Powrót Grubby po 19 miesiącach

Marta
12 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta

Piłkarze Bałtyku po raz dziesiąty w tym sezonie podzielili się punktami w grupie zachodniej II ligi. Tym razem gdynianie zremisowali 1:1 (1:0) w Zdzieszowicach i biorąc pod uwagę ogół dokonań gdynian tej jesieni oraz wyniki Ruchu, trzeba uznać to rozstrzygnięcie za sukces. Po raz kolejny jednak biało-niebiescy stracili prowadzenie, a w doliczonym czasie gry także Dominika Lemanka, który po drugiej żółtej kartce opuścił boisko przed czasem.

Dawid Kiliński 50 - Radosław Wiśniewski 26

BAŁTYK: Grubba - Lemanek, Benkowski, Król, Dettlaff - Manelski, Jędryka, Włodarczyk, Noga - Wiśniewski (85 Frankowski), Wilczewski ((90 Hinz)

W porównaniu z meczem tych drużyn z pierwszej rundy w Gdyni w naszej drużynie w wyjściowej "11" zostało zaledwie dwóch piłkarzy (Michał Benkowski, Paweł Król). To najlepiej dowodzi, jakie zmiany dokonują się w zespole w ostatnich miesiącach, ale nadal nie ma przełożenia na poprawę wyników. Z ciekawostek personalnych odnotujmy, że po raz pierwszy od czerwca 2010 roku w II-ligowym meczu Bałtyku zagrał Dariusz Grubba. 34-letni bramkarz przyczynił się do podziału punktów.

Remis z drużyną o wiele wyżej plasującą się w tabeli niż Bałtyk trzeba uznać za osiągnięcie gdyńskiej ekipy, jednak nie w ten sposób piłkarze z Olimpijskiej mieli kończyć piłkarską jesień, choć de facto mecz w Zdzieszowicach był już tym z rundy wiosennej.

Gdynianie nadal znajdują się na miejscu spadkowym choć, mogli się z niej wydostać. W 25. minucie akcję Bałtyku zainicjował Piotr Włodarczyk, który wyłuskał piłkę gospodarzom głęboko na połowie Bałtyku, pociągnął akcję zaczepną i przytomnie oddał futbolówkę Radosławowi Wiśniewskiemu. Ten sprytnym strzałem między nogami interweniującego bramkarza gospodarzy posłał piłkę do siatki. Był to pierwszy gol młodzieżowca wypożyczonego z Pogoni Szczecin w biało-niebieskich barwach.

W kolejnych minutach nastąpiła mała "powtórka z rozrywki" tego co już niejednokrotnie prezentował Bałtyk w tym sezonie. Gdynianie mieli więcej z gry, osiadali przewagę, jednak nie byli w stanie jej udokumentować kolejną bramką.

Korzystny dla Bałtyku wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, niestety już po 5 minutach gry w drugiej odsłonie był remis. Wyrównał Dawid Kiliński po strzale z ostrego kąta.

Bałtyk raz jeszcze zaatakował, chcąc ponownie wyjść na prowadzenie niestety piłka po strzale Marcina Dettlaffa "ostemplowała jedynie poprzeczkę. Tymczasem w miarę upływu minut to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu i coraz częściej zagrażać bramce Dariusza Grubby. Jak już wspomnieliśmy, już w doliczonym czasie gry ostrą interwencją musiał przerwać jedną z akcji gości Dominik Lemanek, obejrzał za to czerwoną kartkę ale gdynianie "dowieźli" remis do ostatniego gwizdka.

W pozostałych meczach 19 kolejki II Ligi Grupy Zachodniej:
Górnik Wałbrzych - Czarni Żagań 0:0, GKS Tychy - Bytovia Bytów 1:1 (0:0), Chrobry Głogów - Jarota Jarocin 0:1 (0:0), Calisia Kalisz - Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:0), Elana Toruń - Nielba Wągrowiec 0:1 (0:1), Energetyk ROW Rybnik - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1), Tur Turek - MKS Kluczbork 0:0, Raków Częstochowa - Miedź Legnica 0:6 (0:3).
Marta

• 25 8

• DOBRE I TO

1 PUNKT WPADŁ

• 24 4

• Przegrajmy z Elaną !

Brawo,brawo,brawo !!!Nikt nie oczekiwał dobrego wyniku.Na nieoficjalnej zawitał nawet smok,który miał pożreć drużynę.Nie spinajmy się tak,a może będzie lepiej.Teraz oczekujmy wtopy z Elaną,to może wygramy.Jak na pierwszym meczu kibice zaczęli krzyczeć CHCEMY AWANSU,to cosik mi nie grało.Pomyślałem,że to za szybko,że nie ma co porywać się z motyką na słońce.Gorzej już nie będzie.Teraz odbijmy się od dna,a CHCEMY AWANSU pokrzyczymy już po EURO 2012.