Powrót "Bolka"

Marta
26 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Całe szczęście, że w rozgrywkach ligowym nastąpi teraz przerwa do 12 listopada. Gdańscy hokeiści przegrali bowiem trzy mecze w ciągu tygodnia. Dziś nie dali rady w wyjazdowych derbach Pomorza, ulegając TKH Neście Toruń 2:3 (1:1, 0:0, 1:2). Dobrą wiadomość związana jest jedynie z powrotem do gry Bartosza Leśniaka. Popularny "Bolek" z powodu urazu oka pauzował od lipca.

0:1 Maj (3.47)
1:1 Kubat as. Cychowski, Jastrzębski (5.59 w podwójnej przewadze)
1:2 Vitek as. Skutchan (40.39)
2:2 Marmurowicz (43.01 w przewadze)
3:2 Jastrzębski (46.55 w przewadze)

STOCZNIOWIEC: Odrobny; Skrzypkowski - Leśniak, Maj - Benasiewicz, Smeja - Bigos; Skutchan - Hurtaj - Vitek, Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Łopuski - Rzeszutko - Jankowski, Poziomkowski - Ziółkowski - Strużyk.

Mecz rozpoczął się dobrze dla podopiecznych Henryka Zabrockiego. 19-letni obrońca Dawid Maj otworzył wynik, pokonując już w 4. minucie Michała Plaskiewicza. Niestety, za chwilę aż dwóch "stoczniowców" znalazło się na ławce kar a okres gry z przewagą miejscowych golem zakończył Zoltan Kubat. W kolejnych minutach gospodarze raz po raz testowali umiejętności Przemysława Odrobnego, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugiej tercji nie padły żadne bramki, choć jedna i druga drużyna nie próżnowały na lodzie. W gdańskich szeregach najbardziej było żal okazji Milana Furo, Mikołaja Łopuskiego, Petera Hurtaja i Macieja Urbanowicza.

Kapitalnie dla gości rozpoczęła się trzecia tercja. Już po kilkudziesięciu sekundach na prowadzenie Energę Stoczniowca wyprowadził Josef Vitek. Radość nie trwała długo. Kolejny okres gry w przewadze zamienili na bramkę hokeiści TKH. W 47. minucie, również w przewadze, po raz pierwszy w niedzielę gospodarze wyszli na prowadzenie.

Zawodnicy Zabrockiego rzucili się do ataku, do ostatnich sekund starali się odwrócić losy meczu, ponadto niemal przed dwie ostatnie minuty grali z przewagą, ale nic z tego nie wyszło.

Tabela wprowadzona: 2008-10-26
"Mieliśmy więcej z gry, oddaliśmy więcej strzałów, jednak bramkarz toruński bronił dziś jak w transie. Jego skutecznymi interwencjami można by bez trudu obdzielić dwa spotkania. Szkoda zwłaszcza drugiej tercji, w której zdecydowanie przeważaliśmy, a w której nie zdobyliśmy ani jednej bramki, niestety zawiodła skuteczność. Trzecia odsłona rozpoczęła się dla nas doskonale, od bramki Vitka. Później jednak dostaliśmy dwie kary, zupełnie z niczego, nie wiem dlaczego sędzia je podyktował i straciliśmy dwie bramki. Goniliśmy rywali do końca ale się nie udało. Ubolewam nad tym, że przegraliśmy zwłaszcza, że nie graliśmy wcale źle. Wierzę, że po przerwie zespół nabierze sił i znów zaczniemy wygrywać" - powiedział po meczu trener Henryk Zabrocki.

Przed hokeistami teraz ponad dwutygodniowa przerwa. Jest szansa aby wyleczyć urazy i zregenerować siły. Z drugiej strony wielu graczy "Stoczni" wyjeżdża na kadrę, gdyż powołania przyszły do reprezentacji juniorów, młodzieżowców i seniorów.

Pozostałe wyniki dwudziestej kolejki: Bisset Polonia Bytom - Wojas Podhale Nowy Targ 4:6 (1:1, 3:1, 0:4), KH Sanok - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 6:1 (2:1, 3:0, 1:0), JKH GKS Jastrzębie - Akuna Naprzód Janów 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Marta

Opinie (57) 1 zablokowana

• Stocznia !

"Stocznia obiecałaś mi, że 3 pkt dzisiaj będą"

• 0 0

• lechia ma trubunach to zbieraina ze stoczni...........

• 0 0

• Toruń - Stocznia 3:2
    Niestety Nasi przegrali
    Ale i tak są wielcy

• 0 0

• będzie dobrze..

przegraliśmy 3. mecz z rzędu, potrzebna ta 2,5 tyg. przerwa.
    Z tym, że część i tak będzie w tym czasie przygotowywać się do gry w kadrze!

Czekamy na 12go :) Do boju 100cznia 100-cznia 100-cznia!!

• 0 0

• (1)

Niby taki tam jeden z wielu meczów ale jednak porażka w " Toruńto "- BOLI !!! Dobrze,że ci pod nami też poprzegrywali ! No nic teraz przerwa i wierzmy, że potem wszystko będzie tak samo jak przed paroma meczami !

• 0 0

• Każda przegrana boli czy w "Toronto" czy u siebie ... Chłopaki muszą mieć czas by się zregenerować.... by walczyć.Jedno jest pewne nie wygrają tego sezonu w pojedynkę, gra zawsze Drużyna !! Bramkarze , Obrona i Napastnicy... problemy w każdej z tych formacji to problem Drużyny i powód do zmartwień Kibiów, trzeba to zrozumieć .. a w końcu jak pokazali do tej pory to jest Drużyna z charakterem!!! Mam nadzieję ,że Każdy z Nich daje z siebie wszystko gdy wychodzi na lód... bo tylko z takim podejściem w Gdańsku możemy doczekać się medalu ...bez względu na jego kolor!!! Czas już go zdobyć Panowie !!!

• 0 0

• zaraz sie zacznie placz ;/
    wezcie wyluzujcie troche
    przed sezonem wszyscy sie zastanawiali czy Stocznia bedzie miala sily sie bic o 4 a teraz jak chlopaki maja lidera to nagle sa wielcy i musza wszystko wygrywac ;/

• MARNY POWRÓT BOLKA (9)

Brawo dla trenera, że wystawił Bolka po 3 dniach treningu !!!!!!!!!
    To nic że ostatni raz Bolek ternował w połowie lipca !!!!!!!!
    Gratulacje trenerze, za mądrą decyzję.

• 0 0

• mądralko, a kogo miał wystawić w obronie? (8)

od kilku meczy graliśmy czterema obrońcami w trzech piątkach, skąd miał brać dodatkowego obrońce? Może Bolkowi trzeba jeszcze powrotu do formy, ale byłem na meczu i nic większego do zarzucenia co do jego gry nie mam. Jak taki mądry (żałosny) jesteś, to idź doradź Zabrockiemu i podpowiedz kogo miałby wystawić, żeby odciążyć Smeję, czy Bigosa. Już ktoś to napisał, "najlepsi" doradcy to tacy co chcieliby być trenerami trenerów, jednym słowem ZNAWCY :P