Projekt Warszawa - Trefl Gdańsk 2:3, złoty set 15:10. Mecz z kibicami 4 maja

mip.
28 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (4)

Trefl Gdańsk

Blisko 3 godziny trwał drugi mecz o 5. miejsce Trefla Gdańsk z Projektem Warszawa. Po złotym secie lepsi okazała się drużyna ze stolicy. Blisko 3 godziny trwał drugi mecz o 5. miejsce Trefla Gdańsk z Projektem Warszawa. Po złotym secie lepsi okazała się drużyna ze stolicy.

Trefl Gdańsk pokonał Projekt Warszawa 3:2 (25:23, 25:20, 19:25, 19:25, 15:13, złoty set: 10:15) w rewanżowym meczu o 5. miejsce w Pluslidze. Taki wynik oznaczał, że do rozstrzygnięcia tego, kto zajmie 5. miejsce potrzebny był złoty set. Ten wygrali warszawianie, a to uplasowało gdańszczan na 6. miejscu w sezonie 2022/23. Był to ostatni mecz w karierze Mariusza Wlazłego, który zdobył 36 punktów. Sezon siatkarski w Gdańsku zakończy tradycyjny mecz z kibicami, który odbędzie się w Ergo Arenie w czwartek, 4 maja o godz. 18.

Projekt: Firlej 6 pkt, Tillie 16, Semeniuk 20, Weber 4, Szalpuk 44, Kowalczyk 24, Wojtaszek (libero) oraz Klapwijk 26, Grobelny 2

TREFL: Kampa 6, Zhang 28, Urbanowicz 20, Wlazły 36, Sawicki 44, Niemiec 8, Perry (libero) oraz Bołądź 6, Czerwiński 4, Martinez 2, Nasevich, Droszyński

Trener Igor Juricić w ostatnim mecz sezonu 2022/23 dokonał dwóch zmian w wyjściowej "6" w porównaniu ze spotkaniem w Ergo Arenie. Na boisku kosztem Bartłomieja BołądziaJana Martineza zameldowali się Mariusz WlazłyJingyin Zhang. Przypomnijmy, że dla 39-latka był to ostatni mecz w karierze.

Trefl Gdańsk - Projekt Warszawa 1:3. Przeczytaj relację z pierwszego meczu o 5. miejsce, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi Trefl Gdańsk - Projekt Warszawa 1:3. Przeczytaj relację z pierwszego meczu o 5. miejsce, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Od samego początku starcie to było bardzo wyrównane. Minimalną przewagę (12:10) wypracował sobie Trefl i natychmiast o czas poprosił trener Projektu. Pomimo tego, gdańszczanie kontynuowali dobrą grę i odskoczyli nawet na 21:17. Ekipa ze Stolicy nie dała jednak za wygraną i "doszła" na 20:21. Seta na korzyść Trefla rozstrzygnął jednak Wlazły.

Na początku drugiej partii szybko lekką przewagę wypracowali sobie warszawianie. Tref wyrównał na 9:9. Spora w tym zasługa zagrywki, która tego dnia przyjezdnych wychodziła bardzo dobrze. Choć Projekt prowadził przez sporą część tego seta, w końcówce świetnie zagrali goście, a dwa asy serwisowe Wlazłego pozwoliły na wygraną do 20. To oznaczało, że gdańszczanie byli o krok od 5. miejsca.

Sprawdź, kto jest największym wygranym tego sezonu w Treflu Sprawdź, kto jest największym wygranym tego sezonu w Treflu

Choć początkowo wydawało się, że Trefl pewnie zmierzał po wynik 3:0, to przebudzili się siatkarze Projektu, którzy wykorzystując dobrą dyspozycję w ataku oraz grę blokiem, wypracowali sobie aż 6 punktów przewagi. Wtedy trener Juricić dokonał zmian, a na boisku pojawili się: Bołądź, Jakub CzerwińskiKamil Droszyński, Aliaksei Nasevich oraz Martinez. Widać było, że szkoleniowiec chce dać chwilę oddechu swoim podstawowym zawodnikom przed końcówką meczu.

Ostatecznie Projekt trzeciego seta rozstrzygnął na swoją korzyść, wygrywając do 19. Gospodarze grali bajecznie w ataku i szybko wypracowali sobie przewagę, która dała im pewną wygraną w czwartym secie do 19. To oznaczało, że w tym spotkaniu do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie tie-break.

W niego dobrze weszli gdańszczanie, a kąśliwą zagrywką popisywał się Zhang. Trefl prowadził 8:5, ale gospodarzom udało się odrobić stratę. Wydawało się, że to Projekt "zamknie" mecz, ale udane akcje Wlazłego i Mikołaja Sawickiego sprawiły, że gdańszczanie wygrali 3:2, a o 5. miejscu musiał rozstrzygnąć złoty set!

Decydująca partia przebiegła pod dyktando Projektu, który wykorzystał serię błędów siatkarzy Trefla. Największą krzywdę serwisem wyrządził Niels Klapwijk. Wynik na 15:10 ustalił as serwisowy Jakuba Kowalczyka.

W czwartek, 4 maja mecz siatkarzy z kibicami

W czwartek, 4 maja o godz. 18 odbędzie się tradycyjny mecz siatkarzy z kibicami, który zakończy sezon siatkarski. Wydarzenie odbędzie się w hali treningowej Ergo Areny. Na boisku ramię w ramię staną zawodnicy Trefla Gdańsk i ich fani.

Sędzią zmagań zawsze był pierwszy trener drużyny, ale tym razem ta rola przypadnie Januszowi Gałązce. Trener Igor Juricić i jego asystent Karol Rędzioch będą natomiast pomagać sędziemu na liniach. Szkoleniowcami drużyn będą Mariusz WlazłyLukas Kampa. W obu drużynach zagrają siatkarze Trefla oraz po 7 kibiców. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych setów, partie rozgrywane będą do 15-stu punktów. W przerwach między setami odbędą się konkursy z nagrodami marki Trefl, a także nagrodzeni zostaną wolontariusze, którzy przez cały sezon wspierali klub przy organizacji meczów.

Sprawdź, kto poprowadzi siatkarzy w kolejnym sezonie Sprawdź, kto poprowadzi siatkarzy w kolejnym sezonie

Po meczu wszyscy otrzymają słodki poczęstunek, jakim będzie ogromny tort w kształcie klubowego herbu. Wstęp na całe wydarzenie jest darmowe.

• Mam pytanie ? (1)

Było napisane że musimy wygrać 3-0 lub 3-1 żeby był złoty set. A złoty set był dlaczego ?