skończyło i radość, że odżyło..

• 11 1

• Wybrzeże

gratulacje za mecz, miło było Was oglądać, trybiło wszystko....oby tak dalej

• 15 3

• (3)

Racja zwłaszcza trybiły złośliwe faule "niezauważalne niestety przez sędziów" na zawodnikach rzucających ze skrzydła, które kosztowały groźne kontuzje zawodników Malborka.

• 3 8

• uważny !!!

Przestań się mazać !!! Po prostu byliście dzisiaj cieniem dla Wybrzeża !!! A te twoje argumenty możesz w centrum Malborka opowiadać i myśleć że następnym razem się uda !!!

• 6 5

• (1)

Po co te złośliwości? Wybrzeże wygrało zasłużenie bo było lepsze w tym meczu.
      Zwróciłem tylko uwagę na zachowanie obrońców w momencie rzutów ze skrzydła.Kontuzja Cieślaka nie była przypadkowa,podobnie kolejne. Zdrowie zawodnika jest ważniejsze od "cwaniactwa" boiskowego źle pojmowanego. Podpychanie za biodro,chwytanie za nogę zawodnika będącego w powietrzu,nastawianie się na offens, jest bardzo niebezpieczne dla rzucającego.Sędziowie powinni ostro reagować na takie zachowanie obrońców.
      A tego zabrakło w tym meczu i tyle.
      Pozdrawiam

• 9 4

• Sędziowie popełniali błędy w obie strony...

Nie przesadzajmy. Wybitnie stronniczego sędziowania nie było. Po prostu na niskim poziomie. I nie zgodzę się, ze to dobra para sędziów. W drugą stronę mozna by podać przykład nieładnie sfaulowanego Papaja, biegnącego z kontrą, gdzie sedzia uznał rownież, ze nic nie było. Także nie jest tak, ze aniołki z Malborka spotkały się z brutalami i cwaniakami z Wybrzeża. I było takich przykładów kilka.

• 0 1

• Sędziowanie było na bardzo dobrym poziomie, przez chyba najlepsza parę wśród sędziów 1-ligowych. Łukasz niestety upadł nieszczęśliwie i na pewno nie było tam żadnej złośliwości, wg. mnie nie było nawet kontaktu z rywalem. Pech i tyle. Życzymy mu zdrowia i szybkiego powrotu do gry. W obu sytuacjach ze skrzydeł, sędzia stał 2 metry od akcji i widział dokładnie co się działo. Do 10 minuty mecz był wyrównany, potem odjazd GKS-u, który akurat w tym meczu był lepszy od Pomezanii w każdym elemencie!