Powtórka z Ustronia.

30 lipca 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
W palącym słońcu odbyła się czwarta nadmorska eliminacja mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. W Sopocie triumfował duet Hotelu Anders, Zbigniew Żukowski i Dariusz Luks.

Nie ma wątpliwości, że w pobliżu sopockiego molo został rozegrany najbardziej porywający mecz fianłowy w tym roku. Janusz Bachorski z Januszem Bułkowskim, aktualni mistrzowie kraju zmierzyli się z brązowymi medalistami mistrzostw Polski, Żukowskim i Luksem. Obie pary znają się jak łyse konie; nie ma praktycznie turnieju, w którym nie spotkałyby się na boisku. Dość powiedzieć, że w Sopocie finał był już ich drugim meczem w ten weekend. Pierwszy, w fazie sobotnich eliminacji, zakończył się pewną wygraną pary Asekuracji. Wystarczyły dwa sety, do 13 i do 18, aby Bachorski z Bułkowskim znaleźli się w półfinałach. "Żuki" po tej przegranej do półfinałów dostały się przez repasaże.

Już pierwszy set finału nie wróżył szybkiego końca meczu. Trwał aż 40 minut, w trakcie których obie pary miały po kilka piłek setowych. Przy stanie 31:30 para Hotelu Anders zdołała obronić atak i przeprowadzić udaną kontrę wygrywając pierwszą partię imponującym wynikiem 32:30. W drugim secie gra się uspokoiła, widać było zmęczenie na twarzach zawodników. Bachorski z Bułkowskim kontrolowali cały czas tą partię i wygrali ją 21:17.

Tie break zaskoczył kibiców zaciętością: o zwycięstwie zdecydowała gra na przewagi, w której skuteczniejsi Żukowski z Luksem, zwyciężając 20:18. Warto przypomniec, że obie pary grały już ze sobą finał w Ustroniu Morskim. Tam również w trzech setach zwyciężyli Żukowski z Luksem. Para Hotelu Anders nie kryła radości, udowadaniając kolejny raz, że najstarszy wiekowo polski duet ma cały czas wiele do powiedzenia w "plażówce".