Atom Trefl oddał punkt na przewagi

15 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Z siatkarek obecnego składu to Justyna Łukasik gra najdłużej w Atomie Treflu. W sobotę środkowa dostawał wiele piłek i zdobyła w sumie 15 punktów. Z siatkarek obecnego składu to Justyna Łukasik gra najdłużej w Atomie Treflu. W sobotę środkowa dostawał wiele piłek i zdobyła w sumie 15 punktów.

Siatkarki Atomu Trefla świetnie zaczęły sezon. Wygrały bowiem pierwszego seta z Profi Credit Bielsko-Biała. Niestety później nie było już tak pięknie. Przegrały wszystkie kolejne i cały mecz 1:3 (25:19, 22:25, 18:25, 24:26). W ostatniej partii miały szanse na tie-breaka. Prowadziły już 24:21, ale popełniły aż 5 błędów z rzędu.

Profi Credit: Pasznik 1, Staniucha-Szczurek 13, Trojan 4, Mikiskova 23, Skrzypkowska 11, Moskwa 3, Wojtowicz (libero) oraz Perlińska 1, Wańczyk 1, Gryka 3, Brzezińska, Mucha, Wilczek (libero)

ATOM TREFL: Gajewska 2, Mielczarek 7, J. Łukasik 15, Goliat 12, Damaske 16, Bednarek 11, Bodasińska (libero) oraz Mras 1, M. Łukasik, Skorupa

Najmłodszy zespół w Orlen Lidze wybrał się w piątek na pierwszy sprawdzian. Przed nim była długa droga do Bielska-Białej. Tam w sobotę Atom Trefl zmierzył się z Profi Credit. Drużyna gospodarza, która była kiedyś w czubie ligi, a od lat do niego już nie należy, była uważana za faworyta.

Piotr Matela obiecywał przed sezonem, że sopocki zespół w każdym secie będzie zostawiał na boisku serce, ponieważ tylko walką jest w stanie wyrywać rywalom punkty. Po sparingach zdecydował, że podstawową atakującą będzie Belgijka Karolina Goliat, na środku postawił na Justynę Łukasik oraz Karolinę Bednarek, w przyjęciu zobaczyliśmy od początku spotkania Magdalenę DamaskeBeatę Mielczarek, grą kierowała Natalia Gajewska a na libero wyszła Anna Bodasińska. Ten skład zaskoczył zespół z Bielska-Białej.

Choć na początku starcia sopocianki przegrywały 3:7, to głównie dzięki ich blokowi cztery kolejne punkty padły łupem Atomu Trefla. Od tego momentu, do stanu 15:15 oglądaliśmy wymianę punkt za punkty. Wtedy siatkarki Profi Credit popełniły trzy z rzędu proste błędy, dwie skuteczne akcje dołożyły przyjezdne i to one prowadziły bezpiecznie 20:15. Ładna kiwka Goliat, atak ze środka Łukasik i pierwszy w sezonie set padł łupem Atomu Trefla.

Drugi set do pewnego momentu łudząco przypominał pierwszy. Dokładnie do staniu 15:15. Wówczas to Profi Credit złapał wiatr w żagle, a Atomówki nie były go w stanie dogonić. Nadzieję na dobry wynik dał w końcówce atak Goliat (24:22), ale kolejny punkt zdobył gospodarz meczu i w setach mieliśmy remis.

Także w trzeciej partii gra Atomówek posypała się po przekroczeniu połowy. W niej były w stanie zdobyć jedynie 18 pkt. Dlatego też ostatnią szansą na zdobicie pierwszego punktu w sezonie był czwarty set.

Skuteczna gra Damaske oraz Łukasik sprawiała, że sopocianki wyszły na prowadzenie 7:3. Niestety nie były w stanie utrzymać równej formy. Dlatego też rywalki szybko je doszły, a później objęły minimalne prowadzenie (15:14). Atomówki mogły jednak liczyć na błędy siatkarek z Bielska-Białej. A gdy atakiem ze skrzydła akcję skończyła Mielczarek wydawało się, że są na dobrej drodze do tie-breaka (16:19). Mało tego, prowadziły nawet 22:17 oraz po ataku Damaske 24:21.

Punkt był na wyciągnięcie ręki, ale wtedy wyszło niedoświadczenie z drużyny Mateli. Trzy błędy popełniła Damaske, jeden Gajewska i zrobiło się 25:24 dla Profi Credit. W ostatniej akcji meczu także nie mieliśmy skutecznego ataku. W aut piłkę posłała Goliat.

Wyniki 1 kolejki

• Profi Credit Bielsko-Biała - ATOM TREFL SOPOT 3:1 (19:25, 25:22, 25:18, 26:24)
  • Polski Cukier Muszynianka Enea - Pałac Bydgoszcz 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 31:29)
  • Chemik Police - PTPS Piła 3:0 (25:12, 25:19, 25:21)
  • Giacomini Budowlani Toruń - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)
  • Impel Wrocław - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:14, 25:22, 25:17)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:21, 25:21, 26:24)
  • Budowlani Łódź - Legionovia Legionowo 3:1 (21:25, 25:8, 25:21, 25:20)

Opinie (13)

• (6)

W czwartym secie, końcówkę pokazowo spuścił do kibla trener. Zero reakcji, zero pomysłu, a rola trenera jest inna, zwłaszcza przy tak młodym i niedoswiadczonym zespole. Koncertowo zawalone ostatnie punkty, gdzie niemal set na talerzu przy 17:22. Miało być, tak pięknie, a wyszło tak, jak było do przewidzenia. Indolencja trenera do pokazywania, jako antuwzór zachowania, albo jego braku.

• 8 27

• nie ma to jak kopać bliźniego ... żebyś chociaż był na meczu ... (2)