Prawie pewne utrzymanie

13 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Wszystko wskazuje na to, że 25. kolejka była decydująca w walce o utrzymanie w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. AZS AWFiS pokonał na wyjeździe Olimpię Piekary Śląskie 32:31 (18:14). Po tej wygranej gdańszczanie mają już pięć punktów przewagi nad strefą spadkową, a w zanadrzu już tylko trzy mecze, w tym aż dwa w Gdańsku.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Chrapkowski 4, Sulej 7, Masiak 5, Ćwikliński 4, Woynowski 4, Ringwelski 1, Wysokiński 2, Olęcki 1, Fogler, Pilch 4.

Niespodziewanie najskuteczniejszym szczypiornistą gdańszczan w tym meczu był Jacek Sulej. Skrzydłowy, który ustawiany jest w obronie na tzw. jedynce, gra tym lepiej im więcej nagród w młodzieżówce dostaje Damian Kostrzewa. Tym samym w klubie ten ostatni musi wciąż czekać na swoją szansę.

Olimpia, której tylko wygrana dawała nadzieje na utrzymanie, rozpoczęła od prowadzenia 4:1. Na szczęście akademicy nie załamali się wówczas, a odpowiedzili trzema trafieniami z rzędu. Decydujący dla losów spotkania był drugi kwadrans pierwszej i piewszy drugiej połowy. Najpierw gdańszczanom udało się na przerwę zejść z przewagą czterech bramek, a potem odskoczyli nawet na 24:18.

Ostatnie minuty to ambitny pościg gospodarzy, ale podopieczni Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego nie zaprzepaścili przewagi, choć stopniała ona do najniższych rozmiarów. Dodatkowo dobre wieści nadeszły z Elbląga. Tamtejszy Techtrans-Darad przegrał z Traveland Społem Olsztyn 27:29 (12:13) i tym samym - podobnie jak Olimpia - traci do AZS AWFiS już pięć punktów.

[tabela]

Opinie (3)

• Smieje sie bardzo no i poszydze troche..

Znowusz kupili mecz... a w Elblagu pewnie wydrukowali bo przeciez innej mozliwosci nie ma prawda?? xD