• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Pracownicy PKM uratowali nastolatkę przed próbą samobójczą

ws
29 września 2022, godz. 10:30 
 • Pracownicy ochrony PKM powstrzymali wczoraj wieczorem nastolatkę przed próbą samobójczą.
 • Pracownicy ochrony PKM powstrzymali wczoraj wieczorem nastolatkę przed próbą samobójczą.

Pracownicy PKM zauważyli w środę wieczorem młodą dziewczynę, która na przystanku w Matarni usiadła na krawędzi peronu. Nastolatka nie reagowała na wezwania przez megafon, była roztrzęsiona, a pracownikowi ochrony, który do niej podszedł, przyznała, że chce popełnić samobójstwo. Na szczęście w porę na miejsce wezwano policję i pogotowie, które zaopiekowało się nastolatką.Gdzie szukać pomocy psychologicznej w Trójmieście?


Rozmawiasz z bliskimi o problemach?

W środę po godz. 19:00 operatorzy monitoringu PKM zauważyli młodą dziewczynę, która na przystanku PKM Gdańsk Matarnia usiadła na krawędzi peronu i nie reagowała na wezwania przez megafon.

- Na zbliżeniu zauważyli, że nastolatka jest cała roztrzęsiona i mocno zapłakana. Natychmiast jeden z ochroniarzy udał się na peron, a drugi w tym czasie wezwał na miejsce policję oraz pogotowie ratunkowe. Równolegle dyspozytor ruchu PKM pozostawał w kontakcie z maszynistami najbliższych pociągów, aby w razie potrzeby wstrzymać ich wjazd na ten przystanek - mówi Tomasz Konopacki, rzecznik prasowy PKM.
Pracownik ochrony PKM po dotarciu na przystanek porozmawiał z nastolatką, która przyznała, że chce popełnić samobójstwo.

- Powiedziała, że przed chwilą zatelefonowała do swojej matki i pożegnała się z nią. Nasz ochroniarz próbował ją namówić, żeby wstała, a kiedy dziewczyna odmówiła, pozostał przy niej, cały czas z nią rozmawiając i nadzorując, aby nie zrobiła sobie krzywdy - dodaje.
Po kilku minutach na miejscu pojawili się wezwani policjanci. Zabrali nastolatkę do radiowozu i zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu karetki pogotowia, która zawiozła dziewczynę do szpitala.

Rośnie liczba prób samobójczych. Rośnie liczba prób samobójczych. "Nie bądźmy obojętni na czyjeś problemy"

Warto poświęcić trochę uwagi innym- Ta historia pokazuje, jak ważne jest, abyśmy nie pozostawali obojętni, kiedy jesteśmy świadkami takiej sytuacji. Duża część prób samobójczych, których wśród młodzieży z roku na rok jest niestety coraz więcej, w ocenie ekspertów jest w rzeczywistości wołaniem o pomoc. Wczoraj wieczorem na przystanku PKM Gdańsk Matarnia z pomocą zrozpaczonej nastolatce ruszyli pracownicy naszej ochrony i poświęcając jej "tylko" trochę swojego czasu i uwagi prawdopodobnie uratowali dziewczynę przed śmiercią lub kalectwem. Oczywiście ogromne podziękowania i wielkie słowa uznania za taką postawę - dodaje Konopacki.

Twoje dziecko potrzebuje pomocy? Poradź się psychologa


Samobójstwo - gdzie szukać pomocy?Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak m.in.:
 • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
 • 800 70 2222: całodobowe centrum wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
 • 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
 • 800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
ws

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (110)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane