Pożegnanie sezonu rugby w Gdańsku.

24 czerwca 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Ostatni mecz sezonu 2000/2001 ekstraklasy rugby odbył się na uniwersyteckim stadionie przy ul. Wita Stwosza. AZS AWF Dębica Lincer Gdańsk pokonał Posnanię 45:15. Zwycięstwo nie zmieniło pozycji akademików w tabeli. Brązowi medaliści minionych rozgrywek tym razem zadowolili się piątą pozycją.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył po karnym Piotr Wójcik, ale goście szybko odpowiedzili tym samym. W 20 min. na pole punktowe Posnanii przebił się Łukasz Lincer, ale sędzia punktów nie uznał. Chwilę wcześniej wybuchła bowiem bójka, której prowodyrem był Andrzej Zawadzki. Gdański zawodnik ukarany został czerwoną kartką. Już do końca meczu oba zespoły grały w "14", gdyż wcześniej z boiska został usunięty jeden z poznańskich zawodników. Niezrażony tym faktem Lincer kilka minut później powtórzył swój wyczyn, a jeszcze przed przerwą dwukrotnie na pole punktowe rywali przebił się Aleksander Krobow.

W drugiej połowie goście, którzy tylko w przypadku zwycięstwa awansowaliby na siódme miejsce w tabeli, ruszyli do zdecydowanego szturmu. Sił starczyło im na zniwelowanie strat do 15:27. Później do głosu ponownie doszli miejscowi. Ostatnie przyłożenie w tym sezonie ligowym było dziełem wprowadzonego po przerwie do gry Marcina Skabowskiego. Natomiast ostatnie punkty rozgrywek (podwyższenie) zdobył Wójcik.