Prosimy o powtórkę

1 maja 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Gdańskie szczypiornistki (białe koszulki) po raz drugi w historii mają szansę na tytuł mistrzyń Polski. W finale trzeba trzy razy ograć SPR Safo Lublin. Gdańskie szczypiornistki (białe koszulki) po raz drugi w historii mają szansę na tytuł mistrzyń Polski. W finale trzeba trzy razy ograć SPR Safo Lublin.

Na placu boju o złoty medal pozostały tylko najlepsze drużyny sezonu zasadniczego. Z numerem jeden do rywalizacji do trzech zwycięstw przystąpią piłkarki ręczne SPR Safo. Dlatego dwa pierwsze i ewentualnie piąte spotkanie odbędą się w Lublinie. Jednak Dablex AZS AWFiS przystępuje do walki bez żadnych kompleksów. Gdańszczanki w tym sezonie wygrały oba mecze z tym rywalem, a ponadto jako jedyny zespół w ostatnich trzynastu latach wydarły raz złoty medal Lublinowi. Prosimy o powtórkę z 2004 roku!

Chemicz, Pierzchała - D.Malczewska 5, Duran 5, E.Malczewska 1, Majerek 7, Rola 4, Damięcka 3, Tyda, Puchacz 3, Włodek 3, Wojdat, Skrzyniarz, Sztefan 2. Trener: Jan Packa.
Sędziowie: Arkadiusz i Leszek Sołodkowie (Warszawa)
Sadowska, Mikszto - Chudzik 3, Naumienko 5, Kulwińska 1, Musiał 1, Serwa 2, Szwed 2, Wojtas 4, Wilamowska 1, Koniuszaniec 1, Mielczewska 1. Trener: Jerzy Ciepliński.

Portal trojmiasto.pl przeprowadzi bezpośrednią transmisję z Lublina. Początek dziś o godzinie 20.15.

Kliknij tutaj

1'
Gdańszczanki dziś w białych koszulkach i w biało-granatowych spodenkach. Rywalki w bordowych kostiumach.
1'
Spotkanie gdańszczanki rozpoczynają od obrony. Tym samym na parkiecie jest Mielczewska, a do ataku wchodzić będzie Serwa
1'
Ponadto w siódemce Dableksu: Sadowska, Musiał, Naumienko, Wilamowska, Chudzik, Wojtas
1'
[1:0] Damięcka otwiera wynik
1'
[1:1] szybka odpowiedź Chudzik
2'
[2:1] Duran z drugiej linii
3'
[3:1] po kontrze Włodek
4'
[4:1] Duran trafia mimo faulu Chudzik. Żółta kartka dla gdańskiej kołowy
4'
[4:2] Musiał z lewego skrzydła po dograniu Wojtas
4'
Sadowska broni rzut Włodek
5'
karny dla Dableksu za obronę w kole po akcji Wilamowskiej
5'
[4:3] z karnego skutecznie Naumienko
6'
była szansa na remis, ale Wojtas obok słupka
6'
Damięcka w poprzeczkę
7'
[5:3] Majerek po kontrze
9'
do ataku za Wojtas wchodzi Szwed, ale jej rzut broni Chemicz
9'
[6:3] Puchacz z drugiej linii
9'
czas dla trenera Cieplińskiego
10'
[6:4] ładny rzut z drugiej linii Naumienko
10'
Duran w poprzeczkę, ale piłka wraca do lublinianek
10'
[7:4] Puchacz
11'
[7:5] szybka odpowiedź Chudzik
12'
[8:5] zablokowany rzut Szwed, a w odpowiedzi trafia D. Malczewska
12'
żółta kartka dla Puchacz za faul na Chudzik
wykluczenie
13'
po faulu na Szwed kara dla D.Malczewskiej i karny dla Dableksu
13'
[8:6] z karnego celnie Naumienko, choć Pierzchała zmieniła w bramce Chemicz
14'
karny po faulu Musiał na Duran. Gdańszczanka dostała też żółtą kartkę
14'
[9:6] Z karnego skutecznie Włodek
15'
Chudzik w słupek, ale piłka wraca do gdańszczanek
15'
koniec osłabienia lublinianek.
16'
[10:6] Pucharz po raz trzeci
16'
[11:6] D.Malczewska poprawia wynik
17'
[11:7] Chudzik
17'
[12:7] Damięcka
17'
Duran w słupek
18'
karny po faulu Wojtas na Damięckiej
18'
Włodek z karnego nad poprzeczką
19'
Szwed ze skrzydła w poprzeczkę
19'
kontra Szwed zakończona niecelnym rzutem
19'
Sadowska obroniła wreszcie rzut Pucharz
20'
[12:8] z koła trafia Mielczewska, która w ataku zmieniła Chudzik
22'
sędziowie pozwalają grać niemal dwie minuty w ataku lubliniankom!
23'
[13:8] kontra Majerek, do obrony wchodzi Tyda, jeszcze w poprzednim sezonie grała dla Gdańska
23'
[14:8] kolejna kontra gospodyń. Bramka Damięcka
23'
[14:9] Serwa po indywidualnej akcji
24'
[14:10] Wilamowska trafia po kontrze
24'
[15:10] Rola, która zastąpiła Włodek, trafia z ostrego kąta z lewego skrzydła
25'
[15:11] piękna bramka Wojtas. Oby przełamała się Ala na stałe w tym meczu
25'
pomocy masażysty potrzebuje Naumienko, ale wraca do gry
26'
[16:11] Rola niespodziewanie rzuca po zejściu do II linii
27'
[17:11] strata gdańszczanek, dwie rywalki pobiegły przeciwko Sadowskiej. Znów trafiła Rola
27'
kolejna udana interwencja Chemicz
28'
Sadowska broni rzut Duran
28'
w kontrze Musiał obroniona przez Chemicz
28'
[18:11] Damięcka po dograniu do koła Duran
29'
Wilamowska z szóstego metra w słupek
29'
karny po faulu na Majerek, która wbiegła na drugie koło
29'
[19:11] z karnego D.Malczewska skutecznie, mimo że Sadowską zastąpiła Mikszto
30'
[20:11] zagranie nogą Naumienko. Kontrę gospodyń kończy Majerek
30'
karny dla Dableksu po faulu na Chudzik
30'
[20:12] z karnego celnie Naumienko
30'
[21:12] Mimo, że lubinianki miały pięć sekund na rozegranie akcji, bramkę zdobyła Duran
30'
[21:12] KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

Dablex przez wiele minut był bezradny wobec grających bardzo dobrze w obronie rywalek. W dwóch poprzednich meczach tego sezonu z SPR gdańszczanki traciły po 24 bramki. Tym razem już w pierwszej połowie zainkasowały aż 21 trafień! Jeśli się w przerwie nie pozbierają, zostaną rozgromione!
31'
pierwszy atak po przerwie przerwany krokami Serwy
32'
[22:12] D.Malczewska rzut z biodra
32'
[23:12] przechwyt Roli i szybka kontra
33'
[24:12] kroki Wojtas i kontra Majerek
34'
[25:12] E.Malczewska po solowej akcji
34'
zmiana w gdańskiej bramce. Wchodzi Mikszto
35'
[25:13] dobra interwencja Mikszto i bramka Wojtas
36'
kolejna dobra interwencja Mikszto
37'
[25:14] Serwa
37'
przechwyt Wilamowskiej, ale złe podanie i piłka trafia w nogę Musiał
38'
dwa razy w słupek lublinianki oraz obroniony rzut Damięckiej przez Mikszto
38'
Serwa sam na sam z Chemicz. W poprzeczkę
39'
[26:14] po kontrze punktuje Majerek
39'
Mikszto broni rzut D.Malczewskiej, ale w kontrze Musiał nie łapie piłki
40'
[27:14] Wilamowska pudłuje, a w odpowiedzi nie myli się Majerek
41'
Chemicz broni rzut Wojtas
42'
[27:15] tym razem Wojtas skutecznie
43'
Mikszto broni rzut D.Malczewskiej, a dobitka lublinianki w poprzeczkę
44'
Mikszto broni rzut Puchacz, ale Serwa nie zdobywa bramki
44'
[28:15] kontra Włodek
45'
[28:16] trafia Szwed
46'
[28:16] Chemicz broni sam na sam ze Szwed
46'
[29:16] kontra Majerek
46'
46'
Miejscowi kibice nie oszczędzają gdańskiego szkoleniowca. Skandują: "Ciepliński! Co? 3-0!"
47'
[29:17] walcząca Wojtas
47'
[29:18] akcja juniorek. Dogranie Szwed na koło do Kulwińskiej
49'
[30:18] Duran kończy znów blisko dwuminutową akcję
wykluczenie
49'
po faulu na Wojtas dwie minuty dla D.Malczewskiej
49'
w poprzeczkę Szwed
50'
50'
[31:18] Duran
51'
[31:19] Szwed z prawego skrzydła
51'
czas dla SPR
51'
pomocy lekarskiej potrzebuje Szwed, która zasłabła
52'
[32:19] coraz więcej zmian z obu stron. Jedna z rezerwowy - Sztefan - trafia
53'
[33:19] Sztefan po raz drugi, tym razem rzuciła padając, a piłka odbiła się jeszcze od słupka
55'
[33:20] Naumienko
56'
[33:21] kontra Koniuszaniec
57'
[34:21] trafiła Tyda
wykluczenie
59'
kara dla Włodek po faulu na Kulwińskiej. Także karny dla Dableksu
59'
Pierzchała broni rzut z karnego Naumienko
60'
udane interwencje bramkarek. Obronione rzuty Koniuszaniec i Sztefan
60-
Pierzchała łapie piłkę po rzucie bezpośrednim Wojtas
60'
KONIEC MECZU

Niespodziewanie łatwe zwycięstwo SPR. Jutro drugie spotkanie także w Lublinie. Początek o godzinie 16.15.

Od 1995 roku do dziś lubelskie szczypiornistki zdobyły dwanaście tytułów mistrzyń Polski! Ostatnie lata są też najlepsze w historii gdańskiego klubu. Od siedmiu sezonów akademiczki nie zeszły poniżej czwartego miejsca w ekstraklasie, zdobywając po jednym złotym i srebrnym oraz cztery brązowe medale. To właśnie podopieczne Jerzego Cieplińskiego jako jedyne na rok zabrały tytuł z Lublina. Gdańszczanki nie miały sobie równych w rozgrywkach 2003/04. Wówczas nie było play-off, a nasza drużyna złoto zapewniła sobie już na kolejkę przed końcem, bijąc m.in. ówczesną Bystrzycę w spotkaniu u siebie 44:23!

Z tamtego składu dziś w gdańskiej drużynie grają tylko dwie zawodniczki: Lucyna Wilamowska i Małgorzata Sadowska. Trzecia Agnieszka Tyda też wyjdzie na parkiet, ale już w lubelskich barwach. - Wierzymy, że można skutecznie powalczyć znów o złoto. Aby wygrać w Lublinie, musimy grać bardzo dobrze zarówno w obronie, jak i w ataku. Mamy ograny i coraz bardziej doświadczony zespół. Na pewno żadna z nas nie "pęknie" i nie podda się - zapewnia Wilamowska, która z równym powodzeniem może grać na skrzydle, jak i na rozegraniu. Nie przeszkadza jej, że jako praworęczna zawodniczka jest ustawiana na prawej stronie boiska, gdzie ułatwione zadanie mają mańkutki.

- Jestem przeciwnikiem play-off, ale na wczesnym jego etapie. Jeden słabszy mecz może bowiem zepchnąć dobrą drużynę na dalsze miejsce w klasyfikacji i tym samym zniweczyć ciężką pracę całego sezonu. Teraz obie najlepsze drużyny tych rozgrywek mają już medale i sposób wyłonienia mistrza ma mniejsze znaczenie - przekonuje trener Ciepliński.

Należy wierzyć, że szkoleniowiec znalazł sposób, jak wygrywać z SPR także w play-off. Trzy ostatnie sezony w tej formule przynosiły sromotne przegrane akademiczek. W 2005 roku w finale była przegrana 0-3, w 2006 roku niepowodzenie w półfinale 0-2, a w minionym sezonie również porażka w półfinale 1-2.

Do pojedynków w lepszej sytuacji, bo z atutem parkietu, przystępują lublinianki. To nagroda za pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej. Inna sprawa, że ten przywilej gdańszczanki podarowały rywalkom same, przegrywając niespodziewanie dwa ostatnie spotkania w tamtej fazie rywalizacji. Optymistyczne jest tylko to, że Dablex AZS AWFiS w tym sezonie wygrał oba spotkania z lubliniankami - 32:24 (wyjazd) i 28:24 (dom).

Opinie (24) 1 zablokowana

• moze byc

• 0 0

• "I GANSK DAL...PIEKNY DZIEN BYL DZIS W NASZEJ GDYNI"

Rzeczywiście, to się nazywa szacunek.

• 0 0

• kazdy moze sie podpisac azs!!! to nie jego gniazdo! mysli ze jest madry i przebiegły.... nikt nie podsyca emocji!!! sami kibice lacz-polu pisza na swoje zawodniczki i trenera!!!! jak macie cos rozliczyc to we własnym domu! dobrA RADA....najpierw sami do siebie miejcie szacunek

• 0 0

• dnem jestes Ty ktory to napisales!!!!!!!! co to za ptak co we wlasne gniazdo...

• 0 0

• gdańsk

bo to jest własnie gdańsk - kibice,dzialacze,zawodniczki - dno

• 0 0

• do pseudokibiców z Gdańska!

Kibice i zawodniczki Łączpolu Gdynia życzą zawodniczkom z Gdańska złota a jeśli się nie uda to i tak mamy szacunek dla waszej pracy więc nas nie obrażajcie!
    To u was wciąż ktoś podsyca zawiść i robi złośliwe uwagi pod adresem beniaminka!Oczywiście mielibyście radochę gdybyśmy skończyli sezon tak jak słupia???Oj nieładnie!To pachnie szowinizmem i zawiścią a my sie potrafimy cieszyć z naszych małych jeszcze sukcesów i szczerze gratulowac AZSowi medali!

• 0 0

• do kibicia montexu ponownie

cos my tak cicho?? nieeeee to wy za glosno jestecie bluhahah..a tak na marginesie to spojrz obiektywnie na sklady i gre...AZS jest juz wykonczony sezonem..gra jedna 7 praktycznie a SPR na kazda pozycje ma zmienniczki...wiec i srebro to duzy wyczyn!!! i tyle mam do powiedzenia

• 0 0

• piekny dzien to bedzie dzisiaj w gdyni! chyba ze juz sie powoli przyzwyczailiscie do porazek!!! cudowny beniaminek:))) cos niezbyt wesoła atmosfera w poprzednim artykule i komentarzach.... nawet nie potrafiie okazac szacunku dla swoich trenerów i zawodniczek, z wyjatkami....