Banaczek strzelił pierwszego gola 2015 roku

Rafał Sumowski
1 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Dawid Banaczek (z prawej) zdobył w czwartek pięć bramek w tym pierwszego gola 2015 roku w Trójmieście. Samorządowcy, których wsparł Michał Probierz (z lewej) przegrali z oldbojami wysoko, ale znacznie niżej niż przed rokiem. Dawid Banaczek (z prawej) zdobył w czwartek pięć bramek w tym pierwszego gola 2015 roku w Trójmieście. Samorządowcy, których wsparł Michał Probierz (z lewej) przegrali z oldbojami wysoko, ale znacznie niżej niż przed rokiem.

Oldboje Lechii Gdańsk pokonali w tradycyjnym noworocznym meczu zespół Samorządowców i Przyjaciół 9:4 (5:0). Tych drugich gościnnym występem wsparł m.in. były szkoleniowiec biało-zielonych Michał Probierz. Autorem pierwszego gola w Trójmieście w 2015 roku był Dawid Banaczek. Napastnik pierwsze ze swoich pięciu trafień na bocznym boisku przy Traugutta zdobył o godzinie 12:11.

TAK WYGLĄDA JEDENASTKA ROKU 2014. WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA TRÓJMIASTA. ZAGŁOSUJ TUTAJ

Bramki: Banaczek 5 bramek, Czajka 2, Małek, Kalkowski - Partyka 2, Bejrowski, Kawa
LECHIA: Woźniak - Błondek, Kulwicki, Sierpiński, Czajka, Banaczek, Grembocki, Brede, Gąsiorowski, Kalkowski, Duda, Opuszewicz, Małek, Łatkowski. Trener: Jerzy Jastrzębowski.

SAMORZĄDOWCY I PRZYJACIELE: Paduch - Paszkiewicz, Probierz, Dziadek, Świlski, T.Michalczewski, Partyka, Marchel, Sokołowski, Bejrowski, Kawa, Pruś, Lula, Szegda, Jankowski, Ziemiński, Pawlusek. Trener: Andrzej Kowalczys.

Jubileuszowy, dziesiąty mecz pomiędzy oldbojami Lechii, a zespołem polityków rozpoczął się o godzinie 12:02. Samorządowcy i Przyjaciele od razu zdecydowali się na strzał z połowy boiska, ale nie zdołali zaskoczyć bramkarza biało-zielonych Marka Woźniaka. O godzinie 12:11 z pierwszego gola w Trójmieście w 2015 roku cieszył się Dawid Banaczek.

Były napastnik m.in. Lechii, Zagłębia Lubin, szwedzkiego IFK Norrköping czy rezerw Bayernu Monachium w całym meczu zdobył aż pięć trafień. Hat-trickiem popisał się już w pierwszej połowie (grano dwa razy po 40 minut ze zmianami hokejowymi), w której biało-zieloni oldboje kompletnie zdominowali swoich rywali.

2007 Piotr Rzepka (Bałtyk) 12:12

Samorządowcy zdołali nawiązać walkę dopiero po 3-minutowej przerwie i zmianie stron. Drugą część spotkania zagrali na remis, a dwie bramki zdobył Andrzej Partyka, ojciec gdańskiej olimpijki w tenisie stołowym Natalii Partyki. Skończyło się na wyniku 9:4 dla Lechii, co dla polityków jest znacznie lepszym rezultatem niż ten z poprzedniego roku, gdy polegli aż 0:13.

POGROM PRZY TRAUGUTTA W PIERWSZYM MECZU 2014 ROKU

Zobacz jak grali oldboje Lechii z Samorządowcami i Przyjaciółmi na powitanie 2015 roku.

Przegrani w tym roku otrzymali jednak posiłki. Z zespołu oldbojów Lechii wyjątkowo zasilił ich Andrzej Marchel. Ponadto do drużyny zaproszony został Michał Probierz, trener Jagiellonii Białystok, który jeszcze w minionym sezonie prowadził biało-zielonych w ekstraklasie. Szkoleniowiec przy Traugutta miał okazję zagrać m.in. przeciwko swojemu aktualnemu asystentowi Krzysztofowi Brede.

- Spędziłem w Gdańsku ostatni tydzień tego roku i przy okazji skorzystałem z zaproszenia. Cieszę się, że mogłem się trochę poruszać po Sylwestrze. Oldboje Lechii mają młodszy zespół i to było widać na boisku. Takie mecze to fajna sprawa, kiedyś zdarzyło mi się zagrać nawet w Sylwestra na Stadionie Śląskim, pokopaliśmy piłkę kilka minut będąc w garniturach. Miło jest wrócić na Lechię. Czy jeszcze kiedyś poprowadzę biało-zielonych? Wszystko jest możliwe, choć pewnie nie przy obecnych właścicielach, z którymi swego czasu nie osiągnęliśmy porozumienia. O Lechii myślę jednak dobrze, a jej kibicom życzę w nowym roku przede wszystkim zdrowia - powiedział Probierz po zakończeniu meczu.

Dzień wcześniej przy Traugutta stary rok pożegnali amatorzy wywodzący się ze Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik". Dla nich również był to jubileuszowy mecz, tyle że nie dziesiąty, a już trzydziesty. Na spotkaniu tym razem zabrakło Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który rok temu jeszcze jako premier RP zdobył jedną z bramek dla zwycięskiej drużyny.

Ominęło go bardzo ciekawe spotkanie, w którym "Starzy" zremisowali z "Młodymi" 4:4, choć po pierwszej 35-minutowej połowie ci drudzy prowadzili 4:1. Gola na wagę remisu niedługo przed ostatnim gwizdkiem sędziego Krzysztofa Słabika zdobył Zbigniew Lula.

- Mimo osłabienia udało nam się chociaż zremisować. Krew się nie lała, ale musieliśmy ostro walczyć. Po meczu obiecaliśmy sobie wszyscy, że za rok również się spotkamy - podsumował Andrzej Kowalczys.

Miejsca

Opinie (23) 4 zablokowane

• Pozdrowienia dla wszystkich Lechistów!

Michał Probierz dał w Lechii dobrego kopa młodym! Ale nie tylko.. co pokazali Lechiści już w meczu z Barcą.

• 25 10

• Probierz spoko gość ! Jako kibic Lechii życzę Panu wszystkiego dobrego.

• 32 6

• Dla mnie to wstyd że Lechia gra mecz z POlitykami. (6)

Czemu nie zagrają np. z Gedanią albo Polonią? W Gdyni od 30 lat potrafią rozegrać noworoczne derby oldbojów w których od lat górą jest Arka, a w Gdańsku wszędzie polityka się pcha na stadiony.

A już wypisywanie kto zdobył pierwszego gola w kolejnym roku jest totalnym bezsensem. Ja z kumplami grałem o 10 i szybciej strzeliłem ;)

• 28 20

• (2)

Co wy tam bredzicie, jacy politycy? Jeden radny i wice marszałek!
      Lubimy grać w piłkę i kibicujemy Lechii, tyle w temacie.

• 17 9

• połowy nie znam ale Pruś to też polityk

• 8 0

• Faktycznie, Sylwek to polityk.
        Ale tak na prawdę to więcej gra w nogę niż politykuje :)

• 8 1

• wstyd to twój wpis (1)

Szkoda ze masz IP z Gdyni, szkoda ze nie wiesz jaką tradycje mają te spotkania, szkoad ze pewnie nie widziałeś na żywo żadnego z nich

• 11 4

• nie mam zamiaru ogladać POlityków, wystarczy mi ich głupot na codzień

sami mówią nam kibicom nie róbcie polityki na stadionach, a czym sa takie mecze jak nie tania i populistyczna polityką? Nie dla takich meczów!

• 8 7

• odbudowa psychiczna potrzebna Władcom Północy

z kimś w końcu trzeba wygrać
      choćby z brzuchatymi politykami

• 0 1

• Tragedia (3)

Jaki dramat, prezydenta Tuska zabrakło, pewno miał lekcję angielskiego.

• 31 13

• Twój guru (2)

niech się hymnu nauczy.

• 10 8

• co za czasy (1)

Powiesz cos na Tuska to od razu Ci wyrzucają Jarkaczem...

• 14 2

• O tempora, o mores!

• 1 1

• Brawo panie Dawidzie (2)

No i z dzieciakami na treningach football academy też robi pan dobrą robotę.

• 9 2

• I to prawda! FA to chyba najlepsza w tej chwili szkółka w Trójmieście i okolicy!

• 1 3

• Football Pro Academy

Zajęcia bardzo fajne - potwierdzam, ale w Football Pro Academy.

• 1 2

• Pierwszy Gol (1)

Pierwszą bramkę w roku 2015 strzelił o godzinie 12:09 Zbyszek na AWFiS, to do wiadomości autora.

• 2 4

• a nie Formela?

• 0 0

• Szegda to przecież prokurator. (1)

Ale Szegda to przecież prokurator chyba nie polityk.

• 2 0

• to tym bardziej polityk

• 1 0

• Wielka Wiktoria Władców Północy

Złotymi zgłoskami zapisać obok zwycięskiego remisu z Dumą Katalonii.

• 0 0

• Płemieła nie ma

Mila przyszedł... w Sylwestra i poszedł... w Nowym Roku.

• 0 0

• Oldboje a wiek

Przecież w oldbojach Lechii grają prawie jeszcze zawodnicy, którzy byli słabi i chcą się popisać. Np. Banaczek - ile on ma lat? Może warto wprowadzić jakiś limit wiekowy np. 45.