Wiadomości

Priorytety transferowe Arki zimą. Utrzymanie najlepszych, 2-4 wzmocnienia

Arka Gdynia

Piłkarze Arki Gdynia w dobrych nastrojach udali się na urlopy, a z większością z nich klub zamierza przedłużyć kontrakty.
Piłkarze Arki Gdynia w dobrych nastrojach udali się na urlopy, a z większością z nich klub zamierza przedłużyć kontrakty. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Rozpoczynające się 1 stycznia okno transferowe będzie pierwszym, w którym Arka Gdynia za wszelką cenę nie musi dokonywać wielkich wzmocnień. Żółto-niebiescy mają za sobą najlepszy rok w historii klubu. Dlatego zamierzają przede wszystkim konsolidować obecny skład. Z kilkoma wiodącymi piłkarzami podjęto już rozmowy o przedłużeniu kontraktów. Jeśli będą zatrudnienia nowych graczy, to tylko takich, którzy wniosą nową jakość do zespołu. W pierwszej kolejności na pozycji: napastnika, środkowego obrońcy, pomocnika oraz skrzydłowego.PO 9 LATACH PRZERWY ARKA ZNÓW NA CZELE TRÓJMIEJSKICH DRUŻYN LIGOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ SENIORÓW

Sprawne przygotowanie operacji "zima"Zdobycie Pucharu Polski, krajowego Superpucharu oraz 6. miejsca na koniec roku w ekstraklasie - to są argumenty świadczące za tym, że większość piłkarzy zatrudnionych przez Arkę Gdynia w minionych 12 miesiącach wykonała bardzo dobrze swoją pracę. Dlatego na nich też Leszek Ojrzyński i klub chce budować przyszłość. Szybko i sprawnie przygotowano przedpole do operacji "zima".

Jako że w Gdyni nie podpisuje się długoletnich kontraktów, co sezon trzeba negocjować warunki ich przedłużenia z dużą liczbą piłkarzy. Żadnemu zawodnikowi angaż nie kończy się 31 grudnia. Natomiast z liczącej obecnie 27 zawodników kadry pierwszego zespołu, umowy lub wypożyczenia aż 18 graczy upływają 30 czerwca 2018 roku. Oni już od 1 stycznia mogą rozmawiać z innymi klubami.

Nie wszyscy są w identycznej sytuacji. Niektórzy przychodząc do Arki podpisywali kontrakty z opcją przedłużenia. Natomiast ci, którzy trenują w klubie od drużyn juniorskich, jak Michał Marcjanik czy Michał Nalepa, nawet po zakończeniu umowy nie mogą odejść bezpłatnie. Za ich wyszkolenie należy się ekwiwalent, którego wysokość uzależniona jest od liczby lat spędzonych w klubie.

ARKA TYLKO RAZ KOŃCZYŁA ROK LEPIEJ NIŻ OBECNIE. 38 LAT TEMU BYŁA CZWARTA W EKSTRAKLASIE

W poprzednich latach Arka często odkładała rozmowy o nowych kontraktach do końcówki sezonu lub nawet po nim. Obecnie, właśnie w związku z dobrymi wynikami oraz chęcią utrzymania najlepszych piłkarzy, rozmowy o nowych kontraktach już ruszyły. Ci zawodnicy i ich menedżerowie dostali dzięki temu wyraźny sygnał, że przy ul. Olimpijskiej się na nich liczy, by ewentualnie nie podejmowali pochopnych decyzji odnośnie negocjacji z innymi zespołami.

W ramach przygotowań do operacji "zima" szybko rozstano się także z piłkarzami, którzy najbardziej zawiedli, a byli obciążeniem dla budżetu. Kontrakty za porozumieniem stron rozwiązano ze Słowakiem Tomasem Kosutem i Hiszpanem Alvaro Reyem. Tym samym są odblokowane pieniądze, które można zaoferować zawodnikom, którzy mogliby wzmocnić żółto-niebieskich zimą lub ewentualnie przeznaczyć je na podwyżki dla tych, którzy negocjują nowe umowy.

Skreślenia, gdy będą nowi i wrócą rekonwalescenciPodpisywanie kontraktów na sezon to nie tylko ryzyko, że można stracić takiego zawodnika, gdy jego forma eksploduje, ale przede wszystkim zabezpieczenie dla klubu, że nie zostaje na lata z przepłaconym zawodnikiem, gdy ten zawodzi. W tym roku opcje wcześniejszego rozwiązania kontraktu zastosowano już w dwóch przypadkach, a nie można wykluczyć, że będą kolejne bądź też niektórzy zawodnicy trafią na wypożyczenia.

Jednak tutaj też nie będzie pochopnych decyzji. Dlatego Arka nie ogłosiła listy transferowej, ani nie dała nikomu wolnej ręki w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Ma obowiązywać zasada, że piłkarze, którzy są w obecnej kadrze będą mogli odejść, gdy zatrudniony zostanie lepszy gracz na ich miejsce.

PIŁKARZE ARKI FAULOWALI NAJCZĘŚCIEJ W EKSTRAKLASIE JESIENIĄ 2017

Co prawda w stosunku do jesieni, ze względu na to, że wiosną będzie do rozegrania mniej meczów niż to miało miejsce w poprzedniej rundzie, kadra pierwszej drużyny miała zostać zmniejszona, ale pojawiły się kontuzje, które wymagały operacji aż w czterech przypadkach. Wszyscy rekonwalescenci mają stawić się w Gdyni na pierwszych zajęciach po urlopach, które zaplanowane są 8 stycznia. Wówczas więcej będzie można powiedzieć, kiedy wrócą do gry. Od tych diagnoz także uzależnione są zimowe działania. Przypomnijmy, że po zabiegach kolan są: bramkarz Pavels Steinbors i pomocnik Yannick Sambea, a defensorzy: Krzysztof SobierajAdam Danch mieli operowane - odpowiednio - przepuklinę i kręgosłup.

Na jakie pozycje wzmocnienia?Dzięki dobrym wynikom osiągniętym w 2017 roku, Arka w zimowym oknie transferowym nie musi działać pod presją. Już w obecnej kadrze na każdej pozycji ma miejsce rywalizacja, a trener Ojrzyński korzystał często z możliwości rotowania składem. Na przykład w Pucharze Polski grała druga "11", czyli piłkarze, który w tym momencie nie byli podstawowymi w ekstraklasie.

JANUSZ KUPCEWICZ OCENIA ARKĘ PO RUNDZIE JESIENNEJ I WSKAZUJE DZIAŁANIA ZIMĄ

Z racji tego, że wiosną żółto-niebieskich czeka 16 spotkań ligowych oraz 2 lub 3 w Pucharze Polski, gdy jesienią oficjalnych gier było aż 28, nie będzie już tak dużej liczby zmian w składzie, a bardziej od liczebności kadry w cenie będzie jakość poszczególnych graczy. Dlatego zimą Arka chce zatrudnić tylko takich graczy, którzy wejdą do "11" i będą stanowić dla niej wzmocnienie.

Klub nie wyklucza także takiej sytuacji, że z wartościowymi zawodnikami, których z różnych względów nie będzie można pozyskać zimą, podpisywać będzie umowy od 1 lipca 2018 roku już z myślą o następnym sezonie. Tego typu sytuacje miałyby oczywiście wpływ na to, z kim z obecnej kadry klub prowadziłby negocjacje odnośnie przedłużenia kontraktu.

Arka w każdym oknie transferowym nie wzbraniała się przed tzw. okazjami, czyli pozyskiwaniem piłkarzy na pozycje, na których początkowo nie planowała wzmocnień, bądź też takimi, którzy niespodziewanie pojawiali się na rynku. Tego nie można wykluczyć i tym razem.

CZTERECH PIŁKARZY ARKI PO OPERACJACH. SPRAWDŹ, KIEDY WRÓCĄ DO GRY

Jednak w pierwszej kolejności klub zamierza realizować listę swoich priorytetów. A są na niej tacy gracze jak: napastnik, środkowy obrońca, gracz do środka pola oraz skrzydłowy.

Skąd taki wybór?W ataku Arka jesienią korzystała głównie z dwóch 31-latków. W oficjalnych meczach Rafał Siemaszko strzelił 7, a Ruben Jurado 4 gole, czyli ich autorstwa było średnio co 4 trafienie, bo drużyna zaliczyła ich 40. Szkoleniowiec mało korzystał z Michała Żebrakowskiego, a gdy zaszła potrzeba do ataku wystawiał skrzydłowych: Patryka KunaFilipa Jazvicia.

Nadal zespołowi brakuje wartościowe rosłego napastnika, którego szuka się od lat, ale kolejni kandydaci się nie sprawdzali. Jeśli taki zawodnik zajdzie się teraz, to Żebrakowski trafi na wypożyczenie.

Środek obrony wymaga wzmocnienia, gdyż rozstano się z Kosutem, a Sobieraj i Danch są po operacjach. Gdy w ostatnim meczu rundy pauzował za kartki Marcjanik, trenerowi pozostał jeden zdrowy stoper - Fredrik Helstrup. Jak grać na tej pozycji przypomnieć więc musiał sobie Dawid Sołdecki, choć on jesienią występował głównie jako defensywny pomocnik.

UWAGA TALENT: NASTOLETNI BRAMKARZ SI ARKA NA TESTACH W LIVERPOOLU

Dwie kolejne pozycje - środek pomocy i skrzydło - nie wymagają natychmiastowego wzmocnienia, gdyż pod względem liczebności są obsadzone bardzo dobrze. Jednak na obu trener Ojrzyński chciałby mieć jeszcze więcej jakości. Dlatego zimowe rozmowy będą prowadzone zarówno z graczami, którzy mogą trafić do Gdyni już w tym oknie, jak i na nowy sezon.

Na tych pozycjach dużo grali m.in. Kun i Mateusz Szwoch, którzy do Arki są tylko wypożyczeni do 30 czerwca. Na obu był próbowany Marcus, który jednak zaliczył najsłabszą rundę, odkąd latem 2012 roku przyszedł do Gdyni.

Silnym punktem na skrzydle był Grzegorz Piesio. Natomiast pozostali gracze, którzy byli sprawdzani w tej roli: wspomniani Kun i Jazvić oraz Luka Zarandia i debiutujący jesienią w pierwszej drużynie seniorów Szymon Nowicki lepsze momenty przeplatali z gorszymi.

Podobnie niestabilna forma towarzyszyła środkowym pomocnikom, których na ogół w "11" było trzech. Dlatego bywały spore rotacje. Wspomagał ich na przykład Adam Marciniak, który grywał także na lewej stronie obrony. W roli defensywnego pomocnika zmieniali się głównie: Sołdecki i Antoni Łukasiewicz, ale były też mecze na "6" z Sambeą. Dużo okazji do wykazania się mieli w środku pola Nalepa i Szwoch. Pod koniec roku więcej zaczął grać Siergiej Kriwiec i dlatego nie podzielił losu Reya, który również przychodził do Gdyni jako środkowy pomocnik.

Wszystkim tym pomocnikom z końcem sezonu kończą się w Arce kontrakty.

ARKA JUŻ MA TYLE SAMO PUNKTÓW, CO W MINIONYCH ROZGRYWKACH NA KONIEC SEZONU ZASADNICZEGO.

Typowanie wyników

mecz ligowy
11.02.2018 godz.18:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

28%

150 typowań

x

31%

162 typowania

2

41%

217 typowańTabela po 21 kolejkach

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 21 12 2 7 28:21 38
2 Lech Poznań 21 9 9 3 30:16 36
3 Górnik Zabrze 21 10 6 5 40:32 36
4 Jagiellonia Białystok 21 10 6 5 29:24 36
5 Zagłębie Lubin 21 8 8 5 31:24 32
6 ARKA GDYNIA 21 8 7 6 26:20 31
7 Korona Kielce 21 8 7 6 32:28 31
8 Wisła Kraków 21 9 4 8 30:26 31
9 Wisła Płock 21 9 3 9 26:27 30
10 Śląsk Wrocław 21 7 6 8 26:31 27
11 LECHIA GDAŃSK 21 6 7 8 30:33 24
12 Cracovia 21 5 7 9 28:32 22
13 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 21 5 6 10 23:33 21
14 Sandecja Nowy Sącz 21 4 9 8 20:30 21
15 Piast Gliwice 21 4 8 9 22:31 20
16 Pogoń Szczecin 21 4 5 12 21:34 17

* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych). Z zaliczeniem dotychczasowych punktów drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.

Tabela wprowadzona: 2017-12-18

aktualna tabela »

Wyniki 21 kolejki:

 • Sandecja Nowy Sącz - LECHIA GDAŃSK 2:2 (1:0)
 • Pogoń Szczecin - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
 • Korona Kielce – Piast Gliwice 1:1 (0:0)
 • Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
 • Legia Warszawa - Wisła Płock 0:2 (0:2)
 • Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (2:0)
 • Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:2 (1:2)
 • Górnik Zabrze - Cracovia 0:4 (0:2)

Opinie (138) ponad 10 zablokowanych

 • (6)

  Rozsądek najważniejszy!!!Małymi krokami stabiliza ja klubu!!!

  • 74 9

  • chcecie Mile? (5)

   • 8 19

   • (2)

    Mandziara w pakiecie z Sebą.

    • 6 8

    • Pomóżcie po sąsiedzku ! (1)

     Weźcie Mile i Prezesa.Za darmo.

     • 8 7

     • Mila +Madziara zdoiłem sie ze śmiechu.

      Szacunek do betonów ze macie jeszcze poczucie humoru.Dajcie 40baniek i bierzemy,my bedziemy wiedzieli co z tymi pacjentami trzeba zrobic.Szadólki tez zarobią,a i kaska wróci z recyklingu do lechii

      • 15 0

   • Kiepski nie pasuje do ambitnej Arki. (1)

    • 10 2

    • tak jest! miejsce Kiepskiego jest w kiepskiej Lechii!

     • 5 2

 • (4)

  Z obecnego składu do odpalenia został Jazvić, a na wypożyczenie do I ligi Żebrakowski i Nowicki. Jesienią straszny zjazd zaliczył Marcus, a dla Sobiego to już chyba koniec kariery.

  • 73 4

  • 100% a nie "chyba"

   • 16 1

  • A niby kto ma podać te konkrety??? (2)

   klub sam nie wiem nic albo " wiem ale nie powiem":) to niby redakcja 3miasto ma wiedziec??? Oby nie skończyło się jak co roku..." na koniec okienkla transferowego mamy bombę " a i tak zycie zweryfikuje te deklaracje! Sprawa jest prosta....checie walczyć o 8kę i może coś więcej to nie spać w zimę miski:)

   • 9 3

   • (1)

    Bomby zawsze ogłaszali dziennikarze a nie klub. No i łatwiej by było kogoś podpisać, gdyby klub nie musiał prawie pół miliona kar zapłacić za race.

    • 4 2

    • Przepraszam.... o "ostatnich bombach transferowych" to informowali przedstawiciele klubu

     lb osoby z nią związane. Jeśli masz zaniki pamięci to odsyłam do art. z poprzedniego sezonu.... no chyba że reporter konfbulje i podszywa się pod przedstawicieli Arki zamieszczając w cudzysłowiu ich opinie i zdjęcia:)

     • 5 0

 • do Panow pilkarzy aby zaczeli runde rewanzową od zwyciestw.Stac Was na to!

  • 34 3

 • A moze tak wlasny stadion (16)

  • 24 71

  • Zaden

   Klub w Polsce nie ma swojego stadionu baranie.

   • 40 6

  • A co jest złego w graniu na stadionie miejskim bo nie bardzo rozumiem? A to, że innych gdyńskich drużyn nie stać na rozgrywanie na tym obiekcie swoich spotkań to już inna sprawa.

   • 41 5

  • (6)

   żaden klub nie gra na własnym obiekcie (oprócz Niecieczy chyba). Po to miasto wybudowało stadion aby na nim grać. Czego nie rozumiesz ?

   • 23 2

   • Nawet (5)

    Nieciecza nie ma stadionu. Wybudował to powiat Małopolski z funduszy UE.

    • 14 1

    • W nieczieczy jest stadion którego wlaściecielem jest klub Bruk-Bet (4)

     a za jakie pieniądze wybudowany to inna sprawa, ale stadion jest własnością klubu, a nie miasta, powiatu.

     Drugi własny stadion ma Zagłębie Lubin.

     Śledziu chciałeś błysnąć, a zrobiłeś z siebie większego pajaca niż jesteś

     • 3 16

     • Hahaha !!! (1)

      Budżetowy utrzymanek się odezwal ze " swojego " stadioniku .

      • 13 1

      • miejski utrzymanek wypowiada się odnośnie stadionu buhahahaaa

       śledziki wy nie macie stadionu, swój sprzedaliście Rysiowi.......zapomnieliście???????
       Jedno wam trzeba przyznać, że korty macie fajne buahahahahahaaaa

       • 1 10

     • Dobre:) (1)

      Bruk Bet ma dzierżawę jedynie A w Lubinie stadion zbudował KGHM Spółka skarbu Państwa i należy do Skarbu Państwa A nie Do spółki Zagłębie Lublin. Zanim coś napiszesz do doczytaj dziecko na necie.

      • 8 1

      • Mieszkasz w domu za który płacisz dzierżawe, ale mówisz, że dom jest twój tłuku pancerny

       Cały klub jest własnością KGHM czyli Zagłębie gra na swoim stadionie ciołku jeden

       Bruk Bet płaci dzierżawę, ale za grunty, ale co ty możesz wiedzieć skoro mieszkasz w Pekinie, a tam dzierżawy nie płacicie tłuki pancerne

       • 0 7

  • Jeżeli kluby w Polsce miały by utrzymywać własne stadiony to kluby słabsze finansowo jak np. Bałtyk (4)

   którego kibice roszczą sobie prawa do stadionu miejskiego, nie miał by prawa istnieć. Większość budżetu klubu zamiast na sport wydawany był by na infrastrukturę. Skończcie więc infantylne zaczepki, bo są już nudne.

   • 25 2

   • Nudny to ty jesteś tłuku pancerny

    gdyby nie dotacja z miasta, to arka grałaby dziś na boisku salezjanów

    • 0 12

   • Kadłubowy stadion (2)

    został przecież zaorany i zrównany z ziemią. Więc o co te pretensje..?

    • 5 1

    • został zburzony ponieważ na jego fundamentach powstał nowy stadion, ale w tym samym miejscu (1)

     na miejscu boiska arki są korty

     • 1 2

     • przypominam, że obiekt Bałtyku to dzisiejsze okolica ulicy Wiśniewskiego gdzie obecnie jest parking dla tirów.

      • 2 0

  • Kadłuby

   a gdzie wasza stocznia, też wam oddać...pomyśl zanim coś napiszesz.

   • 0 1

  • troche historii

   miejsce w którym znajduje sie stadion miejski w Gdyni nigdy nie nalezało do Bałtyku.Dzierzawiła to miejsce stocznia gdyńska. Za nie płacenie podatków naleznych miastu został przekazany, podobnie jak inne tereny ,pojazdy zakładowej strazy pozarnej itp. itd. Wszystko dzieki kibicom Bałtyku , którzy w ostatnim roku działalności stoczni tak robili ,by wyrobic jak najwiecej nadgodzin poniewaz od wysokosci wypłat uzaleznione były odprawy.wszystko w temacie.

   • 0 0

 • kiedy wreszcie sponsor ? potrzebujemy konkretnego sponsora. (5)

  Mnie sie marza jakies linie lotnicze albo producent elektroniki. Jest szansa na MP i gre w LM.
  co do stadionu to bo bankructwie Lechii mozna przejac Amber Arene.

  • 32 35

  • bzdura

   • 5 3

  • a w jakim celu przenosić do Gdyni ten gołębnik? (2)

   • 10 5

   • a co ? budowac nowy w gdyni ? (1)

    • 3 2

    • stadion w Gdyni został zaprojektowany w taki sposób by można go było w miarę szybko przebudować

     Niestety gołębnika nie da się już tak łatwo zmniejszyć. Lepiej niech bursztynowy nockik zostanie w Gdańsku jako symbol pychy i głupoty w zarządzaniu publiczymi finansami.

     • 14 2

  • nikt nie będzie sponsorem klubu który miał najwięcej w Polsce zarzutów za korupcję!

   • 5 15

 • Arka to jest Potega! (6)

  Najbardziej utytułowany klub w Polsce północnej!

  • 51 19

  • Masz racje (2)

   Nikt nie kupil wiecej meczy niz wy.

   • 3 21

   • Ale nie tak pazernie jak w gdańsku ,odrazu Puchar Polski. (1)

    • 8 1

    • My nie kupowaliśmy

     • 0 6

  • ACAB ? (1)

   Jeszcze CHWDP się podpisz

   • 2 2

   • CHWDP to tylko niedorozwinieta gimbaza z Gdanska.

    • 7 1

  • wiem ze arka wali sledziem,ale zeby zaraz arka capi?

   • 0 1

 • i to jest prawidłowa polityka... (1)

  ''w Gdyni nie podpisuje się długoletnich kontraktów''

  i bardzo dobrze, bo można w ten sposób rozstać się:

  ''z piłkarzami, którzy najbardziej zawiedli, a byli obciążeniem dla budżetu''

  • 65 0

  • dziada, że u nas tak nie myślą :(

   Przykład Mila. ..

   • 9 0

 • zolto-niebieski S. (4)

  barwy klubu
  barwy miasta

  Najlepszego w N. Roku dla wszystkich kibicow!

  • 54 5

  • Dokładam sie z życzeniami !!

   Sopot Kamionka 100% ARKA !!!!

   • 13 0

  • Arka Gdynia

   Tczew Sambora

   • 8 0

  • Arka Gdynia (1)

   • 7 0

   • Pruszczanin

    Ja tez z Pruszcza Gd. Tylko Arka Gdynia!

    • 4 0

 • Napastnik (1)

  Fraczczak bedzie do wzięcia brać natychmiast

  • 47 4

  • Dobry pomysł

   Już samo to, że nie będzie nam strzelał to będzie duże wzmocnienie.

   • 5 0

 • Przydalby sie jeszcze jeden zawodnik dobrze grajacy rekami!!! (11)

  Jeden siemaszko to za malo!!!!

  • 20 75

  • Ważne że Wy macie doskonały zarząd w wydawaniu kasy nierobom

   • 23 0

  • pojmij to wreszcie człowieczku... (7)

   że bramka strzelona ręką przez Siemaszkę nie powinna być uznana!!!
   ale uznana została dlatego, że zadłużonego klubu z elity (Ruchu Ch.) chcieli się pozbyć niemal wszyscy (PZPN+Sędziowie+sami piłkarze ekstraklasy) i gdyby nie padła ta bramka, to sędziowie byliby nawet zdolni do tego, aby podyktować karnego (z sufitu) przeciwko Ruchowi, byleby, tylko pozbyć się ''zadłużonych'' z najwyższej klasy rogrywkowej...
   Ps...i to samo czeka klub z Gdańska w tym sezonie...tyle...

   • 26 3

   • za dużo bajek oglądasz. Jak PZPN chciał by się pozbyć Ruchu to odjął by mu punkty jak lechii (6)

    Bramka Siemaszki to był błąd sędziego. Niestety przykre ale bez VAR'u takie sytuacje mogły się zdarzyć. Nie ma co rozpaczać, bo jak ta bramka by nie wpadła to może Arka grała by rzutem na taśmę. Faktem jest że skoda by było nie oglądać Arki w tym sezonie w ekstraklapie.

    • 9 7

    • źle rozumujesz... (5)

     PZPN nie mógł odjąć punktów Ruchowi za niegospodarne zarządzanie klubem - skutkujące zadłużeniem
     podobnie jak Lechię również nie spotkała za to kara - tylko za opóźniony przelew, który nie wpłynął na czas.
     A więc jest tak, jak poprzednio napisałem, że ''zadłużonych'' wyrzucić z elity = mogą tylko sami piłkarze z ''wydatną'' pomocą sędziów...bo zadłużonych klubów w elicie nie chce nikt...

     • 6 0

     • (3)

      Pie*dolisz jak po heroinie. Kluby maja czas do konca pazdziernika na przedstawienie dokumentow i/lub uregulowanie przeterminowanych naleznosci. Ruch za kazdym razem przedstawial rzekome porozumienia z wierzycialmi (w tym z pilkarzami), ktore nie mialy odzwierciedlenia w rzeczywistosci. W koncu Ruch spadl i wyszlo szydlo z wora. Taki np. Lipski, ktory mogl rozwiazac umowe z Ruchem i przyjsc do Lechii za darmo to jeden z wielu przykladow. Gdyby mial placone na czas to by nie mogl.

      Bramka zdobyta reka to blad sedziego tak jak i wiele innych bledow. Te nawet zdarzaja sie przy VAR, przykladem ostatnie derby gdzie karny powinien byc podytkowany dla Arki. Nikt jednak z tego powodu nie placze. Bo to juz historia.

      • 5 4

      • człowieku...co ty tu wypisujesz... (2)

       posłuchaj sam siebie:
       ''Ruch za kazdym razem przedstawial rzekome porozumienia z wierzycialmi (w tym z pilkarzami), ktore nie mialy odzwierciedlenia w rzeczywistosci.''
       No to Kim (do cholery) byli??? jak nie właśnie ZADŁUŻONYM POTENCJALNYM BANKRUTEM, a takie kluby (jak już pisałem) wyrzuca się z elity...i to obojętnie jak, czy z pomocą sędziów, czy tylko samych piłkarzy...przykład: dogadany mecz Zagłębie-Arka...Wniosek: Ruch musiał spaść, bo była zbyt duża ''siła złego na jednego''...i powtórzę to raz jeszcze, że Lechię czeka to samo w tym sezonie...

       • 1 1

       • (1)

        No wlasnie slucham sam siebie w przeciwienstwie do Ciebie. PZPN mial wystarczajaco duzo argumentow do tego zeby Ruchowi punkty odjac. Lechia nie robi walkow na taka skale wiec jej to nie grozi.

        • 1 1

       • - Czu Ty zatrudniłbyś się w zadłużonym zakładzie pracy??? = przecież to jest ''samobójstwo'' grożące m.in. nie otrzymywaniem wypłat za pracę!!! - i z takimi firmami piłkarze nie chcą mieć nic wspólnego i dlatego jest między nimi obopólne ''ciche'' porozumienie, aby takich firm/klubów pozbywać się ze swojego otoczenia czyli w tym przypadku z ekstraklasy...piłkarze Lechii od początku sezonu ''pluli sobie w brodę'' mówiąc zapewne jeden do drugiego - cośmy najlepszego narobili podpisując/przedłużając umowę z zadłużonym klubem???....i dawali (od początku sezonu) wyraz swego niezadowolenia w postaci porażek i to przedewszystkim u siebie np. z Sandecją, Cracovią czy Pogonią...pokazując tym samym innym piłkarzom ekstraklasy, że są też za tym, żeby zadłużonych spuszczać z ligi...piłkarze są pod tym względem zdolni do wszystkiego, co pokazał ostatni mecz Gónik-Cracowia 0:4, który miał uzmysłowić całej Polsce, że piłkarze są za tym, aby Cracovia nie spadła z ligi i kropka. Natomiast Lechia takiego prezentu od ligi nie dostanie, tylko będzie wręcz odwrotnie...i dlatego spadek Lechii w tym sezonie jest już przesądzony...

        • 0 0

     • mogą wierz mi ze mogą

      • 0 0

  • dobre :)

   • 0 0

  • arkowiec

   Co, już zazdrość d*pę ściska?

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 31.07.2021 godz. 20:30 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

90%

183 typowania

x

6%

11 typowań

2

4%

9 typowań

TYPUJ!

Terminarz

31.07 (sob) godz.20:30 ARKA Gdynia typuj Zagłębie Sosnowiec LIVE!
07.08 (sob) godz.20:30 ARKA Gdynia typuj Chrobry Głogów
14.08 (sob) godz.18:00 Stomil Olsztyn typuj ARKA Gdynia
16.06 (śr) godz.20:30 ARKA Gdynia 0:1 ŁKS Łódź LIVE!
13.06 (nd) godz.12:40 Chrobry Głogów 0:3 ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane