Przeciekający dach i zabójcza trzecia kwarta

Marta
14 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarki Lotosu Gdynia po wyjazdowej sesji wreszcie rozegrały mecz przed własną publicznością. Przeciwniczkami mistrzyń Polski były koszykarki Utexu ROW-u Rybnik. Koszykarki na rozpoczęcie gry musiały odczekać kwadrans, bo... przeciekał dach, ale w sportowej rywalizacji nie było niespodzianki. Mistrzynie Polski wygrały 84:56 (19:22, 21:9, 29:7, 15:18). O zwycięstwie przesądziła świetna trzecia kwarta oraz doskonałe rzuty za trzy punkty.

LOTOS: LOTOS: Matović 18 (2x3), Tomiałowicz 9 (3), Leciejewska 8, Pawlak 6, Sosnowska 2 oraz Phillips 15 (3), Podrug 11 (1), Christon 11 (3), Mukosiej 2, Jujka 2, Kaczmarska.

UTREX: Bell 15, Sibora 13 (3), Krężel 9 (1), Hampton 7 (1), Boddie 4 oraz Koc 5, Suknarowska 3 (), Jaroszewicz, Stanek, Moszkowicz, Chomicka.

Sędziowali: Zamojski (Wrocław), Roguz (Szczecin).

Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Z powodu przeciekającego dachu ekipy techniczne muszą usunąć wodę z parkietu. Także w trakcie meczu trzeba było wycierać parkiet. Niestety, nie jest to pierwszy przeciek na tym obiekcie. Już latem, w trakcie finałów młodzieżowych mistrzostw Europy z powodu tej usterki były problemy.

Wynik meczu otworzyła Klaudia Sosnowska, ale po akcji Devanei Hampton rywalki wyszły na prowadzenie 3:2. Przez kilka kolejnych minut trwała walka kosz za kosz. Na "trójkę" Olivii Tomiałowicz, którą za chwilę poprawiła Ivana Matović, rzutem zza linii 6.25 m. odpowiedziała Hampton i po 5. minutach gry było 10:10.

Gdynianki wyszły jeszcze za moment na prowadzenie po wolnych Matović, ale w 9. minucie po rzucie Katarzyny Krężel rybniczanki odskoczyły na 22:17. Przed zakończeniem kwarty straty udało się jeszcze zniwelować Matović, która tę część spotkania zakończyła z dorobkiem 9 punktów.

Gdynianki wyrównały (24:24) na początku drugiej kwarty. Najpierw dwa wolne wykorzystała Emilija Podrug, a w 13. minucie "trójkę" trafiła Erin Phillips. Australijska rozgrywająca dała dobrą zmianę, wchodząc do gry w 7. minucie.

Po kolejnej akcji Podrug i "trójce" Olivii Tomiałowicz gospodynie odskoczyły na 29:24. Rywalki zbyt łatwo jednak dochodziły do pozycji rzutowych. Na szczęście dla gospodyń nie były zbyt skuteczne. Tylko Monice Siborze udało się trafić za trzy punkty i pewne prowadzenie mistrzyń Polski utrzymywało się. Wynik połowy, w ostatniej sekundzie "trójką" ustaliła Tomiałowicz na 40:31.

Lotos bardzo dobrze rozpoczął drugą połowę meczu. Po rzutach za trzy punkty m.in Phillips mistrzynie Polski w 25 minucie prowadziły 55:34. Potem nie zwalniał tempa i do 30 minutach meczu jego losy były praktycznie rozstrzygnięte przy wyniku 69:38. - Od drugiej kwarty zagraliśmy po raz pierwszy w tym sezonie płynny mecz. Dobrze zwłaszcza broniliśmy - cieszył się Jacek Winnicki, gdyńskie szkoleniowiec.

Przy 52:34 w Lotosie zadebiutowała Shameka Christon. Amerykanka od razu trafiła za trzy, a w czwartej kwarcie w ciągu kilkunastu sekund dwukrotnie celnie rzucała zza linii 6,25. Warto podkreślić, że tego dnia aż 12 z 22 rzutów gdynianek zza łuku trafiło do celu.

Jednak ostatnią odsłonę cała drużyna rozpoczęła wyraźnie rozluźniona, co pozwoliło rybniczankom uzyskać przewagę na jej otwarcie 8:2. - Zagraliśmy na tyle na ile nas stać w meczach z czołówką tabeli. Dla nas liga dopiero się zaczyna, gdyż czekają nas mecze z drużynami z niższych pozycji w tabeli. Oby tylko sędziowie byli bardziej zdecydowani niż dziś. Niepotrzebnie dopuścili do ostrej gry i czasami miałem wrażenie, że obowiązują tutaj zasady złam mi nogę, urwij rękę - ocenił Mirosław Orczyk, szkoleniowiec rybniczanek, wstawiając się tym samym za... Elżbietą Mukosiej. Gdynianka doznała kontuzji kolana.

W najbliższą sobotę Lotos powinien przywieźć komplet punktów w meczu z jedną z najsłabszych drużyn sezonu. Gdynianki o godzinie 18.00 zmierzą się w Poznaniu z Ineą AZS. Wynik tego spotkania można już typować w naszym typerze (lewa zakładka).

Tabela wprowadzona: 2009-10-14

Pozostałe wyniki 5 kolejki ekstraklasy koszykarek: KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Blachy Pruszyński Lider Pruszków 86:76 (26:20, 25:13, 17:28, 18:15), MUKS Poznań - CCC Polkowice 52:59 (17:20, 14:17, 3:10, 18:12), Energa Toruń - Odra Brzeg 86:89 (26:24, 30:20, 17:25, 13:20), ŁKS Siemens AGD Łódź - Artego Bydgoszcz 57:58 (12:17, 14:6, 15:18, 16:17), Wisła Can Pack Kraków - INEA AZS Poznań 92:51 (31:12, 26:13, 15:18, 20:8).
Marta

Opinie (22)

• Nowa hala i juz cieknie dach... (7)

Ot gdyńska gospodarka...

• 12 18

• Co chwilę kapało (4)

a biedne dziewczęta z mopami czerwieniły się ze wstydu za tych cepów z zarządu.
      Siara jak ch...

• 6 3

• najgorzej jak wypowiada sie ktoś kto sie nie zna (2)

jestem przekonany że wczoraj nie jeden dach został uszkodzony przez te wichury i nie jeden dach przeciekał. Wygarnianie komuś od "cepów z zarządu" to lekka przesada. Najpierw należy wytknąć nos za okno, potem sie zastanowić co sie pisze....

• 5 5

• u mnie nie przeciekało

• 1 0

• Od sierpnia przy kazdym opadzie przecieka. To wiadomo z mediów. A jak jest naprawde to zapewne wiedza tylko Kim ir Sen i reszta

• 0 1

• Ty jesteś ch..., co ma wspólnego zarząd z dachem obiektu, który klub wynajmuje.
        Tyle co cieknący dach w knajpie z winą kelnera czy kucharza.
        Zastanów sie fun...
        Nasze budownictwo jak zwykle stanęło na wysokosci zadania, jak to mówili w Alternatywy 4
        A ten łysy stry trep zza stolika w garniaku, jakiś kwalifikator chyba czy kto, kleił głupa i ogladal sufit jakby mógl cos zmienic

• 1 0

• A DACH W HALI NA GRANICY SOPOTU/gdANSKA DOPIERO POPRAWILI HAHAHA!! (1)

Roboty wstrzymane na ladne kilkanascie miesiecy. hala miala juz byc oddana do uzytku a tutaj nic z tego. i nikt nie wie kiedy bedzie gotowa. ostatnie mistrzsostwa Europy w hali w Gdansku na Stoczniowcu- KOMPROMITACJA!!
      FIVB az kipiala z wkurzenia!! Powiedzieli ze nigdy!! nie widzieli tak fatalnej organizacji jak te w Gdansku !!

• 3 7

• I co myslisz że tą wypowiedzią spowodujesz porządek w Gdyni?

• 1 0

• Racja,my juz zwialiśmy (7)

Momentalnie obroty w porcie gdyńskim zmalały o połowę a terminal DCT w Gdańsku rośnie na potęgę

• 9 7

• (6)

hahha dodaj pajacu ze nadal przeladunki w Gdyni sa dwa razy wieksze

• 3 7

• Hm..Pajacu..Zawsze w Gdańsku były 2x wyższe... (5)

Od jakies czasu ledwie 30%,teraz znowu Gdańsk bedzie miał co najmniej 2x wieksze przeładunki od Gdyni

• 6 3

• Ty Maersk wypiździaj do tego swojego proletaryackiego danziga tylko tak migiem! Sio! (4)

Myślą że im huba w danzigu zrobią :) żeby przegonić Gdynię w przeładunkach kontenerów to będzie musiało trochę tej mętnej wody w motławie upłynąć a maersk to nie wszystko i też nie jest powiedziane czy kiedys nie odejdzie z dct. Na razie to ciesz się siusiarzu z tego co tam macie ale jak pokazuje historia to wszytsko co dobre to z czasem i tak do Gdyni przychodzi :)

• 4 8

• buhahaha...wszystko co dobre...

• 1 5

• Proletarycka to Twoja Gdynia jest

gdzie ledwie WSM,Mar-Woj dla trepów i jakas szkółka niedzielna,,tak Gdynia to prawdziwa akademicka potega z 6-7 tys studentów przy 85 tys studentów w Gdańsku....

• 3 1

• W temacie kontenerów (1)

• 2 0

• spada Wam tak gdzies z 600.000 TEU na 300.000 TEU,w Gdańsku odwrotny trend i mega wzrosty,w tym roku bedzie gdzies z 250.000 TEU,mamy Was w dziedzinie,która przez lata była Waszą domeną,komunistyczny rząd wybudował Wam terminal kontenerowy w 1979 roku za kasę podatników,w Gdańsku inwestycje prywatnego kapitału,parę lat i Gdańsk wyprzedza Gdynię w temacie,który w ogóle nie istniał

• 3 1

• BRAWO

Wyższość koszykówki nad piłką kopaną jest przekonująca.

• 5 5

• I PO CO WY GRACIE... (1)

...jak wy kibiców nie macie. dach przecieka, 600 osób na meczu w wielkiej hali... dramat... krawczyk tylko kasę zbija do sakiewki, ROZWIĄZAĆ TEN PSEUDO KLUB!