Pożegnanie z awansem do play-off

Krzysztof Klinkosz
13 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Bardzo ważny mecz przegrali w sobotę szczypiorniści AZS AWFiS Gdańsk. Podopieczni Daniela Waszkiewicza wybrali się do Głogowa na mecz z miejscowym Chrobrym, z którym rywalizują w dolnych rejonach tabeli. Gdańszczanie ulegli wyraźnie 19:27 (10:15). Tym samym szanse na awans do play-off zmalały praktycznie do zera.

CHROBRY: Zapora, Szczęsny - Ścigaj 10, Świtała 4, Kuta 4, Szymyślik 4, Stodko 3, Paluch 2, Wita 0, Misiaczyk 0, Achruk 0, Mochocki 0, Piotrowski 0,

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Kostrzewa 5, Bednarek 3, Sulej 2, Wysokiński 2, Chrapkowski 1, Jankowski 1, Olęcki 1, Marciniak 1, Woynowski 0, Fogler 0.

Niestety, nie udało się gdańszczanom wygrać spotkania "za cztery punkty" bo tak można określić potyczkę z Chrobrym w Głogowie. Porażka, w dodatku wyższa niż zwycięstwo w pierwszej rundzie w Gdańsku może mieć niestety kolosalne znaczenie w ostatecznym ligowym rozrachunku. Młoda drużyna trenera Daniela Waszkiewicza nie prowadziła w sobotę ani przez chwilę.

Jedynie na początku spotkania przez kilkadziesiąt sekund utrzymywał się remis 1:1, niestety później gdańszczanie długo nie byli w stanie pokonać dobrze spisującego się w sobotę bramkarza Chrobrego Krzysztofa Szczęsnego Dość powiedzieć, że na około 10 minut przed przerwą gdańszczanie przegrywali już 3:12 co w praktyce przesądziło losy meczu.

Gdańszczanie zerwali się do walki w ostatnich minutach pierwszej połowy, tych kilka minut zakończyło się korzystnym dla nich bilansem 7:3 i do przerwy przegrywali pięcioma trafieniami (10:15).

Niestety, ta dobra tendencja nie utrzymała się w wykonaniu akademików na długo. Po przerwie znów warunki dyktowali gospodarze i odnieśli wyraźne i zasłużone zwycięstwo.

Ta porażka oznacza, że szanse czwartej drużyny poprzedniego sezonu na awans do play-off zmalały praktycznie do zera. Od następnego meczu u siebie z Piotrkowianinem trzeba zacząć zdobywać punkty, aby nie zabrakło ich w walce o uniknięcie degradacji.

Póki co gdańszczanie mają identyczny dorobek jak dwie ostatnie drużyny w tabeli i gorszy bilans dwumeczu z Chrobrym (u siebie wygrana tylko 26:25)! Wynik spotkania zaplanowanego na kolejną niedzielę w hali przy ul. Górskiego można już obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 18 kolejki ekstraklasy szczypiornistów:
środa 10.02 - MMTS Kwidzyn - KS Azoty-Puławy 32:31 (15:16), Piotrkowianin Piotrków Tryb. - VIVE Targi Kielce 20:25 (9:14) piątek 12.02 - Zagłębie Lubin - Wisła Płock 27:30 (15:16), sobota 13.02 OKPR Traveland-Społem Olsztyn - Nielba Wągrowiec 26:28 (8:16), AS-BAU Śląsk Wrocław - NMC POWEN Zabrze 28:32 (13:12).

Opinie (6) 1 zablokowana

• (3)

ja rozumiem ze kasy nie dostajecie, rozumiem ze kilku zawodnikow odeszlo ale mimo wszystko nie olewajcie gry
    bedziecie grac zle to nikt was nie bedzie chcial i utkniecie w tym naszym gdanskim bagnie!
    szczegolnie dotyczy to najlepszych zawodnikow AZSu
    pozdrawiam

• 13 8

• (2)

ja dodam że wiary im nie daje duet trenerski-zamiast siedziec jak w kawiarni troszkę adrenalinki niech im doda-a nie tylko mówić co się złego zrobiło-a jeszcze najlepiej mówic ze bramkarze winni!Moze niech czegos nauczą trenerzy!