Projekt Warszawa - Trefl Gdańsk 3:0. 5. miejsce siatkarzy na półmetku

dak.
11 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (8)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk zajął 5. miejsce na półmetku sezonu zasadniczego w PlusLidze. Trefl Gdańsk zajął 5. miejsce na półmetku sezonu zasadniczego w PlusLidze.

Trefl Gdańsk przegrał 0:3 (25:27, 22:25, 20:25) w 15. kolejce PlusLigi. Siatkarze powalczyli w pierwszym secie, ale w kolejnych widoczne było coraz większe zmęczenie. Wszak był to dla nich trzeci w ciągu tygodnia. Tym samym żółto-czarni zakończyli pierwszą rundę sezonu zasadniczego na piątym miejscu. Przypomnijmy, że dzięki temu będą mogli zagrać w Pucharze Polski. Taki awans uzyskało sześć najlepszych drużyn na półmetku sezonu zasadniczego.

Projekt: Firlej 3 punkty, Tillie 10, Nowakowski 7, Klapwijk 6, Szalpuk 20, Wrona, Wojtaszek (libero) oraz Grobelny 9, Kowalczyk, Janikowski

TREFL: Kampa 0, Martinez 6, Niemiec 7, Bołądź 12, Sawicki 4, Urbanowicz 7, Perry (libero) oraz Wlazły 10, Nasevich 2, Czerwiński, Droszyński

Trefl Gdańsk pierwszą rundę sezonu zasadniczego 2021/22 kończył w Warszawie, ale nie było to udane zakończenie, bo przegrał 0:3. Trzeba jednak przyznać, że żółto-czarni mają za sobą intensywny tydzień, bo poprzednie spotkania rozgrywali w czwartek i w poniedziałek. Zwłaszcza, że w tym ostatnim pojedynku z Asseco Resovią grali tie-break (2:3).

Trefl Gdańsk - Asseco Resovia 2:3. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Od samego początku był to wyrównany bój. Żadna z drużyn nie umiała wypracować widocznej przewagi. Co prawda gdańszczanie złapali 3-punktową serię od stanu 12:12, ale gospodarze szybko odpowiedzieli i po kilku chwilach mieliśmy 17:17. Jednak to był przedsmak tego, co czekało nas w końcówce pierwszego seta.

Siatkarze z Warszawy wygrywali już 24:22. Wtedy swój kunszt pokazał Bartłomiej Bołądź, dzięki któremu żółto-czarni wyszli na prowadzenie 25:24. Niestety nie poszli za ciosem. Jan Firlej wszedł na zagrywkę i posłał dwa asy serwisowe, a Projekt wygrał do 25.

XX Gdańska Gala Sportu. Sprawdź pełną listę nagrodzonych

W drugiej partii trener Igor Juricić postanowił zmienić Mikołaja Sawickiego na Mariusza Wlazłego. To już kolejny mecz, w którym siatkarz 20-lecia PlusLigi zagrał na przyjęciu. W ostatni czwartek ożywił grę Trefla, ale w tym to nie wystarczyło, bo zespól ze stolicy wygrał i tego seta. Znów oglądaliśmy zaciętą rywalizację i znów końcówka należała do miejscowych.

Gospodarze potwierdzili dobrą dyspozycję w trzecim secie. Tym razem inicjatywę przejęli już na początku, wygrywali nawet 12:6 i do końca kontrolowali grę. Ostatecznie zwyciężyli do 20 i 3:0 w całym spotkaniu. Na parkiecie kończyli je już m.in. młodzi: Jakub CzerwińskiAliaksei Nasevich.

Krzysztof Ignaczak: Trefl Gdańsk to pozytywne zaskoczenie tego sezonu. Zapoznaj się opinią byłego reprezentanta Polski

Tym samym siatkarze Trefla zakończyli pierwszą rundę sezonu zasadniczego na piątym miejscu w PlusLidze. Przypomnijmy, że dzięki temu będą mogli zagrać w Pucharze Polski. Taki awans uzyskało sześć najlepszych drużyn na półmetku sezonu zasadniczego.

16 BBTS Bielsko-Biała 15 1 14 6:44 2
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-12-13

Wyniki 15 kolejki

• Projekt Warszawa - TREFL GDAŃSK 3:0 (27:25, 25:22, 25:20)
  • Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (25:27, 29:27, 18:25, 22:25)
  • PGE Skra Bełchatów - LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:22, 25:17)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)
  • Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (20:26, 25:19, 25:21, 22:25, 11:15)
  • Asseco Resovia - GKS Katowice 3:0 (26:24, 25:16, 25:23)
  • Ślepsk Malow Suwałki - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)
  • Barkom Każany Lwów - PSG Stal Nysa 1:3 (25:20, 16:25, 19:25, 19:25
dak.

Opinie (8)

• Brak siły ognia i powracające pytanie o transfer medyczny. (1)

Dość przeciętny Projekt rozklepał nas bez większego trudu 3:0. Gramy dobrze, nawet bardzo dobrze czasami w obronie lecz wystarczy, że przypilnują Bołądzia i nie ma kto atakować. Dzisiaj było to widać od końcówki pierwszego seta. Dodatkowo Sawicki szybko odpadł na odbiorze zaś Mariusz nie czuje się chyba komfortowo na tej pozycji. Bez drugiego atakującego z prawdziwego zdarzenia niestety polegniemy w każdym meczu z ofensywnie grającymi zespołami. A szkoda bo taki przereklamowany Projekt powinniśmy łyknąć bez problemu :)

• 13 11

• Znowu ciebie zabrakło w składzie, gdybyś był to na pewno Trefl wygrałby nawet i 4 a może i 5:0 :)

• 5 0

• Podsumowanie

Projekt Warszawa okazał się tym razem skuteczniejszy. Za pierwszą rundę należą się wielkie brawa. Top5 to naprawdę świetny wynik, który przede wszystkim daje nam udział w Pucharze Polski. Brawo #gdańskielwy

• 18 2

• Warszawa z nowym trenerem póki co wygrywa wszystko.

Ciekawe jak długo.
    A Trefl raczej nie utrzyma 5 miejsca do play off w tym składzie. Oby chociaż utrzymali się w ósemce, choć 8 miejsce oznacza też szybki wypad.

• 2 4

• Potrzeba wzmocnień

Ostatni mecz dobitnie pokazał, że potrzeba przyjmującego. Młody Sawicki niestety nie te progi. Pierwszy set położył książkowo. Dwie ostatnie piłki i nic z "kozaka" nie zostało. Jeden Bołądź nie pociągnie tej drużyny. Poza tym mam wrażenie, że coraz słabiej gra Kampa. Wybory czasami żenujące...
    Jest potencjał, tylko lekko trzeba ich wzmocnić!

• 9 2

• Jeśli chcemy utrzymać miejsce w ósemce

potrzeba wzmocnień. Nie mamy ataku poza Bołądziem. Nie przekonują mnie Martinez i Sawicki. Argentyńczyk solidny w odbiorze ale niegroźny w napadzie. Także po Niemcu spodziewałem się więcej. Potrzeba wzmocnień bez dwóch zdań tylko obawiam się, że Trefla na nie nie stać. Jeśli tak to trzeba się pogodzić z rolą średniaka.

• 3 0

• Miejsce 5 po rundzie super.Na rewanżową rundę panowie serwowanie jeszcze raz serwowanie jak wam to wychodzi to możecie wygrywać ze wszystkimi w tej lidze.

• 2 1

• Trochę optymizmu ! Wynik na koniec pierwszej rundy jest bardzo dobry. Pewnie, że mogli ograć Projekt ale wyszło inaczej. Mają nad czym pracować. Powód do zadowolenia zdecydowanie jest ! Oby tak było na koniec rozgrywek. Powodzenia Trefl