III liga bez gola trójmiejskich piłkarzy

Najnowszy artukuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Sebastian Madera ostatni ligowy występ zaliczył w listopadzie. Powrót na boiska rozpoczął od występu w sobotnim meczu III-ligowych rezerw Lechii, w którym zagrał 45 minut. fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Żaden z trójmiejskich zespołów nie zdołał strzelić choćby gola podczas sobotnich spotkań III ligi. Rezerwy Lechii Gdańsk z powracającym po kontuzji Sebastianem Maderą w składzie przegrały 0:3 (0:2) z Drawą Drawsko Pomorskie. Lepiej spisała się druga drużyna Arki Gdynia, która zremisowała bezbramkowo z Cartusią, mimo iż trener Grzegorz Witt nie mógł skorzystać z wielu czołowych graczy. W Kołobrzegu Bałtyk Gdynia przegrał z Kotwicą. 0:3 (0:1).

Lechia II Gdańsk - Drawa Drawsko Pomorskie 0:3 (0:2)
Marcin Juszczak 29, 42, Mateusz Trzebiatowski 60

LECHIA II: Rosa - Powszuk, Madera (46 Zbrzyzny), Garbacik, Jaroszek - Czerwiński (70 Kaszuba), Gac (55 Kamiński), Ripoli (46 Żmijewski), Łazaj, Brzeski - Czychowski

Rezerwy Lechii kontynuują trwonienie dorobku z jesieni, gdy z zaledwie jedną porażką na koncie były najlepszym zespołem grupy bałtyckiej. W sobotnim meczu z Drawą pierwszy groźny strzał na bramkę gości biało-zieloni oddali dopiero około 80 minuty, gdy uderzał wprowadzony w drugiej połowie Andrzej Kaszuba.

Drawa prowadzenie objęła po rzucie karnym strzelanym na raty przez Marcina Juszczaka. Uderzenie wychowanka Pogoni Szczecin obronił Kacper Rosa, który był najjaśniejszym punktem w zespole Lechii. Przy dobitce był jednak bezradny.

- Kolejne dwa gole jak i zwycięstwo Drawy było jak najbardziej zasłużone, bo byli lepsi w każdym elemencie. Nie możemy tłumaczyć się upałem jaki dziś panował, bo warunki były takie same dla wszystkich. Gra naszych młodych zawodników pod koniec sezonu jest zdecydowanie poniżej oczekiwań - mówi trener Tomasz Unton.

W wyjściowym składzie prowadzonego przez szkoleniowca zespołu wybiegł Sebastian Madera. 28-letni stoper pierwszej drużyny jesienią został wyłączony z gry po naderwaniu mięśnia przywodziciela.

LECHIA BEZ MADERY DO MAJA

Po powrocie z zimowego urlopu wciąż nie był zdolny do gry, a co więcej, okazało się, że potrzebny jest zabieg chirurgiczny. 45 minut przeciwko Drawie to dla niego pierwszy występ od ponad pół roku.

- Mówi się, że tak długo jak zawodnik nie grał w piłkę, tak długo musi dochodzić do swojej najlepszej dyspozycji. Sebastian gdzieś się musi odbudować i zaczął w zespole rezerw. Trafił na wymagających rywali, bo Drawa zaprezentowała dziś olbrzymie zaangażowanie - twierdzi trener Unton.

Cartusia - Arka II Gdynia 0:0
ARKA II: Kędra - Maślak, P.Robakowski, Haberka, Strzelecki - K.Patelczyk, Nalepa (70 D.Patelczyk) , Słowiński, Bębenek, Jankowski (65 Wesołowski) - Róg (46 Fierka, 85 Kwaśnik)

W dużym osłabieniu personalnym stawiła się w Kartuzach druga drużyna Arki. Trener Grzegorz Witt nie mógł skorzystać z zawodników oddelegowanych na niedzielny mecz juniorów starszych, którzy w niedzielę w Gdyni zagrają z Lechem Poznań. Zwycięzca tego spotkania znacząco przybliży się do wygrania ligi makroregionalnej i awansu do finałów mistrzostw Polski.

- W składzie znaleźli się zawodnicy z rocznika 95, a ja miałem lekkie obawy jak sobie poradzimy w takim zestawieniu. Zagraliśmy jednak wyrównany mecz i chwała chłopakom za to, że wywalczyli punkt, bo Cartusia miała nad nami sporą przewagę fizyczną. Nastawiliśmy się na ciężką pracę w defensywie i to przyniosło efekt - mówi szkoleniowiec.

Gospodarze żółto-niebieskim zagrażali głównie po stałych fragmentach gry, ale w całym meczu nie było wielu dogodnych sytuacji strzeleckich. W pierwszej połowie prowadzenie mogła objąć Arka, ale po strzale Fabiana Słowińskiego z 25 metra piłka otarła się o poprzeczkę.

Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Gdynia 3:0 (1:0)
BAŁTYK: Yehia - Barnik, Kokosiński, Wasielewski, Adamus (80 Kiełdanowicz) - Drzymała, Prusaczyk, Piekarski (69 Kudyba), Bułka (67 Szostek) - Danilczyk, Wojciechowski (46 Preizner).

Bez bramki zakończyli mecz w Kołobrzegu piłkarze Bałtyku, których znów nawiedziła wiosenna zmora nieskuteczności. Szczególnie w drugiej połowie biało-niebiescy zmarnowali dogodne okazje. Sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Dariusz Kudyba, a swojej szansy nie wykorzystał także Karol Wasielewski.

Kotwica prowadzenie objęła w 25 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakończonego uderzeniem głową Jakuba Poznańskiego, którego jeszcze w minionym sezonie trener gdynian Szymon Hartman prowadził w Orkanie Rumia.

- Straciliśmy jeszcze dwa gole, przy których sędzia nie podyktował faulu. Generalnie druga połowa w naszym wykonaniu mogła się podobać, ale znów daliśmy pokaz nieskuteczności. Tak naprawdę to gospodarze nie wypracowali sobie ani jednej czystej sytuacji do zdobycia gola, a zdobyli ich trzy. Z kolei my tych okazji mieliśmy tyle, że starczyłoby przynajmniej na remis - podsumował szkoleniowiec biało-niebieskich.

Wyniki 25 kolejki:

• LECHIA II GDAŃSK - Drawa Drawsko Pomorskie 0:3 (0:2)
  • Cartusia - ARKA II GDYNIA 0:0
  • Kotwica Kołobrzeg - BAŁTYK GDYNIA 3:0 (1:0)
  • Gwardia Koszalin - POLONIA GDAŃSK 0:0
  • Chemik Police - Błękitni Stargard Szczeciński 1:2 (0:0)
  • Energetyk Gryfino - Gryf Słupsk 3:0 (0:0)
  • Koral Dębnica - Pogoń II Szczecin 1:0 (0:0)
  • Dąb Dębno - Pogoń Barlinek 0:1

Opinie (25) ponad 10 zablokowanych

• Chcemy wzmocnień i walki o coś wiecej niz ...

... utrzymanie w ekstraklasie !

• 22 5

• sledziuchy, zanim zaczniecie sie spinac poczytajcie (2)

Zawodnicy Arki Gdynia wyszli na czwartkowy trening 70 minut później niż powinni. Piłkarze żółto-niebieskich chcą w ten sposób zaprotestować. Klub zalega z pensjami wobec kilku graczy Arki.

• 18 26

• co prawda nie jestem śledziuchem, ale skończy się peło i płemieł to wasze żelboje nie wyjdą z 70-minutowym opóźnieniem, ale w ogóle ich nie będzie, bo kto będzie chciał się kopać w A lub B klasie.

• 15 8

• no i jaki to ma związek? a ktory klub nie zalega z wypłatami?

w realiach polskeij pilki to normalne, kopacze maja walczyc a nie narzekac jak panienki!

• 12 1

• Madera przypomina mi swą grą Ramosa.

• 5 5

• Lechia znów porażka, pierwszy zespół nie wygrał w tej rundzie praktycznie nic a rezerwy też co chwile oddają punkty (7)

żenad i wstyd ta cała Lechia

• 18 5

• hahaha Bałtyk ma tyle samo punktow co juniorzy Arki (5)

a tak sie napinali na awans, jaki sens ma utrzymywanie tego klubiku frustratów?

Rok temu żenujący spadek teraz gorzej od walecznych juniorów, rezerw Arki!

• 14 16

• jeszcze raz doczytaj skład...! (2)

jesień rezerw drukarki,ok- w większości młodzikami,ale nie wiosna-no chyba,że Detlaff,Surdykowski,etc to młodziki...

• 7 5

• Skład Arki to zawodnicy z rocznika 95!! To nawet nie juniorzy, a głębokie rezerwy naszych rezerw! (1)

Ani jednego zawodnika pierwszej drużyny

Wiem że boli was ze macie zespol ktory moze rownac sie z 17nastolatkami :)

• 5 7

• Chlopie, to jedyny mecz który grali w tym skladzie

Nawet w artykule to przeczytasz. Sledzie chyba juz w genach maja glupote zapisana i widza tylko to co im pasuje

• 0 0

• (1)

Pytanie powinno raczej brzmieć jaki sens ma dotowanie milionami złotych klubiku który zasłynął jedynie z racji hurtowego kupowania meczów. Zlikwidować ten żałosny klubik żeby już nie przynosił więcej wstydu dla Gdyni. Jedynym prawdziwym gdyńskim klubem, bez zakłamanej historii jest BAŁTYK Gdynia