Futboliści Seahawks wygrali na inaugurację

22 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Defensywa Kozłów Poznań nie miała recepty na świetnie debiutującego w zespole z Gdyni Angelo Pease'a. Amerykanin z przeszłością w Green Bay Packers zanotował w meczu aż 5 przyłożeń. Defensywa Kozłów Poznań nie miała recepty na świetnie debiutującego w zespole z Gdyni Angelo Pease'a. Amerykanin z przeszłością w Green Bay Packers zanotował w meczu aż 5 przyłożeń.

Seahawks Gdynia rozpoczęli tegoroczny sezon w Toplidze Futbolu Amerykańskiego od zwycięstwa nad Kozłami Poznań. "Jastrzębie" wygrały 55:20 (21:0, 21:7, 7:7, 6:6), a ich inauguracyjną wygraną na Narodowym Stadionie Rugby oglądało 990 kibiców. MVP meczu został debiutujący w zespole Macieja Cetnerowskiego Angelo Pease. Amerykanin zapisał na swoim koncie pięć przyłożeń.

Broniący tytuły mistrzów Polski gdynianie już od początku inauguracyjnego starcia pokazali, że poważnie myślą o powtórzeniu ubiegłorocznego sukcesu. Znakomity debiut w barwach Seahawks zanotował Angelo Pease. Amerykański running back już w pierwszej kwarcie zapisał na swoim koncie trzy z pięciu przyłożeń, które dały mu tytuł MVP spotkania.

Rywale pierwsze punkty zdobyli dopiero po tym, gdy 28 zaaplikowali im gospodarze. Po akcji powrotnej punkty zdobył Mikołaj Cieśla. Ofensywa Seahawks opierała się głównie na akcjach biegowych Pease'a, który wykorzystywał każdą okazję do zdobycia punktów. Schodząc na przerwę dopingowani przez 990 kibiców gospodarze prowadzili już 42:7 i praktycznie zapewnili sobie w tej części meczu zwycięstwo.

- Zabrakło nam koncentracji w pierwszej połowie. Nie graliśmy konsekwentnie, nie zdobywaliśmy jardów w ataku. Kiedy byliśmy bardziej skupieni, to zaczęły się pojawiać głupie błędy, które odebrały nam dużo pola - powiedział po meczu Jędrzej Rudnicki, zawodnik Kozłów.

- Pierwszą połowę zagraliśmy zgodnie z oczekiwaniami. Szkoda wpuszczonego przyłożenia po akcji powrotnej. Chcieliśmy zakończyć ten mecz bez straty punktów. W drugiej połowie w nasze szeregi wdało się rozluźnienie. Kozły niczym nas nie zaskoczyły - skomentował Daniel Piechnik, koordynator defensywy Seahawks Gdynia.

Seahawks zdominowali rywali świetną grą obronną. W linii defensywnej bardzo dobrze prezentował się kolejny z nabytków zza oceanu Timothy McGee.

- Tim spełnił nasze oczekiwania. Dzięki niemu cała defensywa gra lepiej. Sprowadziliśmy go, żeby podniósł poziom gry całej linii defensywnej. Jest znakomitym zawodnikiem i trenerem - skomentował Piechnik..

Druga połowa zaczęła się od kolejnej zdobyczy punktowej gospodarzy. Paweł Fabich złapał piłkę po podaniu Micah Browna i zwiększył przewagę swojego zespołu. Poznaniacy odpowiedzieli akcją biegową w wykonaniu Łukasza Bentki i skutecznym podwyższeniem Szymona Bartczaka.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od odzyskania piłki po wykopie przez zawodników z Wielkopolski. Po nieudanej próbie ofensywnej gospodarzy piłkę przechwycił Demetrius Eaton, ale niedozwolony blok w plecy jednego z zawodników gości poskutkował brakiem przyłożenia dla Kozłów. Chwilę później przyłożenie zdobył Artur Wrzosek. Seahawks odpowiedzieli punktami zdobytymi przez Browna.

Następny mecz Seahawks Gdynia rozegrają 29 marca. W Warszawie gdynianie zmierzą się ze stołecznymi Eagles. Z kolei Kozły dzień wcześniej zagrają we Wrocławiu z Panthers.

I kwarta
7:0 przyłożenie Angelo Pease'a po 75-jardowej akcji powrotnej po wykopie (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
14:0 przyłożenie Angelo Pease'a po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)

II kwarta
28:7 przyłożenie Mikołaja Cieśli po 80-jardowej akcji powrotnej po wykopie (podwyższenie za jeden punkt Szymon Barczak)
42:7 przyłożenie Micah Browna po 1-jardowej akcji biegowej

III kwarta
49:7 przyłożenie Pawła Fabicha po 3-jardowej akcji po podaniu Micah Browna (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
49:14 przyłożenie Łukasza Bentki po 73-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Szymon Barczak)

IV kwarta
49:20 przyłożenie Artura Wrzoska po 9-jardowej akcji po podaniu Patryka Barczaka
55:20 przyłożenie Micah Browna po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)

Wyniki i terminarz Seahawks Gdynia w Toplidze 2015:
22 marca Kozły Poznań (dom) 55:20 (21:0, 21:7, 7:7, 6:6)

• Dzięki wielkie!!

Kibiców nawet nie przestraszyła pogoda :D Szacun im za to, bo było ich ponad tysiak :D A na dworze ok. 1-3 stopni było :D

• 12 5

• Było 61:20 (4)

przy stanie 55:20 po przewinieniu Kozłów w końcówce Seahawks dostali 15 jardów, a że byli jakieś 4 jardy od pola punktowego to zaliczono przyłożenie (6pkt), kopnięcie na podwyższenie się nie udało, Kozły przechwyciły piłkę. Na stronie PLFA też jest błąd, ktoś za wcześnie opublikował raport ;)

• 4 2

• (3)

Haha, Nie ma takiego przepisu dającego pkt za karę, gdy jest ona większa niż odległość od pola punktowego. W takim wypadku karą jest połowa odległości

• 1 0

• jo (2)

Nie jestem wieloletnim fanem FA, nie wiem czy taki przepis jest, czy nie, nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją, więc cóż ja moge - sędzia powiedział, że zaliczono przyłożenie, dla mnie to jasne z przyznaniem punktów a spiker na dodatek potwierdził taki wynik (on też nie zna zasad?). Karą nie była połowa odległości, sędzia tego nie powiedział, powiedział wyraźnie "karą jest 15 jardów zamienione na przyłożenie". Na dodatek kopali na podwyższenie, wynik 55 jest nadal dla mnie niejasny.

• 0 0

• (1)

Z tego co pamiętam to QB wbiegł z piłką do endzone zdobywając touchdown. Tam został uderzony i wypuścił piłkę, która cofnęła się na boisko. Powstało zamieszanie i piłkę odzyskał nasz zawodnik, który próbował ponownie wbiec w endzone, ale się nie udało. Potem sędzia tłumaczył, że było w tej akcji przewinienie po stronie Kozłów. Wynikiem kary było 15 jardów odliczone przy wykopie.

A Touchdown był uznany, bo QB wbiegł z piłką do endzone zanim wypuścił piłkę. I wszystko co było potem było nieważne.

Piszę z pamięci i mogę się mylić.

Co do wyniku to wydaje mi się, że spiker się w którymś momencie pomylił, bo nagle za dużo punktów się zrobiło. Ale szczerze mówiąc po pierwszej kwarcie przestałem się wynikiem zajmować, bo przewaga była bardzo wysoka.

• 1 0

• Rzeczywiście jest tak jak mówię z tą karą. Na YouTube jest zapis całego meczu. Wspomniana akcja i kara występują w 2:20:00.

I rzeczywiście, tak jak pisał anonim wyżej, nie ma w FA takiej kary, która w rezultacie dawałaby punkty (chyba, że safety przy intentional grounding, ale wchodzimy tu w bardzo specyficzne i rzadkie przypadki).

Natomiast co do końcowego wyniku to na zapisie wideo z meczu również wynik końcowy to 61:20... Więc nie wiadomo.

• 1 0

• W Polsce prawie nikt w to nie gra. Ludzie nie znają nawet zasad gry. (2)

Równie dobrze można zrobić newsa o lidze w bierki albo baseball.

• 12 21

• PLFA

W Polsce jest zarejestrowanych ok 4000 zawodników. 92 drużyny w 4 ligach seniorskich i jednej juniorskiej. Podstawowe zasady są bardzo proste. Natomiast nikt nikogo nie zmusza do oglądania czegokolwiek. Na pewno skoki narciarskie mają bardziej proste zasady, więc polecam pozostanie przy oglądaniu tego co komu pasuje. Po co w ogóle taki komentarz....

• 14 3

• A ci co przyszli

( z wlasnej woli) - to przyszli tak sobie posiedziec w zimnie - bo ludzie przeciez nie znaja zasad gry:( one sa nie do ogarniecia - dla tego, kto nie jest zainteresowany) I tyle. .. Po co taki ktos sie wysila i wypisuje bzdury?

• 10 1

• Dobry początek

I na boisku i na trybunach - przy takiej temperaturze! Szacunek dla kibiców.
    Maskotka przemiła - najmłodsi z pewnością zaprzyjaźnią się z nią szybko :) Udana inauguracja sezonu. Oby tak dalej. Go Seahawks!

• 9 1

• Widzę że rodzina zawodników powoli zaczyna spraszać znajomych (1)

jeszcze trochę i zamiast do liceum nasze dzieci pójdą do koledżu. Portal chyba chce zabłysnąć innowacją i promuje tych polskich amerykanów. Pewnie połowa z nich marzy że jakiś łowca talentów z USA ich tu wykuka i spełni się amerykański sen rodem z ,,American Pie". Gołe laski, imprezy ze snoop dogiem itp itd. Powodzenia Panom życzę niech zwyciężają i podbijają świat. :) To jest dopiero prawdziwy sport, gdzie zawodnik nakłada na siebie zbroje żeby sobie utrudnić grę. A tak po zatym to chyba niedługo w Malborku są Rycerskie Mistrzostwa Świata myślę że o tym warto było by też napisać będą rycerze nawet z RPA.