Powtórka z soboty.

Asseco Arka Gdynia

Dzisiejszy pojedynek Prokomu z Hoopem przypominał wczorajszy, był tylko bardziej wyrównany. Przewaga wypracowana przez sopocian w drugiej i trzeciej kwarcie wystarczyła im do zwycięstwa 72:70 (19:18, 20:15, 21:16, 12:21). Koncówka meczu była niezwykle dramatyczna.

Prokom Trefl Sopot: M. Ansley 16, F. Dylewicz 15, T. Wilczek 14, R. Bigus 10, J. Vranković 8, I. Milicić 7, D. Blumczyński 2.

Przeżyjmy to jeszcze raz
Tym razem bardzo dobrze rozpoczeli Pruszkowianie. Pierwsze skrzypce w Hoopie grał dziś K. Dryja, który trafiał niemal z każdej pozycji. Po jego punktach goście obejmują prowadzenie. Sopocianie grali nerwowo, w pierwszych minutach przewinieniem technicznym ukarany został Josip Vranković. W 6. minucie jest 12:7 dla Hoopu i trener E. Kijewski bierze czas, aby uspokoić swych podopiecznych. Uwagi trenera skutkują odzyskaniem prowadzenia przez sopocian. Kwarta dla Prokomu 19:18.
W 15. minucie po punktach M. Bacika pruszkowianie prowadzą 25:22 jednak nastepne minuty należą już do gospodarzy. Filip Dylewicz rozgrywa jeden z lepszych meczów w karierze. Kilkakrotnie popisuje się efektownymi smeczami. Zbiera ważne piłki i gra dobrze w obronie. Punkty zdobywa też T. Wilczek. Kibice co chwile wstają z miejsc, aby nagrodzić efektowne akcje Prokomu. Przed klęską ratują pruszkowian dwie 'trójki' A. Jouberta i A. Waldmana w końcówce. Prokom wygrywa 20:15.
Trzecia ćwiartka ponownie pod dyktando sopocian ale pruszkowianie depczą im po piętach. Coraz częściej trafia Joubert, w ataku ciągle groźny jest Dryja, który łapie szybko łapie czwarty faul. Sopocianie cały czas nie trafiają 'za trzy', udaje się to dopiero J. Vrankovićowi w 25. minucie. Kolejny wsad Dylewicza i pięć punktów M. Ansleya dają Prokomowi prowadzenie 55:43 dwie miuty później. Kwartę kończą punkty 'sopockiego Amerykanina', który zbiera piłkę pod koszem pruszkowian i ustala wynik na 60:49.
Końcówka tradycyjnie należy do gości. Bacik z Małeckim dynamicznymi wejściami zmniejszają przewagę sopocian, którzy nie potrafią zdobyć punktu. W 36. minucie po osobistych Dryji jest 66:60 dla Prokomu. Po kolejnych niepowodzeniach ofensywy Prokomu punkty zdobywają Juszkin i Waldman. 50 sekund przed końcem za trzy trafia niezawodny A. Joubert i jest remis 70:70. Ansley i Bigus kolejno stają na linii rzutów osobistych i zdobywają łącznie tylko 2 punkty. To jednak wystarcza do zwycięstwa, gdyż zawodnicy Hoopu w finałowej akcji wyrzucają piłkę na aut. Prokom wygrywa 72:70 i prowadzi w serii 2-0.

Wojciech Figurski

Opinie 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 11.12.2021 godz. 17:30 LIVE!

16 GTK Gliwice 13 3 10 1015:1180 16

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

Wyniki 13 kolejki:

• TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 86:70 (21:14, 25:24, 21:16, 19:16)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - Enea Zastal BC Zielona Góra 73:83 (15:25, 17:20, 20:19, 21:29)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 77:88 (19:18, 24:30, 24:14, 10:26)
  • Śląsk Wrocław - PGE Spójnia Stargard 105:90 (37:23, 27:23, 18:20, 23:24)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Twarde Pierniki Toruń 77:94 (17:20, 16:19, 30:31, 14:24)
  • King Szczecin - Legia Warszawa 99:83 (28:22, 23:26, 21:16, 27:19)
  • Anwil Włocławek - GTK Gliwice 95:71 (21:17, 30:15, 27:18, 17:21)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 76:73 (17:13, 25:26, 14:19, 20:15)

11.12 (sob) godz.17:30 TREFL Sopot typuj ASSECO ARKA Gdynia LIVE!
16.12 (czw) godz.19:30 Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. typuj ASSECO ARKA Gdynia