Wiadomości

Prezes hokeistów MH Automatyki: Trener Marek Ziętara kluczem do play-off

Lotos PKH Gdańsk

Prezes Bartosz Purzyński (z lewej) zatrudniał wcześniej w Gdańsku Petera Ekrotha czy Andrieja Kowaliowa. Dopiero jednak polski szkoleniowiec Marek Ziętara (z prawej) zdołał wprowadzić MH Automatykę do play-off. Zdaniem włodarza klubu, to właśnie znajomość realiów PHL przez obecnego trenera była kluczem do sukcesu.
Prezes Bartosz Purzyński (z lewej) zatrudniał wcześniej w Gdańsku Petera Ekrotha czy Andrieja Kowaliowa. Dopiero jednak polski szkoleniowiec Marek Ziętara (z prawej) zdołał wprowadzić MH Automatykę do play-off. Zdaniem włodarza klubu, to właśnie znajomość realiów PHL przez obecnego trenera była kluczem do sukcesu. fot. Trojmiasto.pl

- Zmiany w przepisach dotyczących obcokrajowców, pokrzyżowały nam plany na sezon i w trakcie rozgrywek musieliśmy wprowadzić korekty w składzie. Kluczem do upragnionego awansu do play-off był jednak angaż trenera Marka Ziętary, który doskonale zna realia naszej ligi - uważa Bartosz Purzyński. Prezes hokeistów MH Automatyki liczy na to, że gdańszczanie w ćwierćfinale postawią się obecnym mistrzom Polski. Serię do czterech zwycięstw rozpoczną 16 lutego na wyjeździe.Przeczytaj jak hokeiści awansowali do play-offRafał Sumowski: Dopiero za trzecim podejściem wywalczyliście awans do play-off Polskiej Hokej Ligi. Co w tym sezonie zrobiliście lepiej niż w poprzednich, że znaleźliście się w czołowej ósemce?

Bartosz Purzyński: Myślę, że kluczem do osiągnięcia celu w tym sezonie było zatrudnienie trenera Marka Ziętary. To szkoleniowiec, który zna ligę od podszewki. Ma rozeznanie dotyczące zawodników występujących w lidze, trenerów, działaczy, ich charaktery, mentalność. Proces jego aklimatyzacji w drużynie i zidentyfikowanie jej bolączek oraz mocnych stron był zdecydowanie krótszy niż w przypadku trenera z poza Polski, na co zresztą mocno liczyliśmy. Przypomnę, że skład na ten sezon mieliśmy skompletowany w zasadzie już w czerwcu. Następnie zostaliśmy ukarani za zaradność przez władze PHL lipcową zmianą przepisów dotyczącą zasad zatrudniania obcokrajowców. Ta pozwoliła włączyć się do gry takim klubom jak Energa Toruń, Unia Oświęcim, Orlik Opole czy Zagłębie, które nie miały realnych szans na pozyskanie wartościowych graczy przy starych przepisach.

Trochę wam to pokrzyżowało plany? Pod koniec listopada sytuacja w tabeli nie wyglądała dla was zbyt ciekawie. Roszady w składzie były nieuniknione?

Zburzyło to nasz plan na sezon i zmusiło do wprowadzenia korekt w składzie drużyny. Odeszliśmy od koncepcji dwóch równorzędnych rywalizujących ze sobą bramkarzy, na rzecz mocnej, pewnej jedynki na tej pozycji. Kolejne zmiany dały nam to, czego brakowało przez cały sezon, czyli skuteczność w ataku. Przypomnę tylko, że jesteśmy trzecią drużyną w klasyfikacji oddanych strzałów, a dopiero ósmą, w rankingu zdobytych bramek. Zmiany w składzie spowodowały zdecydowaną poprawę wyników, dość powiedzieć, że za ostatnie dwadzieścia kolejek plasujemy się na czwartym miejscu w tabeli, a analizując ostatnie pięć jesteśmy liderem. Dziś zawodnicy skupiają się już tylko na grze, a ich profesjonalne podejście do swoich obowiązków odzwierciedla się w wynikach. To ludzie którzy chcą rozwijać się jako hokeiści i wiążą swoją przyszłość z tym sportem. Mamy w tej chwili świetną atmosferę, wszyscy się wspierają i dążą do wspólnego celu.

Przeczytaj o zmianach w kontraktowaniu obcokrajowców w PHLZ jakimi celami wchodzicie do play-off? Nikt was nie stawia w roli faworytów. Czy to nie jest tak, że każda wygrana z GKS Tychy będzie sukcesem?

Udało nam się zrealizować cel na ten sezon. To zdejmuje z zawodników presję, która towarzyszyła im przez całą rundę zasadniczą, a szczególne w styczniu. W tym miesiącu drużyna wspięła się na wyżyny swoich możliwości i przekroczyła własne granice, regularnie wygrywając z wyżej notowanymi zespołami w domu oraz na wyjeździe. Dzięki ciężkiej pracy nasz los ligowy do końca spoczywał w naszych rękach i nie musieliśmy oglądać się na rezultaty innych drużyn. Drużyna pokazała, że stać ją naprawdę na wiele. Jesteśmy po serii dziewięciu zwycięstw z rzędu i z pozytywną energią przystąpimy do rywalizacji z urzędującym mistrzem Polski.

Przegraliście z nimi w tym sezonie wszystkie cztery mecze, choć raz po dogrywce.

To jest sport, wszystko może się zdarzyć. Chcemy dostarczyć naszym kibicom jak najwięcej emocji i mamy nadzieję, na wyrównaną rywalizację. Format tegorocznych rozgrywek, w którym gramy na zmianę w domu oraz na wyjedzie nam sprzyja. Postaramy się o niespodziankę. Zawodnicy, trener oraz wszyscy w klubie mocno w to wierzymy, choć oczywiście jesteśmy świadomi, że GKS Tychy to ekipa budowana do gry o mistrzostwo Polski. Mają w składzie reprezentantów kraju popartych wysokiej klasy obcokrajowcami i mocnym bramkarzem.

Zobacz jak z GKS Tychy w ćwierćfinale play-off 2010/11 mierzył się GKS StoczniowiecOstatnie play-off w hokejowej elicie dla Gdańska to również pojedynek z tyszanami. W ćwierćfinale sezonu 2010/11 GKS pokonał w ćwierćfinale GKS Stoczniowca. Symbolicznie?

Mecze w Hali Olivia cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem i mam nadzieję, że podobnie będzie i tym razem. Co ciekawe, w barwach gdańskiej drużyny występowali w tamtych meczach nasi obecni zawodnicy - Jan Steber, Maciej RompkowskiSzymon Marzec, a po stronie GKS Tychy Josef Vitek. Będzie to dla nich na pewno podróż sentymentalna.

Czy tegoroczny wynik może umocnić waszą pozycję na tyle, że w kolejnym sezonie plan minimum będzie wymagał więcej niż udział w play-off?

Jesteśmy klubem o bardzo skromnych możliwościach finansowych i drużyna, którą udało nam się zbudować w tym roku jest naprawę przykładem maksymalnego wykorzystania środków, którymi dysponujemy. Oczywiście, że w klimacie sukcesów sportowych dużo łatwiej jest namówić do współpracy kolejne firmy, czego przykład mieliśmy w ubiegłym sezonie ale również teraz, gdy na decydującą fazę, dołączyło do nas Lotto, Auto-gum oraz Pomorska Grupa Informatyczna, a pracujemy nad tym, żeby grono naszych partnerów poszerzyć jeszcze przed rozpoczęciem fazy play off. Na bazie dobrych wyników niektóre firmy zdecydowały się na podwyższenie kwoty zaangażowania w zamian za dodatkowe usługi marketingowe.

Sprawdź terminarz MH Automatyki w play-offJest szansa na realny wzrost budżetu w kolejnym sezonie?

Marzy nam się zwiększenie budżetu. Mamy w planach poprawę potencjału finansowego do poziomu umożliwiającego stały postęp sportowy, ale również organizacyjny klubu. Czy te plany będą możliwe do realizacji? Dowiemy się zapewne w ciągu dwóch miesięcy. Tymczasem w dobrych nastrojach przystępujemy do pierwszej w historii klubu rywalizacji w play-off. Liczymy na duże wsparcie naszych kibiców oraz ogromne emocje, ale o to się nie martwię. Jesteśmy specjalistami w tym zakresie.

Typowanie wyników

mecz ligowy
16.02.2019 godz.17:00
wartość: 2 punkty
GKS Tychy
5:0
MH AUTOMATYKA Gdańsk

Jak typowano

1

85%

271 typowań

x

4%

13 typowań

2

11%

34 typowania


Ćwierćfinały
Tauron KH GKS Katowice
1 miejsce po rundzie zasadniczej
1
JKH GKS Jastrzębie
4 miejsce po rundzie zasadniczej
0
GKS Tychy
2 miejsce po rundzie zasadniczej
1
TatrySki Podhale Nowy Targ
3 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Unia Oświęcim
8 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Comarch Cracovia
5 miejsce po rundzie zasadniczej
2
MH AUTOMATYKA GDAŃSK
7 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Energa Toruń
6 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Półfinały
Finał

Opinie (102)

 • Trzymamy kciuki!

  Brawo Prezes, Brawo Zespół!
  W play-off wszystko możliwe - walczymy !

  • 50 1

 • Brawo (2)

  Jesteśmy w Top 8.Co prawda z 12 drużyn ale i tak brawo

  • 22 8

  • Nikt nie załapał ;D

   • 3 3

  • Bez kitu

   Hahah

   • 1 1

 • Ach... Super filmik! (2)

  To były piękne czasy :)

  • 29 0

  • USG i inne szczypiorki :D

   • 3 0

  • to były piękne dnie, niezapomniane dnie

   • 4 0

 • (2)

  Kluczem były zmiany w składzie. Bez Cowleya, Golowina, Jelakowa, Cunika i last but not least Krasowskiego zobaczylibyśmy play off w tv.
  Trener jest ok, ale z poprzednim składem najlepszy trener niewiele by ugral.

  • 51 2

  • (1)

   Dokładnie tak. Powiem nawet więcej, że może z tymi zawodnikami Kowaliow by zaszedł dalej tzn. by zajął wyższe miejsce po sezonie zasadniczym. Ale pożyjemy, zobaczymy

   • 23 9

   • Nie zaszedłby wyżej, bo zabrakłoby mu czasu, tak samo jak zabrakło go Ziętarze.
    Co innego gdybyśmy mieli taki skład od początku - 4, 5 miejsce spokojnie byłoby nasze teraz. A może i 3.

    • 13 1

 • (2)

  "Liczymy na duże wsparcie naszych kibiców oraz ogromne emocje, ale o to się nie martwię. Jesteśmy specjalistami w tym zakresie." - i to jest prawda :-) Wszyscy do Olivii! Drużyna, klub zasługują na wsparcie licznej grupy kibiców. Fajnie byłoby zobaczyć pełną halę i wygrane z Tyszanami! :-) Trzymam kciuki!

  • 45 1

  • Ja będę!!!!! Ktoś jeszcze??????

   • 10 4

  • Obawiam się, że jeśli byśmy przegrali wyraźnie (oby nie) pierwszy mecz w Tychach, to dużo osób (pikników) nie przyjdzie i do pełnej hali będzie daleko ... co innego, jak wynik w Tychach byłby bliski, nie mówiąc już o sensacji i naszej wygranej tam - wtedy Olivia by się zapełniła

   • 0 1

 • Trzymam kciuki i za play-offy i za więcej pieniędzy w kasie na następny sezon.

  • 28 2

 • Mam nadzieje (8)

  Że i lotos dosypie więcej i więcej taki sponsor sponsorować Roberta i Age teraz jak juz nie są sponsorowani to tyle hajcu ze głową mała proponuje zainwestować to w hokej nasz gdański najlepszy jedyny;) #66,#77,#43,#14#70 to jest priorytetem na następny sezon wg.mnie

  • 20 2

  • (6)

   Nie tylko druga piątka ale również pierwsza! ;) Nasi chłopcy z trzeciej tez sobie dobrze radzą. Ogólnie TERAZ jest naprawdę fajny zespół.

   • 19 0

   • Nie zapominajcie o bramkarzu :) (5)

    Choć jego pewnie najtrudniej będzie zatrzymać.

    No chyba że jakaś Polka się postara :)

    • 12 4

    • Nie Polka (2)

     tylko Gdańszczanka, ew. Kaszubka, chyba byśmy nie chcieli, żeby usidliła Go lady z Bytomia czy Sosnowca. Ale pomysł dobry, robić casting!

     • 1 0

     • (1)

      Bytom i Sosnowiec, to nie Polska, tylko Oberschleisen i Gorole :P
      Oczywiście żart...

      • 1 0

      • głupi żart - nic nie wart

       • 1 2

    • Niestety nie ma szans (1)

     Even"the heaven" mówił sam ze przyjechał do nas zebrać doswiadczenie zobaczyć grę zza oceanem w europie trafił do nas jak sam mówił po przygodę ,czeka na niego w USA jego narzeczona-nie maciee szans foczki (szkoda) , chociaż myślę że jak by za sezon np.zaproponować mu z 35000$ dolarów, bądź euro była by szansa - dlatego od dłuższego czasu gram w totolotka i jak wygram to dam hajc na naszego najlepszego bramkarza w lidze;) + naszych Rosjan; ) i Czechów bo polacy to zostaną na 99%

     • 5 0

     • Kurde też zagram i dorzutke robię jak wejdzie!

      • 2 0

  • 66 Jankowski 77 Bukowski 14 Marek Pavlacka a reszty nie kojarzę :(

   • 4 4

 • gks wybrzeże (2)

  Podstawą sukcesu są wygrane mecze u siebie, a na wyjeździe gra na remis lub przegrana mniejszą ilością bramek. Powodzenia trzymam kciuki.

  • 5 1

  • Tak, tak remis w Tychach biorę w ciemno hehe :))))

   • 1 1

  • Tomek - to jest play off i hokej.
   Remisów nie ma, zaś wysokość zwycięstwa jest nieistotna.
   15-0 daje ten sam efekt jak 2-1.

   Trzeba wygrać 4 mecze aby awansować do 1/2 finału. Nieważne jak - po karnych, po dogrywce czy w normalnym czasie :)

   • 12 0

 • Panie Prezesie, (4)

  Czy Zarząd wspomoże wysiłki kibiców, w zorganizowaniu wyjazdu na inauguracyjny mecz play off?

  • 10 1

  • (3)

   Na Twiterze Bartek napisał „Nasi kibice wyrazili chęć przyjazdu do Tychów :) czekamy na odpowiedz @GKSTychy1971” Wiec chyba jakies pismo poszło. Co innego ze w Tychach średniowiecze...Transmisji nie ma, Biletow przez internet nie ma a do tego brak miejsc dla kibicow przyjezdnych...Słabo

   • 13 0

   • W wymaganiach licencyjnych na ekstraklasę powinno być m. in. przyjmowanie zorganizowanych grup kibiców gości.
    Sport dla kibiców!!!

    • 10 0

   • wyjazd do Tychów? nie, dziękuje. (1)

    wpier..I od tyskich kiboli pewny jak w banku odsetki i to gratis w cenie biletu :-)

    • 5 5

    • zabrać chłopaków z Lechii i zdobyć halę!

     • 3 10

 • (3)

  Mecze w Gdańsku wtorek i poniedziałek...

  • 10 0

  • (2)

   Ciekawe że po wielu latach grania ddwwdwd teraz gramy na przemian. To chyba lepiej dla nas.
   Najważniejsze jednak że nie będziemy grać dzień po dniu i wszystkie mecze powinny być grane w dobrym tempie :)

   ps - czemu zmieniacie mi literki na małe?

   • 6 0

   • (1)

    to automat zmienia, nie my

    • 5 1

    • A automat czyj, nie wasz przypadkiem?

     • 1 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane