• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Powołani" szczypiorniści

jag.
14 maja 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Tradycyjnie po zakończeniu rozgrywek ligowych pole do popisu otrzymują selekcjonerzy reprezentacji narodowych. Już wczoraj w Szczecinie zebrali się juniorzy, którzy pod koniec tygodnia zagrają w Ystad ze Szwecją. W przyszły poniedziałek na zbiórce stawią sie seniorzy (Radom) i młodzieżowcy (Władysławowo). Powołania przyszły aż do czternastu pomorskich szczypiornistów, a siedmiu kolejnych jest na liście rezerwowej.

Pierwsza reprezentacja 1 czerwca w Radomiu i tydzień później w Olten zagra ze Szwajcarią. Lepsza drużyna dwumeczu awansuje do turnieju finałowego mistrzostw świata. Te spotkania poprzedzą pojedynki towarzyskie z Ukrainą. Selekcjoner Bogdan Zajączkowski ogłosił 15-osobową kadrę oraz 13-osobową listę rezerwowych. W pierwszej grupie znaleźli się m.in.: Marek Boneczko, Piotr Frelek (obaj MMTS Kwidzyn) i Marcin Pilch. Z kolei wśród oczekujących mamy Damiana Moszczyńskiego, Sebastiana Suchowicza (wszyscy DGT Wybrzeże Gdańsk) oraz - po raz pierwszy - ich byłego kolegę klubowego, Dawida Nilssona (IFK Skoevde, Szwecja).

Dla kadry młodzieżowej, którą prowadzą gdańscy trenerzy Wojciech Nowiński i Jan Prześlakiewicz, główną imprezą są finały mistrzostw Europy, które odbędą się latem w Gdańsku. Na siedmiodniową konsultację do Władysławowa zaproszono: Michała Świrkulę (Wybrzeże), Krzysztofa Gozdura, Adriana Niedośpiała i Daniela Żółtaka (wszyscy SMS Gdańsk) oraz debiutantów: Bartosza Janiszewskiego i Karola Królika (MMTS). W rezerwie pozostaje Mariusz Gujski (Wybrzeże).

Juniorzy pięć najbliższych dni spędzą w Szczecinie, a następnie udadzą się na spotkania towarzyskie ze Szwedami. Gdański szkoleniowiec Dariusz Tomaszewski zaufaniem obdarzył aż pięciu zawodników, z którymi na co dzień pracuje w SMS, a pięciu kolejnych ma w rezerwie.

Powołani: Łukasz Romatowski, Marek Wróbel, Mateusz Jachlewski, Krystian Kuta, Łukasz Stefański; rezerwowi: Paweł Ćwikliński, Paweł Mielczewski, Tomasz Mochocki, Mieszko Nyćkowiak, Bartosz Zych.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie (1)

  • MIESZKO GÓRĄ

    MIESZKO NYĆKOWIAK POWINIEN ZNALEŹDŹ SIĘ W PIERWSZEJ SIÓDEMCE NA MECZ ZE SZWECJĄ!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane